Skocz do zawartości

Polecane posty

Laver    4
Napisano (edytowany)

azoksystrobina jest trochę mocniejsza, pikoksystrobina tańsza

za ok. 120 zł/ha epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1 l

eposkykonazol - Rubric

tebukonazol - Tebu

epoksykonazol - rekord, safir, na rudniku rekord tańszy o 16 zł tylko nie wiem jak z dostępnościa w sklepach

Może ktoś podać w jakich środkach jest chlorotalonil oprócz gwarantu.

Edytowano przez Laver

adiss    6

wydawało by się że obsługa wyszukiwarki internetowej to nic skomplikowanego ... brawo 500 np. 

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek0808    2

Pryskaliscie pszenice na jakies robaki?ja mam slady zerowania chyba,takie nacięcia liści,ale nie widzialem zadnego szkodnika..

Ganicus86    1

Czy mogę zostasowac po 0.75l/ha falkonu  nic roślinką nie będzie ?

nic nie bedzie ale nie ,ma potrzeby takiej dawki dawać...lepiej dorzucic jakąś substancje, chociaż i tak masz juz w falconie 3...

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

jęsli bardzo sucho w polu możesz mieć oznaki perzypaleń...

Cerone + plonvit opty 2kg max 3kg,

Falcon tytanit 0,2l+optysil 0,5l

arkadian12    0

Witam

Proszę o podpowiedź co będzie lepsze do zastosowania na T2, na T1 poszło Ceando 1,1 + Corbel 0,35

Teraz zastanawiam się nad

na czesć pola Moderator 1l + Propico 0,5 l  (mam moderator jeszcze i chciałbym go wykorzystać)

druga część pola mam BLOBAZTAR 0,5l + Propico 0,5l  (azoksystrobina + propikonazol)

Lub zastanawiam się dac duet ultra na T2 ale mam coś mieszane zdanie na jego temat, do tej pory dawałem duet ultra na T3 i wydaje mi się że dość dobrze działał, ale doradza teraz mi mówi, że na T3 to tebu dać i te środki które wyżej wymieniłem z T2 dać na T3

Pozdrawiam

Arek

miki83    0

W pszenzycie juz zaczynają się pojawiać kłosy a przez ta pogodę niema kiedy t2 zrobić :/ czy falcon w późniejszej fazie będzie dobry?

navaho13    1

falcon zawiera tebukonazol, który jest dobry na kłos, tylko dawka max. początek lub pełnia kłoszenia to dobry moment na drugi i jednocześnie ostatni zabieg, chyba, że wczesniej są problemy z chorobami to trza przyśpieszyć. ja pryskam właśnie w tej fazie pszenżyta i żyta hybr. i jest ładnie.

losktos    119

Kiedy wjeżdżać z T2 jeżeli planowany jest tylko system 2 zabiegowy? 

czyli robisz T2/T3, początek kłoszenia

AS2    52

Do tej pory nie stosowałem regulatorów wzrostu w jęczmieniu jarym i w związku z tym mam pytanie. Czy preparat Moddus 250 EC można stosować w jednym zabiegu z fungicydem Wirtuoz 520 EC oraz odżywkami typu Yara Vita Zboże lub ADOB Cu IDHA (zawierają miedź, która ponoć też działa usztywniająco na źdźbło)?

damian12345    0

Stosował ktoś Capalo w jęczmieniu ozimym na T1 ? Dobrze zadziałał ?

Wiem, że na jęczmień ozimy nie ma rejestracji. :blink:

animek    0

Stosował ktoś Capalo w jęczmieniu ozimym na T1 ? Dobrze zadziałał ?

Wiem, że na jęczmień ozimy nie ma rejestracji. :blink:

Wg katalogu agrotechnicznego 2015 wiosna, Capallo ma rejestracje na pszenice, pszenżyto, żyto i właśnie jęczmien.

losktos    119

soligor poradzi se bez problemu 

soligor nie wiele zdziała na septorioze.

@rafał387 spróbuj epoksykonazol

Mateusz1q    24

Sam tebukonazol będzie spoko na T3 ? Czy artea/menara nadaje sie na T3 lepiej w stosunku do tebu biorąc pod uwage cene ?

Japa1    0

Koledzy mam problem. Pierwszy zabieg pszenica ozima zastosowano: Capalo 1,5l/ha+CCC1l/ha+Moddus 0,3l/ha+Basfoliar 6l/ha po tym zabiegu pszenica przypalona, drugi zabieg: Falcon 0,6l/ha + Moddus 0,2l/ha +siarczan magnezu pszenica znów przypalona. W Pszenżycie ten sam problem tylko był zastosowany mondatak 0,8l/ha+Unix+CCC+Moddus+basfoliar, drugi zabieg był wykonany Artea 0,5l/ha + Cerone 0,5l/ha tez przypalona. Dodam tylko że pryskam 300l/ha czy to może mieć jakiś związek z tym przypaleniem czy zbyt duża mieszanka jak na jeden raz. Powiem szczerze że aż boje się wjeżdżać z kolejnym zabiegiem bo jak po tym pierwszym przypaleniu nabrała już ciemno zielonej barwy to zaraz ja drugi raz przypaliłem i znów pole łaciate z żółtymi placami. Moje zboża wyglądają gorzej niż sąsiadów którzy zastosowali jedynie herbicydy wiosną a teraz siedzą i popijają kawę/; Pomocy!!

Kondziu1832    179

T2/T3 nada się chyba epoksykonazol i strobiluryna? Poradziłby ktoś jakieś środki i w jakich dawkach, albo może ktoś coś lepszego doradzi?

Laver    4

Co sądzicie o środku tazer? To jest chyba odpowiednik amistaru i jego cena jest  cena trochę  atrakcyjniejsza  w porównaniu z  acanto i amistarem. Planuje ochronę dwuzabiegową co sadzicie o takich wariantach, który najlepszy?

0,5l tazer+0,8l safir - 79+62= 141zł/ha

0,5 acanto +0,8l safir - 88+62=150zł/ha

1l soligor = 138zł/ha

1l gwarant +0,8l safir - 45+62=107zł/ha

Czy 0,5l tego tazera wystraczy i czy jego działanie w porównaniu z acanto będzie podobne i kiedy  lepiej zrobić zabieg na liść flagowy czy początek kłoszenia?

rafal387    0

soligor nie wiele zdziała na septorioze.

@rafał387 spróbuj epoksykonazol

Byłem w sklepie ze środkami ochrony roślin i doradzono mi abym wstrzymał się opryskiem gdy to żółknięcie liści może być spowodowane przez suszę, a nie separioze. Hm...i co radzicie?

losktos    119

inaczej wyglada septorioza a inaczej więdniecie roślin. Prześledź dokładnie objawy.

Sam tebukonazol będzie spoko na T3 ? Czy artea/menara nadaje sie na T3 lepiej w stosunku do tebu biorąc pod uwage cene ?

pod względem Fuzarium tebu będzie lepsze. W tych samych pieniądzach co Menara można zrobić mieszanke Tebu + topsin lub epoksykonazol

T2/T3 nada się chyba epoksykonazol i strobiluryna? Poradziłby ktoś jakieś środki i w jakich dawkach, albo może ktoś coś lepszego doradzi?

Rubric/Safir 0,8 + Acanto/Amistar 0,5 l

lub wariant z dodatkowym cyprokonazolem

Rubric/Safir 0,8 + Reveller 0,6

BENNY82    34

Koledzy mam problem. Pierwszy zabieg pszenica ozima zastosowano: Capalo 1,5l/ha+CCC1l/ha+Moddus 0,3l/ha+Basfoliar 6l/ha po tym zabiegu pszenica przypalona, drugi zabieg: Falcon 0,6l/ha + Moddus 0,2l/ha +siarczan magnezu pszenica znów przypalona. W Pszenżycie ten sam problem tylko był zastosowany mondatak 0,8l/ha+Unix+CCC+Moddus+basfoliar, drugi zabieg był wykonany Artea 0,5l/ha + Cerone 0,5l/ha tez przypalona. Dodam tylko że pryskam 300l/ha czy to może mieć jakiś związek z tym przypaleniem czy zbyt duża mieszanka jak na jeden raz. Powiem szczerze że aż boje się wjeżdżać z kolejnym zabiegiem bo jak po tym pierwszym przypaleniu nabrała już ciemno zielonej barwy to zaraz ja drugi raz przypaliłem i znów pole łaciate z żółtymi placami. Moje zboża wyglądają gorzej niż sąsiadów którzy zastosowali jedynie herbicydy wiosną a teraz siedzą i popijają kawę/; Pomocy!!

witam u mnie to samo .zachodze w głowe dlaczego? może to wina basfoliaru? po t2 pszenica wygląda bardzo zle gorzej niż u tych co jedynie stosowali herbicyd . rece opadają.

dawidor111    6

dziś polecialem t2/t3 na pszenzyto.Mam początek kloszenia dawałem 10 kg mocznika 10 siarczanu odżywka 0,5 menara i 0.5 tebu (450g na litr) .Czy nie przypali mi taka mikstura nie za dużo tebu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się