Skocz do zawartości

Polecane posty

metrax12    13

W takim wypadku to mnie zbytnio nie dziwi. Jak nie było mączniaka trzeba było zastosować np. Aviator, jeśli mączniak był np Boogie (bardzo dobre rozwiązanie w  

wariancie jednozabiegowym), z droższych jest jeszcze np Adexar, Seguris, Fandango ale według mnie są to rozwiązania nieopłacalne w jęczmieniu. Najlepiej zapobiegawczo zastosować SDHI lub kombinację ze strobiluryną, niekoniecznie z dodatkiem triazolu (gdy nie ma mączniaka), przy presji mączniaka np Boogie.

• Like 1

slawek2209    78

Boggie stosowałem w dawce 0.9l i jęczmień zdrowy w porównaniu z duett star+prochloraz gdzie pojawiły się kropki na liściach.Wczoraj poszła poprawka fandango 0.9 l .Pojawiają się ości więc czas najwyższy był na zabieg

• Like 1

andzin    3

chciałem popryskać pszenicę ozimą Arteą na kłos ale trochę kwitnie zaczyna, czy nic się nie stanie czy nie zaszkodzi?

Wiadomość z agroFakt.pl

jackowski11    2

Mam pytanie dt. pszenicy jarej (ewentualnie i ozimej)?

Czy przy obecnej suszy zabieg dokarmienia zboża w formie płynnej (N-P-K) moze wpłynąć na poprawienie kondycji pszenicy?

Wiadomo wody tym nie zastąpię, chciałbym tylko polepszyć stan zboża, zeby mniej boleśnie przebrnęła przez suchą pogodę

A obawiam się przypalenia itp, efektu odwrotnego

Jak to wygląda u Was?

slawek2209    78

dokarmianie dolistne wykonuje się w fazie krzewienie początek strzelania w źdźbło.Przy obecnej pogodzie łatwo przypalić zboże stosując takie zabiegi

chciałem popryskać pszenicę ozimą Arteą na kłos ale trochę kwitnie zaczyna, czy nic się nie stanie czy nie zaszkodzi?

śmiało ja dzis leciałem artea + amistar pszenice kwitnie,,

tomek0808    2

Opryskalem pare dni temu pszenice tebukonazolem o 22 i widze poparzone liscie.najgorzej jest na przejazdach pid ciągnikiem.dawka 1 l.tam gdzie dodalem bumpera to samo albo i gorzej .mialem zadbaną pszenice i twraz ją załatwilem na koniec.

grego    218

Pewnie sucho u ciebie? Dlatego ja póki co raczej nie zamierzam pryskać bo deszczu lepszego z 1,5 miesiąca nie było i się nie zanosi, a w takich warunkach o poparzenia bardzo łatwo, sam oprysk raczej i tak nie wiele wniesie.

tomek0808    2

U nas to samo,ze 2 miesiące bez deszczu,myslalem ze jak prysne e nocy -rosa juz sie pojawiala,to będzie ok.powinienem zmniejszyc dawke.pszenica po qq,idą na nią choroby mimo suszy o chcialem zabezpieczyc ją.

thug    196

Opryskalem pare dni temu pszenice tebukonazolem o 22 i widze poparzone liscie.najgorzej jest na przejazdach pid ciągnikiem.dawka 1 l.tam gdzie dodalem bumpera to samo albo i gorzej .mialem zadbaną pszenice i twraz ją załatwilem na koniec.

dodawałeścoś na robaka czy cokolwiek innego? i kiedy dokładnie wykonywałeśten zabieg ?

Edytowano przez thug

Jarek22B    0

kiedy optymalnie wykonać T3 na pszenicy?

chcę dać sam tebukonazol

pytam bo we wcześniejszych latach wykonywałem tylko 2 zabiegi i nie mam pojęcia kiedy wejść na kłosa

Jarek22B    0

chyba źle zostałem zrozumiany

ja chcę zrobić T3 na kłosa

tylko nie wiem kiedy zrobić to optymalnie bo nie stosowałem ochrony 3 zabiegowej

Edytowano przez Jarek22B

wysoki1122    6

Czy mogę na jęczmień jary do Falcona dodać Bi 58 na skrzypionkę ? Czy nie spowoduje to jakiś przypaleń?

demon17    1

Witam od miesiąca czasu dzisiaj troszkę podpadało, pszenżyto już się w pełni wykłosiło i tu moje pytanie mogę jeszcze dać 1l tebu?? Chciałbym jeszcze sypnąć saletry około 150kg aby nie wiem czy to jeszcze ma sens;p

XTRO    160

u mnie dzisiaj minęło 11 dni od t1 w jęczmieniu jarym (trochę za późno dałem) i zamierzam dać już w sobotę t2 (menara), najgorzej że jest sucho ;/

jackowski11    2

Jak wyglądu u was walka ze skrzypionkami. Sucha i zimna aura chyba raczej utrudnia im zycie zboża ozime w kiepskim stanie zabieg i tak nie wniesie jakiejś większej poprawy zdrowotnisci liscia czy się myle

XTRO    160

u mnie było sporo skrzypionki jak była w fazie podflagi, i połączyłem insektycyd z t2

thug    196

hmmm amistar zawiera azoksystrobinę czyli subst  typowo zapobiegawczą

ja dałbym 0.4l/ha amistaru i 0.6l tebukonazolu tak będzie ok

karolr2    180

Ja do tej pory wykonałem tylko T1 na początku maja. Zboże wygląda dobrze chociaż zaczyna się susza dawać znak o sobie dolne liście podsychają. Jak myślicie jest sens wykonać dopiero po niedzieli zabieg t2/t3 i jakich środków użyć.  W sklepie proponował Topsin + tebu i coś na robaki. Zboże to pszenżyto już przekwitło i pszenica prawdopodobnie do niedzieli przekwitnie.

jackowski11    2

Pytanie 1:Czy na kwitnącą pszenicę (jakies 70%) mozna dać oprysk fungicydowy?

Pytanie 2: Czy łączycie fungi z opryskiem na robaka? Jakies skutki uboczne?

Pytanie 3: Jesli pszenica wygląda w miarę zdrowo (nie licząc objawu suszy), i przy obecnej pogodznie (sucho jak narazie) da cos w praktyce zabieg T3 w postaci tebukonazolu na kłos?

thug    196

ad 1; można

ad2; można połączyć ale uważać przy łączeniu z fosforganikami

ad 3 ;napewno da ale najlepiej zrobić test kopertowy

jackowski11    2

Dziekuje za odpowiedź #thug

O tescie kopertowym czytałem nawet cos ostatnio w gazetce, ale nigdy nie stosowałem

Mam jeszcze jedno pytanko, w jakiej fazie dojrzałości kłosa najlepiej dać tzw. azot na kłos w celu polepszenia jakości ziarna?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?