Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jaka macie propozycje na t2 w pszenzycie moderato? T1 tilt 0,9 + 0,8 mirage a na t2 mysle nad duet ultra 0,6l/ha .Nawozenie 120N celuje w plon 5-6t/ha

daro189    11

a jaka może być skuteczność fungicydów przy ujemnej temperaturze? myśle nad tym, aby jutro w miare możliwości pryskać w temperaturze 14-16 stopni, ale na weekend temperatura może spaść do zera. czy jeśli roślina wchłonie oprysk to nie obniży jego skuteczności w późniejszym czasie bądź też okres ochrony zmniejszy się?

areqo    5

w T2 menare zamieniłbym na epoksykonazol. W t3 jak dla mojego regionu zwiększyłbym dawkę tebu

A dlaczego, menara będzie złym rozwiązaniem na t2?

Wiadomość z agroFakt.pl

arszenik    0

Witam na piatek zapowiadaja ochlodzenie w nocy nawet do zera czy jeli jutro opryskam ccc+ midas + duet star czy wszystko dobrze zadziala czy czekac na lepsza pogode dzisiaj wieje i nie ma opcji zeby wyjechac w pole czy ccc w tak niskiej temperaturze dobrze zadziala?

miwigos    85

ja dziś na wyleganie pryskałem niema co czekać faza odpowiednia ,ale z grzybówką się zastanawiam

losktos    120

Panowie jak to wyglada sprawa z tym skracaniem ?? Slyszalem kilka wariantow. Moddus 0.2 + CCC 1l czy moddus 0,3 + CCC 0,7L. Pszenzyto jest juz w fazie kolanko 2cm nad wezlem krzewienia. Czy 0,6 moddusa drugie kolanko ??

jak na tą fazę to daj 0,4 moddus i będzie ok.

Panowie w jakich temperaturach działaja dobrze fungicydy?Chodzi mi o tilt turbo i mirage w dawkach po 0,8l/ha , poki co temperatury 10-12 stopni i nie zanosi sie na znaczaca poprawe tak wiec czekac czy kropic juz?

przy 10-12 C ja bym nie czekał no chyba że nie ma zbytniej presji chorób. Idealnych warunków tej wiosny może nie byc

A dlaczego, menara będzie złym rozwiązaniem na t2?

Nie złym ale epoksykonazol na ochronę flagówki wydaje mi się lepszy

Witam na piatek zapowiadaja ochlodzenie w nocy nawet do zera czy jeli jutro opryskam ccc+ midas + duet star czy wszystko dobrze zadziala czy czekac na lepsza pogode dzisiaj wieje i nie ma opcji zeby wyjechac w pole czy ccc w tak niskiej temperaturze dobrze zadziala?

Jeżeli faza goni to pryskaj, jak jeszcze nie ma BBCH 31 to możesz się wstrzymać

navaho13    1

można.

Ja mam inny dylemat: jestem tuz przed zabiegiem T1 i pojawiła się oprócz maczniaka septorioza. mam przygotowany prochloraz, propikonazol i fenpropidyna. Pytanie: czy dodac coś na septoriozę? według HGCA chlorotalonil ma identyczna skuteczność co prochloraz na septoriozę więc może ten drugi  sobie poradzi?chodzi o to, żeby dotrzymało do T2

tymtus    41

Zamiast fenpropidyny możesz dać fenpropimorf, lub azoksystrobine. Ale fenpropimorf powinien dać radę.

miki83    0

Czy jest sens dzisiaj pryskac wirtuozem jak w nocy ma być 5 stopni i na kilka dni nadają ochłodzenie?

navaho13    1

Zamiast fenpropidyny możesz dać fenpropimorf, lub azoksystrobine. Ale fenpropimorf powinien dać radę.

za takie rady dziekuję. może poprostu poproszę o odpowiedź na pytanie:czy warto dodać chlorotalonil w moim przypadku?

metrax12    13

navaho13

Dodatek chlorotalonilu nie pomoże w zwalczeniu septoriozy, więc albo dodajesz lepszy triazol albo Wirtuoza zastępujesz innym fungicydem. Prochloraz i chlorotalonil z tego co mi wiadomo słabo przemieszcza się w roślinie lub wcale dlatego uważam że ich stosowanie na T1 (gdy roślina najwięcej przyrasta) w celu zabezpieczenia przed septoriozą nie jest dobrym pomysłem.

losktos    120

można.

Ja mam inny dylemat: jestem tuz przed zabiegiem T1 i pojawiła się oprócz maczniaka septorioza. mam przygotowany prochloraz, propikonazol i fenpropidyna. Pytanie: czy dodac coś na septoriozę? według HGCA chlorotalonil ma identyczna skuteczność co prochloraz na septoriozę więc może ten drugi  sobie poradzi?chodzi o to, żeby dotrzymało do T2

jeżeli chcesz coś dodać na septoriozę to epoksykonazol. Jeżeli Ci to nie pasuje to daj 1 l Tiltu. Chlorotalonil jedynie zabezpiecza przed septoriozą, nie wyniszczy jej (zresztą jak każda substancja), bardziej nadaje się to T2. Na Twoim miejscu dałbym po 1 l  tilti i prochlorazu i niech się dzieje wola nieba :)

po co azoksystrobinę? i jakie znaczenie mają morfoline w zwalczaniu septoriozy?

Czy jest sens dzisiaj pryskac wirtuozem jak w nocy ma być 5 stopni i na kilka dni nadają ochłodzenie?

oby nie było ponieżej 0, a w dzień chociaz te 10 C. CHyba ze zbytnio nie masz porażonych roślin to możesz poczekać

tomekZ058    75

panowie narazie z fungicydami sie wstrzymuje przez nizsze temperatury ktore w tej chwili panuja a czy mozna przeprowadzic sam  zabieg skracania uzywajac Moddus 0,3+1l CCC?chodzi mi o działanie tych srodków przy ochłodzeniach i przelotnych deszczach, i ile czasu potrzeba zeby srodek sie dobrze wchłonoł i był skuteczny zanim przejdzie przelotny deszcz?

koczas    54

Witam, mam dwa pytanka.

1.Czy mogę pryskać już pszenicę tilt+atak, dwa dni temu poszło optimus+ccc?? Temperatura zapowiadana u mnie to ok. 10-12 stopni przez następne 4 dni.

2. Co lepsze na pszenżyto grenado na t1, ceando 1,2 l czy duett star 1 l?? Mi się zdaje, że ceando lepiej ochroni podstawę, ale mile widziane podpowiedzi.

Fungicydy po jakim czasie od zastosowania powinny zaczac niwelowac działanie chorób np maczniaka?temperatury 10-14 stopni,noca 5-8 stopi,zastosowane srodki to tilt + atak

royal261    6

ja dzisiaj opryskałem pszenżyto 5kg siarczan magnezu + 3 kg odrzywki 20 20 20 z micro + 0,25l tytanit + 1l ccc 675 + 0,6l medax top + 1l tilt + 0,8 mondatak. Zabieg wykonany ok 10 rano temperatura w południe ok 12 stopni. Kolonko 1,2 - 1,7 cm nad węzłem krzewienia. Na niektórych liściach widoczne brązowe plamy, nie wiem co to jest. Oby w nocy nie było przymrozków bo będzie lipa. Miałem jeszcze poczekać ale pszenżyto idzie w górę a dodatkowo niepokoją mnie te plamy których robi się coraz więcej. Druga dawka azotu poszła w sobotę, 55 - 60N. Niech się dzieje wola nieba:)

jackowski11    2

Panowie, wczoraj pojechałem na kawałku morfolina+triazol+prochlaz. Zaczątki septoriozy, wchodzi mączniak.

Pogoda widać jaka. Temperatura noc ok 4 C, dzień 10-12 C. W ns. dniach ma byc 6-8 C w dzień

Z tego co pamiętam moforiliny działają juz od 5 C, a jak z pozostałymi substancjami. Oprysk w plecy czy zadziała?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?