Skocz do zawartości

Polecane posty

major_89    35

panowie co polecacie na t1  t2 w jeczmieniu jarym i w pszenicy jarej koszt ok 150 zl na zabiegi i ewentualnie t3

Na T1 epoksykonazol + morfolina lub coś z quinozoli w zupełności wystarczy z chorobami podsuszkowymi przecież walczyć nie musimy

Na T2  Tebu 0,6-0,7 + Treolis 350 SC 1 l/ha

T3  ewentualnie ZAMIR 1l/ha lub Mystic 0,6l po taniości. Ale w jarych bardzo rzadko kto na 3 zabiegi jedzie chyba że wysoka presja chorób. 

Zodiax    9

Jeśli moja późno siana pszenica po kukurydzy nie była odchwaszczana jesienią
jaki środek zalecacie na wiosnę ?

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekZ058    75

ja swoją pszenice którą nie zdążyłem opryskać jesienią będę odchwaszczał Atlantis+Sekator w ubiegłym roku sprawdziły się doskonale te środki w dawkach 0,5l+150ml/ha

Edytowano przez tomekZ058

John175    33

Panowie macie już jakieś ceny na fungicydy na ten rok? Może każdy by podał środek i cene brutto czy netto oraz ew. dystrybutora...

bamberool    2

pszenica Premio(oścista) po rzepaku 4a 4b.nawożenie 550kg saletra 34% w 3 dawkach,mikro-->cel około 7ton. co polecacie na T1 T2 i T3 z firmy Bayern,BasF,Syngenta. Myślałem 3 zabiegi fungi zamknąć w kwocie 300-max350zł netto. T1 wykonujecie na 1 kolanko razem ze skracaniem?? czy wykonujecie jakieś T0 z nawożeniem mikro w trakcie krzewienia po ruszeniu wegetacji??

tak samo proszę o propozycję dla jęczmień ozimy Sandra nawożenie podobne po rzepaku.cel około 7ton

Zodiax    9

pszenica Premio(oścista) po rzepaku 4a 4b.nawożenie 550kg saletra 34% w 3 dawkach,mikro-->cel około 7ton. co polecacie na T1 T2 i T3 z firmy Bayern,BasF,Syngenta. Myślałem 3 zabiegi fungi zamknąć w kwocie 300-max350zł netto. T1 wykonujecie na 1 kolanko razem ze skracaniem?? czy wykonujecie jakieś T0 z nawożeniem mikro w trakcie krzewienia po ruszeniu wegetacji??

tak samo proszę o propozycję dla jęczmień ozimy Sandra nawożenie podobne po rzepaku.cel około 7ton

Ja myślę że po takim przedplonie standardem powinno być 10 ton w normalnym roku

tylko nie wiem czy ta odmiana na to pozwoli po rzepaku wystarczą 2 dobre zabiegi np

T1 duety star 1 litr

T2 duet ultra 0,6 +tebukonazol 0,6 lub w T2 zrezygnuj z tebu i zastosuj to w

T3 tebukonazol 1 litr

Na ochronie zaoszczendzone pioeniondze przeznacz na Azot w 2 dawce ona powinna być kluczowa

Ps zbadaj zawartość mikro w glebie często się okazuje że po rzepaku mikro elementy są w rezerwie w ziemi

bamberool    2

jestem młodym rolnikiem, pracuje nad wzrostem plonu(dochodu, bo co za sens pokazać sąsiadowi, gdy realnie w kieszeni nie zostało  więcej). 10 ton na moich glebach w normalnych latach nie realne. w 2014 wyszło około 8,5t/ha. stosowałem w tamtym roku duet star na T1 i nie byłem zadowolony z efektu,dlatego myślałem nad czymś innym...

Jest sens na T1 w pszenicy dawać epoksynazol,prochloraz,morfolina i dodatego jakieś strobiluryny? robić takie mieszanki?? chodzi głównie o dodatek strobiluryny?

jakie są wasze opinie na temat Bontimy z Syngenty na T1 w jęczmieniu??

major_89    35

Jeśli chodzi o epoksykonazol to zaraz po protiokonazilu najlepszy triazol na zabieg T1 ogólnego działania. Prochloraz wiadomo po taniości na choroby podsuszkowe morfolina na mącznika, zwykle taka mieszanina powinna wystarczyć. Dodatkowo strobiuryna? wiadomo dobra sprawa ale wpędzasz się w niepotrzebne koszty. Zastosuj ją na liść flagowy.

Jeśli jednak zechcesz w T1 wykorzystać s.a z tych grup to polecam rozwiązanie JUWAL TT+ Prochloraz. 

Zodiax    9

jestem młodym rolnikiem, pracuje nad wzrostem plonu(dochodu, bo co za sens pokazać sąsiadowi, gdy realnie w kieszeni nie zostało więcej). 10 ton na moich glebach w normalnych latach nie realne. w 2014 wyszło około 8,5t/ha. stosowałem w tamtym roku duet star na T1 i nie byłem zadowolony z efektu,dlatego myślałem nad czymś innym...

Jest sens na T1 w pszenicy dawać epoksynazol,prochloraz,morfolina i dodatego jakieś strobiluryny? robić takie mieszanki?? chodzi głównie o dodatek strobiluryny?

jakie są wasze opinie na temat Bontimy z Syngenty na T1 w jęczmieniu??

Kolego w duett start masz morfeline jeśli chodzi o pruchloraz owszem dobry środek na łamliwość ale po rzepaku raczej łamliwość nie stanowi problemu strubliny zbędne koszty tym bardziej na 1 zabiegu jak chcesz coś nowego zastosuj na T1 Imput choć po rzepaku lepiej coś tańszego na septeriozy rdza i monczniak .

4 klasa ziemi nie taka najgorsza

slawek2209    78

tylko nie wiem czy ta odmiana na to pozwoli po rzepaku wystarczą 2 dobre zabiegi np

T1 duety star 1 litr

T3 tebukonazol 1 litr

Na ochronie zaoszczendzone pioeniondze przeznacz na Azot w 2 dawce ona powinna być kluczowa

Ps zbadaj zawartość mikro w glebie często się okazuje że po rzepaku mikro elementy są w rezerwie w ziemi

Na ziemi 4 klasy standard 10 t powinien być twoim zdaniem?Jeszcze przy takiej ochronie?Żarty sobie chyba robisz

bamberool    2

ojciec zbierał 5,5 tony mi po 3 latach gospodarowania udaje się osiągnąć do 7 ton na tych samych polach 4 klasy (głównie b), te 500kg średnio więcej rocznie mój obecny cel.

10ton nie realne na takiej glebie. Chyba, że ktoś nie liczy kosztów i ma możliwość nawadniania.

Zodiax    9

Na ziemi 4 klasy standard 10 t powinien być twoim zdaniem?Jeszcze przy takiej ochronie?Żarty sobie chyba robisz

Oj przeciesz 4 klasa przedplon rzepak 10 nic dziwnego jak jest taki przedplon to zwienkszenie nakładów na ochronę nie ma sensu można nawet z ochrony zrezygnować lub ograniczać jeśli np będzie mała presja chorub jak w tamtym roku

ojciec zbierał 5,5 tony mi po 3 latach gospodarowania udaje się osiągnąć do 7 ton na tych samych polach 4 klasy (głównie b), te 500kg średnio więcej rocznie mój obecny cel.

10ton nie realne na takiej glebie. Chyba, że ktoś nie liczy kosztów i ma możliwość nawadniania.

Ok nie będę Sie spierał piszę tylko co siedzę z własnego doświadczenia bo mam niektóre ziemię 4 klasy

losktos    118

T1 duety star 1 litr

T3 tebukonazol 1 litr

taka ochrona to bardziej dla zaspokojenia własnego sumienia (a bo opryskałem) bo jakości to tu zbytnio nie bedzie. Poza tym 10 ton to tylko i wyłacznie 3 zabiegi i nie ochrona za 200 zł/ha

Kolego w duett start masz morfeline jeśli chodzi o pruchloraz owszem dobry środek na łamliwość ale po rzepaku raczej łamliwość nie stanowi problemu strubliny zbędne koszty tym bardziej na 1 zabiegu jak chcesz coś nowego zastosuj na T1 Imput choć po rzepaku lepiej coś tańszego na septeriozy rdza i monczniak .

4 klasa ziemi nie taka najgorsza

Input w T1 nie stanowi żadnej rewelacji (przy swojej cenie) Co do strobiluryny, jako dodatek owszem ale w T2

Zodiax    9

taka ochrona to bardziej dla zaspokojenia własnego sumienia (a bo opryskałem) bo jakości to tu zbytnio nie bedzie. Poza tym 10 ton to tylko i wyłacznie 3 zabiegi i nie ochrona za 200 zł/ha

Input w T1 nie stanowi żadnej rewelacji (przy swojej cenie) Co do strobiluryny, jako dodatek owszem ale w T2

Losktos ale kolega bamberool wychodzi z załorzenia że będzie miał 7 ton wienc jaki plon taka ochrona dodatkowo dlaczego uważasz że ta ochrona jest zła przecież po rzepaku nie ma presji chorób ?

slawek2209    78

jak to nie ma chorób?Mniejsze nasilenie chorób podstawy ,ale liści i kłosa normalnie wystepuje

Edytowano przez slawek2209

losktos    118

to czy jesteś rolnikiem czy hydraulikiem czy polonistą czy politykiem nie przeszkadza w niczym do tego żeby używać poprawnej polszczyzny.

Ale wracając do tematów rolniczych...

Po rzepaku presja chorób podstawy jest mniejsza co nie znaczy że jej nie ma wcale. Żeby faktycznie ograniczyć presje chorób podstawy trzeba by nie uprawiać zboża na tym samym polu przez kilka lat (co w naszych warunkach jest praktycznie nie spotykane) a i to nie da gwarancji że nie wystąpią.

Poza tym tamta ochrona to i na 7 ton za mało.

W zbożach jarych to mogła by jeszcze być, dwa zabiegi T1 Duet Star, T2/T3 Duet Ultra + Tebu

Zodiax    9

Ok tylko jak pogodzić wysokie nakłady z małym plonem
7 ton ? Jeśli chodzi o tego poloniste może i robię błędy ale co to ma do tematu forum

Ulman    275

Panowie , nie karmcie trola albo niech ktoś założy mu  temat dla głupków wioskowych

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się