Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    16

najlepiej zabezpieczają biksafen, boskalid, piraklostrobina nieco niżej bym postawił protiokonazol, epoksykonazol, prochloraz. Oczywiście inne substancje również działają ale te według mnie najlepiej

Dzięki za odpowiedz, i w podobnej kolejności chyba można ułożyć koszty tych substancji ;)

losktos    120

Czyli jakie dokładnie dawki na T2 i jakie środki?Chodzi mi głównie o środek z epoksykonazolem, Duet star+Acanto?czy jakiś tańszy jest?

Duet Star to na T1

w T2 poprostu epoksykonazol (Rubruc, Safir) 0,8-1 l + Acanto 0,5 l

lub Reveller 0,6 + epoksykonazol 0,8 - nieco drożej ale mamy dodatkową substancje

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Pajej    53

moja propozyca na pszenice Arkadia, salior 

T1 capalo 1l

T2 duet ultra 0,6+ bumper 0,5

T3 Topsin 0,7 + tebu 1 

bedzie ok?

Rolnik z powołania :-)

losktos    120

w T1 Capalo podciagnąłbym do 1,25

w T2 jeśli to ma być taki zabieg niskobudżetowy to zamiast duetu ultra - czysty epoksykonazol (0,8-1 l) a zamiast bumpera - chlorotalonil

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

tomek0808    2

Duet Star to na T1

w T2 poprostu epoksykonazol (Rubruc, Safir) 0,8-1 l + Acanto 0,5 l

lub Reveller 0,6 + epoksykonazol 0,8 - nieco drożej ale mamy dodatkową substancje

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, o to chodziło :)

tomekZ058    80

@losktos a jakie masz zdanie o zabiegu złożonym z Bumper 0,5l+Gwarant 1,0l na T2 chyba ze zamiast tego Bumpera dać (np.Rubric,Safir 1l/ha)

losktos    120

według mnie lepiej wypadnie Rubric/Safir w mieszance z Gwarantem. Epoksykonazol jest silniejszą substancją niż propikonazol

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

mrozon07    9

Panowie jak sądzicie która ochrona grzybowa na pszenica jest lepsza z bayeru czy basfu ?

T1 Capalo czy aviator xpro

T2 Adexar czy Fandango 

T3 Osiris czy Falcon

Edytowano przez mrozon07

losktos    120

Budżet może może być do ceny porównywalnej do Capalo, chodzi mi o skuteczne zneutralizowanie mączniaka.

ceando + leander - będzie to praktycznie to samo co Capalo ale z bardziej wyniszczającą morfoliną (leander) co przy silnej infekcji maczniakiem bardziej się sprawdzi

Panowie jak sądzicie która ochrona grzybowa na pszenica jest lepsza z bayeru czy basfu ?

T1 Capalo czy aviator xpro

T2 Adexar czy Fandango 

T3 Osiris czy Falcon

tak jak napisał sławek2209, a jeśli juz wybierać bez mieszania pomiędzy programami to basf

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

kalino30    4

Witam czy takie zastosowanie srodkow jest dobre na pszenice ozima 

T1 -Sarfun

T2- duett ultra

T3- topsin

Edytowano przez kalino30

losktos    120

ceando + leander w jakich proporcjach na ha?

1-1,25 ceando i 0,3-0,4 leander

Witam czy takie zastosowanie srodkow jest dobre na pszenice ozima 

T1 -Sarfun

T2- duett ultra

T3- topsin

jeżeli to ma być taka ochrona "po najmniejszej lini oporu" to sarfun zastąp  bumperem super (jeżeli przedplon nie zbożowy to mozna pokusić się o duet star solo) a w miejsce topsinu tebu.

Aczkolwiek cudów z tego nie będzie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

piotr30piotr    65

a jakby na T1 dać 0.8 ceando + 0,5 prochloraz+ 0.3 leander (w przypadku silnej presji mączniaka)

albo 1l ceando + 0.5 l prochlorazu

losktos    120

prochloraz jest zbędny - ceando zawiera metrafenon który równie dobrze zwalcza choroby podstawy, tak więc samo ceando + leander wystarczy.

Przy braku infekcji mącznikiem można by pokusić się o samo ceando w górnej dawce - metrafenon działa bardzo dobrze zapobiegawczo na maczniaka

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

major_89    35

a jakby na T1 dać 0.8 ceando + 0,5 prochloraz+ 0.3 leander (w przypadku silnej presji mączniaka)

albo 1l ceando + 0.5 l prochlorazu

Powiem ci że nie warto kombinować z takimi mieszaninami bo nie niesie to ze sobą wymiernych korzyści. W tej cenie będziesz miał Capalo w dawce 1,5 l . Więc czy warto? 

thug    196

moja propozyca na pszenice Arkadia, salior 

T1 capalo 1l

T2 duet ultra 0,6+ bumper 0,5

T3 Topsin 0,7 + tebu 1 

bedzie ok?

witam jeśli mogę wtrącić swoje jeśli chodzi  o t1 capalo 1.2 takie minimum jak w monokulturze to może być 1l capalo plus pół litra prochlorazu jakiegoś

T2 uważałbym na maczniaka w szczególności arkadii

tak jak pisał @losktos sam epoksykonazol np rubric 0.7 plus starami 0.6/ha(jestem wiernym zwolennikiem stosowania strobii w T2) i dałbym 0.1-12 tauliusa w szczególności w Arkadii , wyrzuciłbym bumpera sam propikonazol wg mnie tylko jako słaby dodatek do mieszania

w t3 zamiast się babrać z topsinem i tebu dałbym osiris

nie jest to jakiś tani wariant ale  powinno być wszystko dobrze

Thug

Pajej    53

dokładnie mój to dośc tanio. Nie chce przeinwestowac, bo wiem ze wiecej jak 7t nie osiagne. Twój wariant jest drozszy. W zeszłym roku zamiast duetu ultra dałem duet star i było czysciutko. ale nie dopatrzyłem ze to prawie to samo co capalo wiec dlatego teraz mysle dac duet ultra. A nie napisałem ze pszenica po grochu

Rolnik z powołania :-)

thug    196

duett star to typowo t1

duett ultra późniejsze zabiegi

Thug

losktos    120

dokładnie mój to dośc tanio. Nie chce przeinwestowac, bo wiem ze wiecej jak 7t nie osiagne. Twój wariant jest drozszy. W zeszłym roku zamiast duetu ultra dałem duet star i było czysciutko. ale nie dopatrzyłem ze to prawie to samo co capalo wiec dlatego teraz mysle dac duet ultra. A nie napisałem ze pszenica po grochu

no duet star to raczej troche mniej niż capalo - duet nie załątwi chorób podstawy

Jeżeli chcesz tanią i w miarę skuteczna ochronę proponuje cos takiego:

T1 - Duet Star solo lub + 0,5 l prochlorazu (ewentualnie gdyby nie było presji ze strony maczniaka - ceando solo)

T2 - epoksykonazol + chlorotalonil (np. Gwarant) - jakby budżet pozwolił gwarant zastapić strobiluryną

T3 - tebu + tospin (ewentualnie trochę drożej - osiris)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

tomekZ058    80

a nie za dużo tego epoksykonazolu będzie ? jeśli by używać środków BASF w każdym z zabiegów powtarza się ta sama substancja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.