Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
metrax12    13

Fungicydy zawierające w składzie triazole (szczególnie epoksykonazol) mogą powodować na T2 przypalenie końcówek liścia flagowego (w zależnośći od odmiany). W tym roku po Boogie na T1, na T2 stosowałem SDHI + strobi bez triazoli i nie było źle. Adexar stosowałem na T2 na 2 odmianach, jedna całkiem dobrze to zniosła, druga niestety nie, podobnie było Seguris.

pabloz    0

Vertisan 200 EC idealny do wszelkiego rodzaju mieszanin zbiornikowych lub Treoris 350 SC (sdhi + chlorotalonil)

Wiadomość z agroFakt.pl

John175    33

Metrax12 jaki miałeś plon po SDHI+Strobi a jaki po Adexarze? Też tak myśle, że epoksykonazol przypala na T2.

losktos    119

kwestia przypaleń to sprawa odmianowa i pogodowa. W tym sezonie stosowałem na T2 epoks + Acanto i nie widziałem przypaleń

tomekZ058    75

a ja używałem na T2 Duett Ultra i nie było zadnego problemu jesli chodzi o przypalenia,natomiast Falcon który tez stosowałem na innej odmianie to mi delikatnie poparzył ale troche za ciepło i słonecznie było podczas wykonywania zabiegu

thug    196

moim zdaniem epo nie a z tym nic wspólnego bardziej chodzi o temperaturę robienie zabiegu z byt wygrzane rośliny, źle robione mieszaniny zbiornikowe ,  dodawanie nawozów dolistnych 

od siebie mogę napisać że co do przypaleń obawiałbym się tebukonazolu oraz fosfoorganików (bi, Dursban)

SawekBraczyk    14

Zastanawiam się i nie wiem co na przyszły rok wybrać na ochrone pszenicy . W tym roku stosowałem na t1 mirage a na t2 falcon i pszenica dała 5 ton po rzepaku . Falcon bym zostawił ale co dodać do mirage albo czym zastąpić mirage żeby było nie kosmicznie drogo a skutecznie . 

denzi123    2

Zastanów sie na  jaki plon pozwalają  nawożenie, kultura gleby, opady. Potem dostosuj do tego ochrone fungicydową. Może warto aby była ona bardziej intensywna-trzy zabiegowa.

Mirage chroni przed chorobami podstawy żdzbła, więc po rzepaku raczej niepotrzebne. Zamiast tego cos na chroby lisci-mączniaka, septorioze, np.Duett Star albo Tilt Turbo.

losktos    119

jakie było nawozenie? Bo to nawozenie buduje plon, ochrona tak jakby zapobiega stratom z racji chorób.

Co do ochrony, do Mirage mozesz dodać duet star lub tilt - to takie najbardziej popularne rozwiazania i chyba najskuteczniejsze w swojej cenie. Po rzepaku mozna lekko zejść z dawka miragu ze wzgledu na mniejszą presję chorób podstawy

adiss    6

Dywagacje w jakim stopniu plon budują nawożenie i ochrona fungicyd-owa to spór akademicki . Najczęściej decyduje rozkład opadów . Oczywiście mówimy o uprawach intensywnych .  

losktos    119

no tak z tym my dyskutujemy o rzeczach na które mamy wpływ, a o opadach to raczej nic nie zadecydujemy

tomekZ058    75

panowie mam pytanie który środek jest lepszy do zastosowania na T1 w pszenicy ozimej uprawianej w monokulturze zbożowej Duett Star czy Tilt Turbo?

Ulman    275

Tilt jest lepszy do zwalczania mączniaka ale słabiej zabezpiecza przed rdzami i septoriozą.Duett star jest przeciwieństwem - słabsze na mączniaka a lepsze na septoria. Osobiście wolę Duett

losktos    119

oba są bardzo porównywalne:

Tilt turbo - lepszy w przypadku silnego porażenia maczniakiem

w innym wypadku bardziej przemawia do mnie Duet

thug    196

a jakie macie opinie o Wirtuozie lub Capalo na T1?

nie  ma co porównywać tych środków Capalo sporo lepsze

poza tym wirtuoz choć ma super subst na maczniaka  proquinazid ale jest to subst dizałająca typowo zapobiegawczo

Ulman    275

a jakie macie opinie o Wirtuozie lub Capalo na T1?

Capalo to wzbogacony o metrafenon (substancja na maczniaka i podstawę) Duett star. Wirtuoz to Zamir z Taliusem. Capalo ciekawsze 

losktos    119

Capalo zdecydowanie lepsze.

Wirtuoz - przy niezbyt wysokiej presji chorób może sie sprawdzić, jak juz stosować go w ochronie to tylko do 3-zabiegowej. Ale jak dla mnie jest za drogi w stosunku do jakości. Często zawodzi

John175    33

Capalo dobre lecz...

w pierwszym roku dawałem dawke 1l/ha i było idealnie

w drugim 1,4l/ha i gdzieniegdzie przepuściło

a w tym roku dawałem ponad 1,5l/ha i też przepuściło

Nie jest takie idealne, poza tym nowe Boogie też przepuszcza, nie ma środków idealnych.

XTRO    159

A co lepiej zastosować ? 1l Wirtuoz czy 1l Capalo ?

W tym roku dawałem 1l Wirtuoz i było ok

thug    196

capalo 1l  to dawka tzw zejścia z ceny ale jak nie ma dużej presji działa bardziej porównywałbym 1.4 capalo do 1 l wirtuoza wtedy jakieś miarodajne info

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się