Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    292

Kup Boskalid w Agrii albo Procamie i dodaj do tego pyriofenon i podstawa świetnie zabezpieczona.

agroyoko    29

Boskalid tez podobno wykazuje dobra skutecznosc.. Najlepiej byloby go polaczyc z czystym metrafenonem.. Ale jak dotad nie spotkalem zadnej oferty Flexity.

metrax12    13
Napisano (edytowany)

Tak, mieszanka z boskalidem na podsuszki jak najbardziej, tylko gdzie dostać ten pyriofenon, Track potwierdzam że mieli w Procamie.

Flexity obecnie chyba nie jest dostępne w Polsce, a jak nawet było to i tak znalezienie tego graniczyło z cudem.

Edytowano przez metrax12

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

Wiem że można ułożyć takie ochorny jak zaproponowałeś ale chodzi mi o użycie jak najwięcej środków amistar i prosaro. Plon jaki zakładam to ok 7 ton. Te prosaro na T1 naprawde taka klapa? W T2 prosaro zamiast własnie epoksykonazolu też ma 2 trazole. W T3 nie za wysoka dawka? Co może przepuścić mi moja ochorna?

szczerze to Twoja ochrona może przepuścić na prawdę wszystko. Nie patrz na to ze ma w dobrej cenie prosro i amistar bo w tych samych pieniadzach można sklecić coś skuteczniejszego.

Co do T3 nie bój się dawki. Nie ma tam strobiluryny, także 0,75 to śmiało możesz stosować (1l by nie zaszkodził)

agroyoko    29

Jesli chodzi o pyriofenon, to akurat u mojego dostawcy byl w ubieglym roku dostepny. U drugiego w okolicy zresztą tez.. Property 183 SC. Ale rejestracji na lamliwosc brak, przynajmniej tej oficjalnej. To ze metrafenon wykazuje dzialanie na podstawe, wcale nie musi oznaczac ze pyriofenon tez.. tylko dlatego, ze nalezy do tej samej grupy chemicznej..

thug    196
Napisano (edytowany)

szukaj cyprodynilu z rynku równoległego nie ma nic lepszego na podstawę nie musisz kupować od razu unixa znajdziesz coś tańszego

dodaj duett star ,albo tern premium ,albo tlit turbo i masz kompleksowe t1

Edytowano przez thug

agroyoko    29

No wlasnie chyba bede sklanial sie w kierunku cyprodynilu.. Skutecznosc na podstawe pewna, a i mieszanine latwo skomponowac.. Do T1 jeszcze troche czasu, to cos sie wykombinuje..

Ulman    292

Jesli chodzi o pyriofenon, to akurat u mojego dostawcy byl w ubieglym roku dostepny. U drugiego w okolicy zresztą tez.. Property 183 SC. Ale rejestracji na lamliwosc brak, przynajmniej tej oficjalnej. To ze metrafenon wykazuje dzialanie na podstawe, wcale nie musi oznaczac ze pyriofenon tez.. tylko dlatego, ze nalezy do tej samej grupy chemicznej..

Flexity też w etykiecie nie miało łamliwości. Podobno Property nieco słabsze na łamliwość ale poprawia zabezpieczenie przed septoriozą. U mnie z Vanturem od 2 lat daje radę.

loquito    14

szukaj cyprodynilu z rynku równoległego nie ma nic lepszego na podstawę nie musisz kupować od razu unixa znajdziesz coś tańszego

dodaj duett star ,albo tern premium ,albo tlit turbo i masz kompleksowe t1

Co masz na myśli jeżeli chodzi o "rynek równoległy", jeżeli chodzi o szukanie zamiennika to co proponujesz jako środek z cyprodinilem zamiast unixu?

miwigos    85

THUG podaj dobrą ochrone na pszenice jarą,chyba dwa zabiegi wystarczą,

Renault9514    49

W tym roku standardowo w pszenicy planuję T1 Duett Star 1l + Mirage 0.8l /ha  na T2 dawałem Duet Ultra 0.5 + Acanto 0.5l /ha i mam zamiar zamienić na Adexar Plus  1.7l/ha  trochę drożej, ale to chyba lepsze rozwiązanie przy niestosowaniu T3 ? przedplon rzepak :)

Edytowano przez Renault9514

witt25    2

Panowie, a na t1 Capalo 1,5l/ha czy 1,25 +Mirage 0,5 l/ha, które będzie lepsze w pszenżycie borowik?

witt25    2

dzięki thug że odpisałeś. przedplonem był jęczmień. ogólnie raz jare raz zimowe sieje zboża na przemian ,a drugi kawałek tego pszenżyta jest po kukurydzy ziarnowej

witt25    2

a na t2 w tym pszenżycie co byś polecał? a w jęczmieniu jarym na T1 samo capalo wystarczy czy poleciłbyś coś dodać i ile? i na t2 w jęczmieniu co byś polecił kolego?

Pajej    52

co byście radzili na grzyba na pszenice arkadia, sailor, julius po przedplonach groszek, rzepak nawozenie N 150kg planowany plon 6-7t. chce wydac 300-350zł/ha

losktos    120

jeżeli chcesz zrobić 3 zabiegi to w tych pieniadzach chyba najrozsądniej będzie:

T1 Bumper Super + Lotus lub Duet Star + Atak

T2 epoksykonazol (Rubric) + Acanto (zamiast Acanto ewentualnie folpet lub chlorotalonil - ale to przy mało deszczowej pogodzie)

T3 Tebu

slawek2209    78

sailora lubi septorioza nękać więc warto zwrócić na to uwagę.Dobrze dział Boogi i Capalo z dodatkiem chlorotalonilu.

losktos    120

a mógłbys jeszcze dawki podac?

zwracając uwagę na to co napisał sławek2209 postawiłbym na takie rozwiazanie

T1 Duet Star 1l + Atak 0,8

T2 epoks. 0,8 + Acanto 0,5

T3 Tebu 1l

Pajej    52

więc liczmy 

T1 Duet Star 100 + Atak 0,8 = 150

T2 rubic 0,8l 65 +Acanto 0,5 90zł = 155

T3 teru 1l 45zł

równe 350 idealnie...

teraz popatrzmy na substancje

T1 no nawet ładnie to wyglada ja myslałem nad capalo 1l

T2 epoksykonazol sie powtarza ale jest mocny a stlobiluryna jest tez dobra

T3 srednio na jeża

ogólnie warto przemyslec?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?