Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2209    78

z moddussem i łączeniem go z odżywkami czy mocznikiem trzeba być bardzo ostrożnym , w zeszłym roku potrafiły się cuda dziać , przebarwienia ,przypalenia ,fitotoksycznośći

Racja .Protiokonazol i tebukonazol lubią przypalać i przebarwiać w mieszaninie z moddusem

daro189    11

no dobra, pojadę odżywkami osobno, tylko chcąc zrobić jak najmniej przejazdów można połaczyć boogie z medaxem i ccc?

zgodnie z tym co wynika z ulotek, przy mieszaniu z triazolami należy nawet obniżyć dawki regulatorów

na razie tak teoretycznie, będę patrzył co dzieje się na polu i czy choroby się nie rzucają.

z miedzią na flagowy to tak delikatnie, do 40g, razem z cynkiem 80-100g i jeśli się nie zważy to do 50g boru, oczywiście wszystko z adexarem, może jeszcze na bogato siarczan potasu na zakwaszenie wody

troche ryzykownie, ale mam na uwadze fakt że wody już brakuje i w późniejszym czasie tez może brakować. W zeszłym roku w miejscowości mojej babci nie było wody w studniach aby zrobić jakikolwiek oprysk na wiosnę.

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

medax to inna historia dlatego przeszedłem całkiem na mmedaxa

thug    196

hehehe o czym piszesz chłopie medax uniwersalny , dużo bardziej bezpieczny nie potrzebuje nasłonecznienia i temp , mieszalny i nie żadne gówno bo regulacja na podobnym poziomie  cena praktycznie ta sama

pawelo430    2

Nie lepiej na t1 zamiast Capalo dać Tern Premium z Promaxem ochrona lepiej działa na mącznika .

thug    196

tylko troszeczkę lepiej interwencyjnie ,zapobiegawczo tern z promaxem nie mają szans z capalo

Edytowano przez thug

pawelo430    2

Przedstawiciel twierdzi ze właśnie zamiast Capalo dać Tern Premium + Promax a na T2 Adexar Plus  1,25 lub Seguris 0,8 a T3 Tebukonazol. ochrona w przyzwoitych pieniądzach .

Edytowano przez pawelo430

thug    196

Przedstawiciel twierdzi ze właśnie zamiast Capalo dać Tern Premium + Promax a na T2 Adexar Plus  1,25 lub Seguris 0,8 a T3 Tebukonazol. ochrona w przyzwoitych pieniądzach .

niech zgadnę Osadkowski ,ochrona zła nie jest ale niech nie gada że tern z promaxem lepsze  od capalo

thug jak sprawdza się ten medax?

bardzo dobrze 1 strzał 0.5-0.7 medax plus 0.5-1l ccc

na dokłosie o.6 medaxu 2 strzał

slawek2209    78

owszem.Skracałem tą samą odmiane pszenicy medaxem i moddusem w jednym sezonie i efekt skracania taki sam.Każdy wybiera co mu pasuje.

Zodiax    9

Spiroksamina poprawia wchłanianie triozali dlatego ja uważam że imput jest lepszym rozwiązaniem i to nie tylko moje chore teorie ale to się potwierdza w doświadczeniach

losktos    118

no właśnie, święte słowa @sławek2209

no dobra, pojadę odżywkami osobno, tylko chcąc zrobić jak najmniej przejazdów można połaczyć boogie z medaxem i ccc?

zgodnie z tym co wynika z ulotek, przy mieszaniu z triazolami należy nawet obniżyć dawki regulatorów

na razie tak teoretycznie, będę patrzył co dzieje się na polu i czy choroby się nie rzucają.

z miedzią na flagowy to tak delikatnie, do 40g, razem z cynkiem 80-100g i jeśli się nie zważy to do 50g boru, oczywiście wszystko z adexarem, może jeszcze na bogato siarczan potasu na zakwaszenie wody

troche ryzykownie, ale mam na uwadze fakt że wody już brakuje i w późniejszym czasie tez może brakować. W zeszłym roku w miejscowości mojej babci nie było wody w studniach aby zrobić jakikolwiek oprysk na wiosnę.

w ubiegłym sezonie mieszałem Duet Star z Atakiem i CCC z moddusen a w drugiej opcji input z CCC i moddusem i nie było żadnych skutków ubocznych

Nie lepiej na t1 zamiast Capalo dać Tern Premium z Promaxem ochrona lepiej działa na mącznika .

Na mączniaka może nieco lepiej wyniszczająco, nic poza tym. W Capalo masz lepszą ochronę podstawy, lepsze zabezpieczenie przed mączniakiem. Septorioza na podobnym poziomie

agroyoko    29

Szanowny Panie thug.. Ironicznie napisalem ze medax to gówno, bo jest bardzo bezpieczny. Mielismy dwa lata temu przypadek, że operator zamiast wlac do zbiornika 7,5l. Capadlo + 3l. Medaxu, to wlał 2,5l. Capalo i 8l. Medaxa. Popierdoliły mu sie bańki, ta żółta i ta żółta.. Opryskał 5 ha. nie zdając sobie sprawy z tego.

Zodiax    9

Byłem kilka tygodni temu na szkoleniu i przedstawiano nam wyniki imput z dodatkiem modusa cerone ccc i plon był najlepszy solo imput nie ze wzglendu na osłabienie ochrony ale fototoksycznosc

Zodiax    9

30-32 chodziło o łączenie skracania z zabiegiem na podstawę najgorszej wychodziło porównanie nawóz +regulator +fungicyd

slawek2209    78

w tym terminie nie ma znacznego spadku plonu.W ubiegłym sezonie po zabiegu boogie + moddus + odżywki zżółkła mi  pszenica ale i tak sypała powyżej 8 t.Gorzej jakby flagówkę przypalić

Pajej    50

przyzwoitych tj jakich?

Zodiax    9

w tym terminie nie ma znacznego spadku plonu.W ubiegłym sezonie po zabiegu boogie + moddus + odżywki zżółkła mi pszenica ale i tak sypała powyżej 8 t.Gorzej jakby flagówkę przypalić

Kolego Slaweku nie jestem specjalistą ale czy to nie pod koniec krzewienia pszenica programuje ile wyda kłosów i jak gesty będzie łan ? Liść flagowy jest równie ważny ale wtedy roślina ma już założony cel ?

slawek80    5

Która z tych mieszanin byłaby lepszym rozwiązaniem na T1 na pszenicę ozimą bamberka; leander 0,4 + mirage 0,8 + safir 0,8 czy aviator 0,8 + leander 0,4?

Wydaje mi się ,że ta druga tylko wychodzi drogo :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się