Skocz do zawartości

Polecane posty

nie    570

czy idzie w Polsce (w sklepie) dostać variano xpro? i w jakiej cenie? ma ciekawy skład, może być na t1, t2 i t3 :) wg hgca ma super skuteczność  na prawie wszystkie choroby, w uk zalecana dawka 1,5l a u nas prawdopodobnie bedzie 1l

40 g/L (4% w/w) bixafen
100 g/L (10% w/w) prothioconazole
50 g/L (5% w/w) fluoxastrobin

Wiadomość z agroFakt.pl

nie    570

środek to nie problem :) chciałem tylko poznać cenę

• Like 1

lew908    207

Panowie co polecacie na t2 w pszenicy i pszenżycie do 100 zł na ha ? Dopiero zaczynam się bawić w te wszystkie opryski i zbytnio nie mam rozeznania a z tego co czytałem to mam mentlik w głowie.

nunu85    82

@lew

w miare tanio i dosc dobrze bedzie zastosować epoksykonazol (Rubric, Safir, Soprano w zaleznosci pod jaka nazwa u ciebie dostępne)

5l kosztuje koło 400zł brutto wiec przy dwce 1l/ha masz koszt 80zł, a wg niemieckich badan miałbyś załatwione septoriozy, DTR i rdze.

jak jest u ciebie duża presja mączniaka, to wartoby było dodać jeszcze  proquinazid (tarot/talius/halny) w dawce 0,15l/ha i iałbyś pełen wypas.

ten halny by cię kosztołął dodatkowe 50zł/ha, ale iałbyś juz mączniaka załatwiongo raz na zawsze praktycznie (w przeciewienstwie do morfolin, ktore działaja 2-3 dni i koniec, proquinazid działa bardzo długo czas zapobiegawczo)

petro11    19

Jest jakaś różnica między Taliusem a Halnym? Czy to to samo? Zamówiłem Taliusa a dostałem Halnego i się zastanawiam czy cenę ma tą samą. I to i to Duponta.

nunu85    82

to jest zupełnie to samo.

Jeszcze mógłbyś trafić tarota i teżby było to samo, bo wszystko wychodzi z fabryk duponta, ale w zależnosci od tego jak odbiorca sobie życzy, tak jest nazywane, tzn jeśli odbiorca zamówi odpowiednio dużą partie środka, to może sobie samemu go nazwać.

Podobie jest z Moddusem. W takim powiedzmy chemirolu go nie dostaniesz, ale jest za to Proteg (też od Syngenty) dostępny tylko tam i nigdzie indziej.

nie wiem czemu ma służyć tama polityka poza sianiem zamentu na rynku i złudnym wtrażeniem tego, ze wybór środków jest bardzo duży.

poza tym jeszcze np

credo=martens

soprano=safir

zamir=tenore

chefara=artea

tilt turbo=zenit

i wiecej mi do głowy nie przychodzi, ale na pewno mozna tę liste jeszcze mocno rozszerzyć.

Edytowano przez nunu85

petro11    19

Dzięki kolego. A jeśli chodzi o Chemirol to coś tu u mnie na mazurach dali plamę w tym roku. Mają pare tys. ha i pszenice nieźle czymś pojarali i żółta niesamowicie. Słyszałem że na swoich polach to dają środki przeterminowane i te które nie przeszły jakiś tam kontroli.... Taka firma to powinna świecić przykładem jak prowadzi handel na taką skalę a na polach co roku porażka.... Ale cóż w takich firmach pola to przykrywka, a interesy gdzie indziej....

magic88    2

Co lepsze, zastosować najpierw drugą dawkę N w postaci RSM32 (120l) czy fungicyd T1 + mocznik i siarczan magnezu, pszenica po regulacji razem z odchwaszczeniem bo kondycja pozwalała, faza początek strzelania w źdźbło  i ile należałoby odczekać między zabiegami, 

lonski    1

Jaki mix bedzie lepszy na T2 koszt ok 130-150 zł

1. Menara 0,4 + azoksystobina 250 0,5l

2. Credo 1,0 l + epoksy 125 0,5 l

lub coś innego  ?

na T1 poszło 1 l prochlorazu + 0,15 Kendo

na planowany T3 tebukonazol

nunu85    82

ja u siebie zaplanowałem credo 0,75 + soprano (epoksykonazol) 0,75

a czy to bedzie lepsze od menery +azoksystrobiny...sie okaże.

lew908    207

@lew

w miare tanio i dosc dobrze bedzie zastosować epoksykonazol (Rubric, Safir, Soprano w zaleznosci pod jaka nazwa u ciebie dostępne)

5l kosztuje koło 400zł brutto wiec przy dwce 1l/ha masz koszt 80zł, a wg niemieckich badan miałbyś załatwione septoriozy, DTR i rdze.

jak jest u ciebie duża presja mączniaka, to wartoby było dodać jeszcze  proquinazid (tarot/talius/halny) w dawce 0,15l/ha i iałbyś pełen wypas.

ten halny by cię kosztołął dodatkowe 50zł/ha, ale iałbyś juz mączniaka załatwiongo raz na zawsze praktycznie (w przeciewienstwie do morfolin, ktore działaja 2-3 dni i koniec, proquinazid działa bardzo długo czas zapobiegawczo)

Wielkie dzięki kolego za wyjaśnienie i dobre wskazówki :) Presji mączniaka nie ma za dużej jak narazie.

tomekZ058    75

panowie mam pytanie czy po wczesniejszym zastosowaniu na T1 Moddusa 0,3l/ha+CCC 1,0l/ha moge na T2 do Soligoru lub Falconu dodac jeszcze Cerone 0,5l/ha?

losktos    118

Jaki mix bedzie lepszy na T2 koszt ok 130-150 zł

1. Menara 0,4 + azoksystobina 250 0,5l

2. Credo 1,0 l + epoksy 125 0,5 l

lub coś innego  ?

na T1 poszło 1 l prochlorazu + 0,15 Kendo

na planowany T3 tebukonazol

2 wariant z tym że epoksykonazol 0,8 l/ha

koczas    53

Ja dawałem cerone w mieszance z mocznikiem, siarczan magnez, tilt turbo+prochloraz na t1 w tamtym roku na pszeniczkę gdzie trafnie przewidziałem 5,5 tony z hektara i nie widzałem niekorzystnych objawów po zastosowaniu.

Faktycznie zdarzają się jakieś przygody z cerone, bo chciałem je złączyć z safir i acanto na t2?

John175    33

Co powiecie na T2 w pszenicy:

Kendo 0.15l/ha + Ascom (azoksystrobina) 0,45l/ha + Epoksy 125 0,7l?ha? Dawki w miare?

petro11    19

Co lepsze, zastosować najpierw drugą dawkę N w postaci RSM32 (120l) czy fungicyd T1 + mocznik i siarczan magnezu, pszenica po regulacji razem z odchwaszczeniem bo kondycja pozwalała, faza początek strzelania w źdźbło  i ile należałoby odczekać między zabiegami, 

Najpierw T1, a na drugi dzień RSM jeżeli chcesz dawać dzień po dniu. Ja jutro wjeżdżam z 2dawką RSMu a poniedziałek grzybówka, skracanie i odżywki razem. Jeżeli RSM wylejesz jednego dnia to na drugi będziesz miał mokro bo krople nie wyschną przez noc. Często RSM utrzymuje się na roślinie i po 2 dni. Może to nie wpłynie specjalnie na zabieg ale to zawsze jakieś ale.... a i jeszcze jedno. Na drugi dzień na oponach przy nawrotach nanosić będziesz RSM i tam deczko przypalisz. Nic wielkiego ale zawsze odwrotna kolejność będzie już idealna.

tomek0808    2

2 wariant z tym że epoksykonazol 0,8 l/ha

Acanto +Menara tak wszyscy zachwalali a teraz moda na Credo + epoksy?A w czy ustepuje pierwsze zestawienie?Tez robi dobra robote,chyba że to drugie jest tańsze

Ja pierwszą dawke azotu dałem 5 marca a drugą 17 kwietnia,niby miała to pierwsze kolanko i pare dni po 2 dawce dostała na grzyba +skracanie,ale nie wiem czy nie za wczesnie .ma teraz ok 30 cm i w miare jest ciemna,bo jak słysze że niektórzy daja dopiero  T1 i druga dawka N to chyba siali w listopadzie  bo moja byla siana w polowie października i 2 kolano jest na ok 8 cm nad ziemią.

Co myslicie o 3 dawce N?czy lepeij dać ja na liść flagowy czy na na -przed kłosem?

GoSuPiCaSsO    0

W rudniku credo = cratos
Moddus = Midas
Duet ultra = dedal
Wirtuoz = arbiter

Ja na t2 robie
1l credo (cratos) + 0.4 duet ultra (dedal)
Koszt 129 netto/ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się