Skocz do zawartości

Polecane posty

andrzejg120    0

Panowie. Na jęczmień ozimy gdzie zaczyna się kłosić chcę zastosować 0,5l Acanto+0,6l safiru i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Natomiast na pszenżyto i pszenicę jadę tym składem ponieważ w tamtym roku był najlepszy efekt niż po zastosowaniu na jednym kawałku Revelweru.

losktos    120

ok. musze wierzyc. ale 40%zbierac to prawie połowa -wg mnie lipa a podejrzewam że masz troche ha czytałem gdzies artykuł o doswiadzceniu na regulatorach i ccc wypadło całkiem dobrze tylko tak jak piszesz idealnie zaaplikowane i zboże może stac przy przyzwoitym plonie ale wwypadku suszy też lipa. ale ograniczanie sie do 1 zabiegu przy cenach pszenicy na dzien dzisiejszy ma sens ekonomiczny. ale produkcja zboża paszowego bo takie zazwyczaj jest po wyłożeniu , zależy też od fazy w jakiej było- w moim przypadku jest niedopuszczalne , to różnica w cenie 200zl na tonie tzn:sprzedaż miejscowym pośrednikom a sprzedaż na port .

co do ochrony to topsinu starczy mi na t2 i t3 bo tak też planowałem zrobic tylko kwestia ilosci . epoxy dam 1l/ha jesli sam a mieszaninie z topsinem?

w sumie można by zejść z epoksykonazolem do 0,8 ale przy mieszance z topsinem i 1 l nie zaszkodzi

Jak ktoś sieje z 400 czy 500szt/m2 w optymalnym terminie do tego popryskane na T1 bumperem czy tebu to i 3 zabiegi regulatorem nie utrzymają w pionie.

Topsin co ma zwalczyć w T3??

tiofanat działa na fuzarioze, fakt d**y nie urywa ale w mieszance z tebu wychodzi całkiem całkiem

Wiadomość z agroFakt.pl

Sunf    9

a yamato 0.8 + tebukonazol 0.6 na t 3 czy może coś lepszego

Jezeli twoj areal pszenicy w jakims stopniu rokuje na ladny plon ja bym nie zalowal pojsc np w prosaro 0,6 z tym ze wszesniej nie aplikowales tych substancji .

Tomek90    196

@losktos to ten topsin w tej mieszance na t3 nie potrzebny, jak juz problem z fusarium to tebukonazol pelna dawka + 0.5-0.6 epox na plewy i czerń.

kodzi    0

t1 duett ultra0,6+ starami 0,6

t2  gwarant 1l+ 0,8l impact może być?

t3 falcon 0.6l ?

petro11    19

Na T2 : Treoris 1l + Soprano 0,7l , Martens 0,8 + Soprano 0,8, Adexar 1.2l  Może być? Pszenica po pszenicy którymi prysnąć?

newagro    7

@navaho13 tak proquinazid zwalcza też inne choroby. U mnie na stronie możesz sobie wyszukać jakie środki zawierają proquinazid i na co można je stosować

Laver    4

Co polecacie na zabieg fungicydowy w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym(zakładany plon ok. 5-6 ton)? Planuje zrobić tylko jeden zabieg tylko nie wiem za bardzo kiedy, dać na t1 czy na t2 czy może tak pomiędzy?

grego    218

przyłączam się do pytania kolegi wyżej, został mi Tilt Turbo i Promax będzie to odpowienie na pszenicę jarą?

MartineZ    14
losktos

20 kg mocznika + 1l Duet Star + 0,4l Moddusa + adiuwant będzie okej na jęczmień jary? chodzi o połączenie środków w jednym oprysku. Trochę poczytałem i powinno być okej ale 1 raz robię taką mieszankę. Jęczmień przed 2 kolankiem.

Seba42    2

Co polecacie na zabieg fungicydowy w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym(zakładany plon ok. 5-6 ton)? Planuje zrobić tylko jeden zabieg tylko nie wiem za bardzo kiedy, dać na t1 czy na t2 czy może tak pomiędzy?

Dołączam się do pytania kolegi

Jaki antywylegacz polecacie na jęczmień jary??Jest bardzo gęsty  dostał przedsiewnie 35N i jutro pogłównie dostanie 51N. Jak w jęczmieniu jarym dokładnie rozpoznać fazę strzelania w źdźbło i fazę 1 kolanka ?? Da się to zrobić tak jak w zbożach ozimych rozcinając roślinę ??

BENNY82    34

@losktos to ten topsin w tej mieszance na t3 nie potrzebny, jak juz problem z fusarium to tebukonazol pelna dawka + 0.5-0.6 epox na plewy i czerń.

niepotrzebny? a co do herbaty go wlac?  ja na t3 dam tebukonazol 1l/ha + 1l/ha tiofanat i może zadziała go rzej niż 1,25 tebukonazolu? w zeszłym roku ta mieszanina w mniejszych proporcjach zadziałala bardzo zadowalajaco  a padało często i problemu z fuzariozą i septoriozą klosa i plew nie zauważyłem ziarno nalewało sie bardzo długo a w pszenżycie jarym to wogóle rewelacyjnie sie tiofanat spisał kosiłem ostatni a miejscami miałem jeszcze zieloną słome co kosztowało mnie 3 palce w slimaku hedera wg mnie mieszanka godna uwagi. w życie też super flagówka praktycznie czysta była do samego konca nalewania była.

Tomek90    196

Nie wiem co zrobić bo go nie stosuje, ostatnio x lat temu ta s.a. w Juwell tt na T1. Nie zadziała gorzej, ale czy lepiej? Tebu dawka w rejestracji 1l, czytałem że na fuzariozy wystaracza ok 200g s.a. Dublujesz s.a na jednego patogena. Jak pisałem osobiście wole tebu+epox bądz zrobić Osiris,a.

Co do tego że zboże długo zielone to zaleta, niestety nie. Pszenżyto jare ma to do siebie że długo jest zielone i po ochronie tebukonazol + propikonazol jedynie, także słoma zielona przy cięciu. 

W ozimym po zabiegu T2 pictor + epoksykonazol słoma była zielona i nie bawiło mnie to, w tym roku zabieg bd przyśpieszony.

BENNY82    34

im dłużej czesci wegetatywne w roslinie zielone tym lepiej oczywiscie bez przesady ale to daje lepsze wypelnienie ziarna i mtz do pełni szczescia zbrakło mi 3 dawki n na jakosciówke obok pszenica  bez ochrony aż przykro było patrzec

losktos    120

losktos

20 kg mocznika + 1l Duet Star + 0,4l Moddusa + adiuwant będzie okej na jęczmień jary? chodzi o połączenie środków w jednym oprysku. Trochę poczytałem i powinno być okej ale 1 raz robię taką mieszankę. Jęczmień przed 2 kolankiem.

ja bym mocznik oddzielił, ale Twoja sprawa. Stosując razem z mocznikiem może i 0,3-0,35 Moddusa by starczyło

Nie wiem co zrobić bo go nie stosuje, ostatnio x lat temu ta s.a. w Juwell tt na T1. Nie zadziała gorzej, ale czy lepiej? Tebu dawka w rejestracji 1l, czytałem że na fuzariozy wystaracza ok 200g s.a. Dublujesz s.a na jednego patogena. Jak pisałem osobiście wole tebu+epox bądz zrobić Osiris,a.

Co do tego że zboże długo zielone to zaleta, niestety nie. Pszenżyto jare ma to do siebie że długo jest zielone i po ochronie tebukonazol + propikonazol jedynie, także słoma zielona przy cięciu. 

W ozimym po zabiegu T2 pictor + epoksykonazol słoma była zielona i nie bawiło mnie to, w tym roku zabieg bd przyśpieszony.

nie do końca zgodze się z dublowaniem substancji, bo w przypadku fuzarium jest jej kilka gatunków i nie każda substancja zwalcza wszystkie gatunki.

Z resztą wypowiem się po tym sezonie co do efektów

• Like 1

roberto2005    1

Witam , mam zasiane 8 ha mieszanki: jęczmień +pszenica+groch siewny. Czy mogę na T1 dać Tilt Turbo 0.7 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha +10kg/ha mocznika + 5kg/ha siarczanu magnezu z mikro. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi groszkowi?

kozik251    9

Na T2 poszedł Amistar xtra 1 L .  T3 Tebu w dawce 1 L wystarczy? Odmiana Arkadia?

lesbycool    12
Napisano (edytowany)

KIEDY NAJLEPIEJ JEST ZASTOSOWAĆ MODUS W JĘCZMIENIU JARYM ? mam jęczmień w fazie kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia

Edytowano przez lesbycool

tomek0808    2

Wystarczy,tez mam Arkadie i bede dawał na T3 tebukonazol tylko,ma jeszcze Juliusa którego więcej siał nie będe bo choroby go mocno atakowały a Arkadia obok i nic praktycznie.

Nie wiem co to jest,ale górne liście pszenicy są takie karbowane tzn przeważnie jedno źdźbło ale nie widze żadnego robactwa,chyba że coś małego i nie widać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?