Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    55

thug ja nie mowie ze zle propozycje dajesz , jestem wdzieczny, poprostu rozwazam bo kiepsko orietntuje sie w ochronie

thug    196

przy testach już dobre działanie capalo to było w okolicach 1,1 litra ale ja nikogo do obniżania dawek nie zachęcam

Pajej    52

ja daje 1l capalo i jwst efekt widziany gołym okiem, wiem bo zrobiłem poletka kontrolne

Wiadomość z agroFakt.pl

co myślicie żeby na t1 dać duet ultra 0,6-0,7l/ha , na t2 artea 0,5l/ha , t3 jeśli będzie konieczne to zamir1l/ha lub sam tebukonazol?? skrócenie ccc1l+moddus0,3l/ha plus jakieś mikro z 2 zabiegi z mocznikiem i tytanitem? co byście zmienili jak coś?

metrax12    13

A co zrobiłeś z FANDANGO bo jest w pakiecie z BOOGIE

Trochę wypryskałem.

Tomek90    196

Witam, jaka ochrone zaproponujecie an arkadie i fideliusa, oba siane po bobiku.  czy ochrona dla tych odmian bedzie sie roznila czy moze byc taka sama?  nawozenie planuje okolo 500-600 kg saletry w 3 dawkach

myslalem nad

t 1 wirtuoz 1 l

t 2 soligor

t 3  tebu

Duzo spadnie skutecznosc ochrony jezeli zrezygnuje z soligora i tebu a tam na poczatku kloszenia fandango?

planuje razem z zabiegiem t 1 odzywki+ moddus +antywylegacz

na drugi zabieg skracania sam moddus w momencie pokazania liscia flagowego?

Po strączkach to można się bawić bo z podstawą presja będzie słaba. Można taniej w 1 i przydzwonić mocniej w 2 zabiegu.

major_89    35

co myślicie żeby na t1 dać duet ultra 0,6-0,7l/ha , na t2 artea 0,5l/ha , t3 jeśli będzie konieczne to zamir1l/ha lub sam tebukonazol?? skrócenie ccc1l+moddus0,3l/ha plus jakieś mikro z 2 zabiegi z mocznikiem i tytanitem? co byście zmienili jak coś?

Jeśli chodzi o uprawy ekstensywne pszenicy, pszenżyta to ok. Nie wiem nad czym tu gdybać. Ja w takim przypadku bym się zastanowił czy do T1 nie dodać prochlorazu na choroby podsuszkowe. Choć tiofanat metylu też z lekka na to działa. Sam zresztą znając stanowisko lepiej wiesz jaka może być presja tych chorób. 

zwróć uwagę na mączniaka na arkadii w szczególności że mało azotu nie dajesz

uważam że powinieneś wywalić wirtuoza nie da rady z mączniakiem  proquinazid dobry zapobiegawczo zamien na capalo lub mieszaninę prochlorazu morfoliny i triazola

soligor też wywaliłbym  bo jak zostawimy to będzie drogo i powtórzysz tebukonazol z t3 po mocnym t1 wystarczy jak dasz epoksykonazol z chlorotalonilem i tu do arkadii dołożyłbym proquinazid z tauliusa jakieś 150 ml a nawet setka starczy

t3 zostaw tebu lub jak masz hajs prosaro

a więc

T1-capalo1,4l lub np tern premium 0.8+Mondatak 0.8

T2-Rubric1l+Gwarant1l a na arkadii Rubric +Gwarant 1l+taulius 0,1l

T3tebu 1l lub jak jest kasa 1l prosaro

do skracania przynajmniej na pierwszy zabieg polecam medax top ze względu na temperatury gdzie z moddusem zawsze jest problem

z mieszaniem odżywek i regulatorami to ostrożnie kolego

Taulius na t2? Zapoobiegawczo na maczniaka? Nie pasuje bardziej na t1 jak juz?

thug    196

kolego chodziło mi o arkadię o czym napisałem  ona jest tak cienka jeśli chodzi o mączniaka że potrafi wyleźć póżniej

w t1 mamy metrafenon i fenpropimorf z capalo ,który ładnie to wszystko przytrzyma a właśnie taulius zapobiegawczo na arkadię żeby nam na flagę i wyżej nie wlazł mączniak uwierz mi przerabiałem to już wielokrotnie co innego gdyby w t2 szło strobi

oczywiście jak najbardziej mógłby iść taulius  wt1 ale mamy juz metrafenon więc tu koledze podpowiadałem na konkretny przykład arkadii

gdzie jej słabymi  punktami jest septoria i mączniak  a mączniak to już wybitnie

Kamilmkm    9

My w tym temacie o fungicydach pogadujemy a tu jeszcze nie wiadomo czy będzie co pryskać.

Z dnia na dzień jak obserwuje pola to jęczmienie i pszenice coraz gorzej wyglądają. Sam mam Arkadię, Ozona, Askalona i Tulsę. W testach Ozon żyje w 80-90%, Arkadii nie testowałem ale też widać że oberwała, wygląda na polu lepiej od Ozona, też trochę mnie zastanawia czy to faktycznie Arkadia jest. Askalon w testach jakieś 50% odrasta, siany był dość gęsto to może się wyratuje, a najgorzej Tulsa wygląda, dobrze że tylko 0,44ha jej posiałem. Jak widzę niektóre pszenice u znajomych to kompletne siano na polach, 20% na pewno do przesiania się kwalifikuje. I tak jak piszę na początku, z dnia na dzień coraz większa bida na polach.

dociekliwa    1

Losktos,jak sądzisz,co będzie lepsze na T1 w pszenicy ozimej po rzepaku Capalo 1,25+Prochloraz 0,6,czy Capalo 1,5                                                                              a ochrona jarej T1 Capalo 1l+Prochloraz 0,5 T2 Fandango 0,5+Tebukonazol 0,5 ,pszenica po kukurydzy?                                                                                                Dodam jeszcze,że na Mazowszu pszenice siane w optymalnym terminie z dnia na dzień giną w oczach.Jeszcze tydzień temu na polach było zielono-teraz jest żółto.                                                                       

thug    196

jeżeli masz dużą  presję podstawy źdźbła to jak najbardziej  w ozimej dodatek do prochlorazu  wtedy możesz obniżyć dawkę capalo do 1-1,1 z racji tego że wprowadzasz 4 substancję synergizm działania , aczkolwiek 1,5 l capalo też będzie zadowalające działanie przelicz kasę  i zobacz co wyjdzie taniej

natomiast w jarej po kukurydzy moim zdaniem samo capalo wystarczy tylko trzeba dołożyć z 2 setki

na t2 w zależności od pogody  tebukonazol zostaw 0.5 litra a fandango 0.6-1l w zależności od warunków

jak będą bardzo niesprzyjające warunki to rozbiłbym t2 i poleciał t3 sam tebu

slawek2209    78

capalo nie jest cudem nad cudy.Owszem przyzwoicie chroni na podstawę i mączniaka ale z dużą presją septoriozy sobie nie poradzi.Bez sdhi się nie obędzie w t1 jeśli jest problem z septoriozą.W jarej ładnie działa 0.5 l atak i 0.8 l duet star a na t2 fandango 0.8 l lub soligor 0.8 l

tomekZ058    75

potwierdzam ja też stosowałem na pszenice jarą Tybalt T1 Duett Star 1l/ha+Mirage 0,5l/ha,T2 Soligor 0,8l/ha i działało znakomicie

koczas    54

@thug a podpowiedz jak sobie poradzić z Arkadią na t1, sianej po zbożu. Bo tak myślę, żeby dać capalo, jednak zastanawiam się czy poradzi sobie z mączniakiem, który już na pewno będzie widoczny. Czy dać 1,5 litra capalo czy może lepiej dać odpowiednią dawkę ceando a zamiast fenpropimorfu dołożyć lotus/leander, który raczej lepszy na mączniaka?

thug    196

powiem Ci jak ja  robiłem w 3 letniej monokulturze zbożowej u jednego z kontrahentów  właśnie na arkadii i juliusie  miał duży problem ze spodem 1.1 capalo plus vangard 0.5 kg było drogo ale nie o to chodzi ja nie miałem u siebie możliwości z ceando

więc tak jak mówisz jak masz możliwość to mieszaj ceando z fenpropidyną jest lepsza od fenpropimorfu

skoro masz pszenicę po pszenicy rozważ dodanie prochlorazu  np mirage 0.5 l synergizm działania zrobi tu swoje i masz solidną ochronę z czterech subst

na cyprodynil Cię nie namawiam ale właśnie ta substancja to górna pólka jeśli chodzi o podstawę

koczas    54

Noo właśnie nie wiem ile ten Vangard kosztuje, ja małoobszarowiec jestem, więc pewnie cena będzie zabójcza w małej ilości.

Ceando wiadomo o co chodzi, chyba tylko jedna firma rozprowadza. To zrobię ceando z lotusem i będzie chyba ok. Może zostanie trochę ataku to dorzucę w razie czego. Dzięki za radę.

Kamilmkm    9

a co doradzilibyście zastosować na pszenżyto? Siane wszędzie po dwukrotnej pszenicy ozimej, ziemia ciężka klasy 3b-4a. Odmiany nie znam ale niska jest. W zeszłym roku pierwszy raz je posiałem w podobnej monokulturze i dałem Bumper Super na T1 oraz epo+gwarant na T2 i było ok, no ale jak wiadomo tamten rok był specyficzny i chorób praktycznie nie było, a teraz znacznie więcej mam obsiane pszenżytem. Planowałem pozostawić tą ochronę ale gdyby ktoś z was miał większe doświadczenie z pszenżytem...

major_89    35

Wszystko kwestia półki cenowej. Jeśli chodzi o choroby poduszkowe cenie s.a. Boskalid ( Ventur / Bell) do tego dodajemy coś na mączniaka i problem T1 mamy kompleksowo rozwiązany. Na supstancjach z tej samej grupy jest oparty Bayerowski Aviator lub jego unowocześniona wersja Boogie. Ale do tanich rzeczy to nie należy.  Jeśli liczycie na jakieś oszczędności to należy opierać się na prochlorazie,  można wykorzystać jeszcze s.a z grupy benzimidazoli ale ostatni laty mocno straciły na efektywności a ich sztandarowy karbendazym został wycofany z polskiego rynku. 

dociekliwa    1

thug jak sądzisz,co będzie lepsze na T2 w ozimej Adexar Plus 1,3l,czy Adexar Plus 1l+0,5l Tebukonazol.Na T3 Fandango 0,5+Tebukonazol 0,5?

thug    196
Napisano (edytowany)

sam adexar na t2

na t3  jak chcesz za takie pieniądze jak fandango z tebu to proponuje prosaro 1l lub osiris 1,8l

ja wogóle nie jestem zwolennikiem stosowania strobiluryn na t3 dlatego wg fandango do mieszanin na t2 bardziej

ale wracając do sprawy po adexarze na t3 raczej powinno wystarczyć samo tebu,albo yamato czy matador pomieszane z tebu ale jak masz kasę to prosaro,traper,osiris,(tilmor poza rej)

Edytowano przez thug

macio9554    19

A co sądzicie o tym żeby na T2 dać 0,5 l Amistaru + 1l safiru (epoksykonazol) ? 

koczas    54

Ja daję 0,8 safiru i 0,5 zamiennika amistaru i sprawdza się całkiem dobrze. Jest to zresztą mieszanka dość często polecana na tym forum.

thug    196

podstawowa mieszanka dołożyłbym gwaranta na septorię który jest tani a bardzo skuteczny w tej chorobie

macio9554    19

Czyli na T2 dać azoksystrobine, epoksykonazol, i gwarant ? A ten gwarant w pełnej dawce ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?