Skocz do zawartości

Polecane posty

mieto35    2

Co powiecie o takiej ochronie w pszenżycie ?

T1

Ceando 183 sc - 1l+ Corbel 750 EC-0,4l+ Propiko 250 ec- 0,5l albo samo capalo337.5se-1.5l

T2/T3

Acanto 250 sc- 0,5l+ Starpro 430 sc-0,5l

Proszę o radę może coś zmienić .

losktos    118

w T1 nie ma sensu dodawać propico, corbel + Ceando wystarczy (jakby nie było infekcji mączniakiem to i o samo Ceadno można by sie pokusić, z tym ze w wyższej dawce)

W t2 zamiast starpro lepiej epoksykonazol

Losktos a co z ccc i modusem na skracanie pszenicy ile dać i w jakim terminie należy skraca taka mieszanką

1 l CCC + 0,2-0,3 Moddusa (w zależności od odmiany, nawożenia), faza BBCH 30/31

metrax12    13

Zodiax

To ile łącznie dajesz azotu na wiosnę 104 kg i to ma wystarczyć na 14t ziarna?

Na septoriozę plew biksafen nie jest rewelacyjny na DTR również, w zwalczaniu tych patogenów dużo lepiej sobie radzą strobiluryny i kilka triazoli. Aviator jest bardzo dobry na łamliwość ale jeszcze lepszy jest podobno boskalid.

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemo188    6
losktos mam pytanko do ciebie 

​Odradziłeś mi mieszanie z T1 i T2 mocznika bo można zaszkodzić, a gdybym dodał to tego mikroelementy to też jest takie ryzyko jak przy moczniku ? 

w T1 nie ma sensu dodawać propico, corbel + Ceando wystarczy (jakby nie było infekcji mączniakiem to i o samo Ceadno można by sie pokusić, z tym ze w wyższej dawce)

Losktos moje odmiany pszenicy to kws ozon, kws loft, Linus elixer i robak planuje dać na ha około 200 kg czystego azotu

losktos    118

@adrianooo1234 pasuje zrobić 2x skracanie

losktos mam pytanko do ciebie 

​Odradziłeś mi mieszanie z T1 i T2 mocznika bo można zaszkodzić, a gdybym dodał to tego mikroelementy to też jest takie ryzyko jak przy moczniku ? 

ryzyko jest zawsze ale jeżeli wszystko dobrze zrobisz to nie powinno się nic dziać, z mocznikiem też.. Mikroelementy są bezpieczniejsze w stosunku do mocznika czy odżywek azotowych.

Teraz jeżeli zabieg T1 będziesz robił w fazie BBCH 31 to ok, można dodawać mikro ale jeżeli wcześniej to już lepiej odpuścić. Nie powinno się podawać mikroelementów na przełomie fazy BBCH29/30

Edytowano przez losktos

Losktos moje odmiany pszenicy to kws ozon, kws loft, Linus elixer i robak planuje dać na ha około 200 kg czystego azotu

To jak to skrócić dobrze i w dobrych pieniądzach (w miarę tanio)

krzychu1833    9

kolego adriano jak się prezentował kws loft w jesieni ? Jestem ciekaw tej odmiany, miałem siać ale nie zdobyłem nasienia

Zodiax    9

Zodiax

To ile łącznie dajesz azotu na wiosnę 104 kg i to ma wystarczyć na 14t ziarna?

Na septoriozę plew biksafen nie jest rewelacyjny na DTR również, w zwalczaniu tych patogenów dużo lepiej sobie radzą strobiluryny i kilka triazoli. Aviator jest bardzo dobry na łamliwość ale jeszcze lepszy jest podobno boskalid.

Jakie 104 ? Przeciesz łonczna suma to 151 nawożenie jesiennie też się sumuje dodatkowo mineralizacja resztek po rzepaku to jakieś 100 ekstra razem 250 + dobra struktura ziemi nawoźenie siarką stymulacja chemiczna też ma znaczenie

krzychu1833    9

Jakie 104 ? Przeciesz łonczna suma to 151 nawożenie jesiennie też się sumuje dodatkowo mineralizacja resztek po rzepaku to jakieś 100 ekstra razem 250 + dobra struktura ziemi nawoźenie siarką stymulacja chemiczna też ma znaczenie

Wiesz może jaką zawartość próchnicy ma ta ziemia na której te mega plony miałeś ?

mieto35    2

A na T2

Acanto 0,5l +Duett Ultra 0,5l  albo Acanto 0.5l +Safir 1l

a może masz jakieś inne propozycje w cenie tak około 160 zł

kolego adriano jak się prezentował kws loft w jesieni ? Jestem ciekaw tej odmiany, miałem siać ale nie zdobyłem nasienia

Materiał siewu nabyłem z Cargila po 220 zl/10Okg. Pszenica jak na razie super tylko nie wiem co po tych mrozach (-20). Nie było żadnych oznak patogenów, spałem175 kg i trochę za dużo. Ja mam ją pierwszy raz w wolnej chwili wrzucę zdjęcia do galerii

Przemo188    6

@adrianooo1234 pasuje zrobić 2x skracanie

ryzyko jest zawsze ale jeżeli wszystko dobrze zrobisz to nie powinno się nic dziać, z mocznikiem też.. Mikroelementy są bezpieczniejsze w stosunku do mocznika czy odżywek azotowych.

Teraz jeżeli zabieg T1 będziesz robił w fazie BBCH 31 to ok, można dodawać mikro ale jeżeli wcześniej to już lepiej odpuścić. Nie powinno się podawać mikroelementów na przełomie fazy BBCH29/30

BBCH 29/30  T1 myślę żeby zrobić własnie więc nie bede dodawał nic ewentualnie + insektycyd

BBCH 31 dam 1lccc + 0,2 moddus na żyto hybrydowe 

BBCH 37 Cerone na pszenżyto 

BBCH 39/40 T2 też samo bez dodatków 

saletra 1 dawka pójdzie jak najwcześniej wiosną a  2 dawka przed kłoszeniem ale po oprysku T2

Takie zabiegi będą dobre ?

Zodiax    9

Wiesz może jaką zawartość próchnicy ma ta ziemia na której te mega plony miałeś ?

Nie wiem jaka zawartość bo nie badałem ale pole jest w korycie rzeki i jak kupiłem to pole rosły tam same pokrzywy które chyba miały 2 metry wysokości

losktos    118

A na T2

Acanto 0,5l +Duett Ultra 0,5l  albo Acanto 0.5l +Safir 1l

a może masz jakieś inne propozycje w cenie tak około 160 zł

Acanto + Safir będzie ok. tiofanat w t2 jest zbędny.

Oprócz tego w podobnych pieniądzach będzie Reveller + epoksykonazol, epoks. + gwarant wyjdzie nawet taniej ale to już nie będzie tak skuteczne, można też spróbować credo + epoksykonazol - to takie połączenie Acanto + epoksykonazol + gwarant - w pszenicach podatnych na septorioze warto przemysleć ten wariant

No i jeszcze rozwiazania z amistarem: amistar + menara, amistar + epoksykonazol

BBCH 29/30  T1 myślę żeby zrobić własnie więc nie bede dodawał nic ewentualnie + insektycyd

BBCH 31 dam 1lccc + 0,2 moddus na żyto hybrydowe 

BBCH 37 Cerone na pszenżyto 

BBCH 39/40 T2 też samo bez dodatków 

saletra 1 dawka pójdzie jak najwcześniej wiosną a  2 dawka przed kłoszeniem ale po oprysku T2

Takie zabiegi będą dobre ?

2 dawka za późno.. Optymalnie będzie w BBCH 30/31

Ulman    275

Policzyłem twoim sposobem i odkryłem że moja pszenica zeżarła prawie 400kg N i nawet 10 ton nie było. Ta ziemia u ciebie to bardziej rędzina, czarnoziem czy mada?

Zodiax    9

Policzyłem twoim sposobem i odkryłem że moja pszenica zeżarła prawie 400kg N i nawet 10 ton nie było. Ta ziemia u ciebie to bardziej rędzina, czarnoziem czy mada?

Tak naprawdę to ja sam nie wiem co to za ziemia myślę że mady ale w poblizu jest zagłembie warzywnicze to czarnoziemy też możliwe

mieto35    2

Acanto + Safir będzie ok. tiofanat w t2 jest zbędny.

Oprócz tego w podobnych pieniądzach będzie Reveller + epoksykonazol, epoks. + gwarant wyjdzie nawet taniej ale to już nie będzie tak skuteczne, można też spróbować credo + epoksykonazol - to takie połączenie Acanto + epoksykonazol + gwarant - w pszenicach podatnych na septorioze warto przemysleć ten wariant

No i jeszcze rozwiazania z amistarem: amistar + menara, amistar + epoksykonazol

2 dawka za późno.. Optymalnie będzie w BBCH 30/31

Wielkie dzięki za pomoc :)

Ulman    275

Tak naprawdę to ja sam nie wiem co to za ziemia myślę że mady ale w poblizu jest zagłembie warzywnicze to czarnoziemy też możliwe

Na jakiej głebokości masz wodę? Jakie pH, co jest w podglebiu? Masz tam drenaż, meloiorację? Daj więcej info co do warunków bo masz niespotykane wyniki

thug    196

Ulman  takich plonów nie ma na poletkach doświadczalnych do 10 ar co dopiero na hektarach ale przecież Ty tym wiesz

Ulman    275

Ciiiicho bo się wyda  ;). Cuda czasem się zdażają i jestem ciekawy czy w tym szaleństwie jest metoda. Abstrakcyjne podejście czasm daje niespotykane efekty

Zodiax    9

Na jakiej głebokości masz wodę? Jakie pH, co jest w podglebiu? Masz tam drenaż, meloiorację? Daj więcej info co do warunków bo masz niespotykane wyniki

@

Drenażu tam napewmo nie ma a wody gruntowne prawdopodobie są na głębokości rzeki ktura płynie obok 7-5 metra ph 6,5-7,2 jestem pewny że nigdy nie było tam wapna a ziemia była ugorowana

Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

Ulman    275

Ja kiedyś czytałem że jakiś rosjanin osiągnął 10 promili ale nie znam nikogo kto sie do takiego wyniku potrafi zblizyć.

Zodiax , jest ryzyko że do ciebie nalezy rekord polski.

UK ciezko porównać bo inny dobór odmian, klimat długość wegetacji itd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się