Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan34533    16

Optimus 175 EC

Dlaczego wprowadzasz kogoś w błąd ?

W przeliczeniu na jednostkę  Optimus jest drozszy od Moddusa o 12 procent

Wiadomość z agroFakt.pl

wiesko    12

Chciales tanszy a nie mowiles o cenie czystego skladnika. Masz do wyboru drozszego Proteg`a 205 SC jak chcesz.

Edytowano przez wiesko

johnsoon    5

Czy tlit turbo dobrze radzi sobie z septorioza? Nada sie na t1 w pszenzycie, odmiana Twingo dosyc podatna na septorioze

Edytowano przez johnsoon

majes    4

Do litra Ceando jak dodam 0,4 Leandera będzie ok? Sporo mączniaka mi się pojawiło w pszenżycie. Zastanawiałem się nad Kendo 0,1 ale do Ceando chyba lepsza będzie fenpropidyna.

miki83    0

Mam trzy fungicydy na pszenicę ozima wirtuoz, falcon i amistar na ktory zabieg są najlepsze, falcon chyba na t2 zastanawiam się ktory będzie lepszy na t1 i t3

milanreal1    290

Czy tlit turbo dobrze radzi sobie z septorioza? Nada sie na t1 w pszenzycie, odmiana Twingo dosyc podatna na septorioze

Przy odmianie podatnej na septoria wolałbym duett star.

• Like 1

Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina 

typoli    2

Witam, czy ta dawka będzie pasowała na pszenicę i pszenżyto ozime: duet start 1,0 litra + atak 0,8 litra na ha.

JacoVR6    1

Moim skromnym zdaniem z atakiem możesz zejść do 0,6l Ja bede stosował w ozimej lotus 0,6l + atak 0,6l i pwino wystarczyć.

Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina 

Dzisiaj dowiedziałem sie od jednego z przedstawicieli handlowych ze nie należy mieszać regulatorów wzrostu z siarczanem mag.

Bo siarcza może wpłwać na sbabsze działanie modusa lub ccc itp.

Panowie co zastosować  z regulatorów ?

Mam propozycje 1l antywylegacz 675 na pierwszy zabieg, a w fazie 2 kolanka 0,7l anty + 0,3l modusa

czy lepiej 1 zabieg 1lccc + 0,2l modusa,  a na drugi zabieg coś pod liśc flagowy 0,3lmodusa

lub  1lccc+ 0,5 medax top tylko jeden zabieg

areqo    5

Wykombinowałem coś takiego:

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

co do środków to już nic się nie zmieni tylko chodzi mi o dawki na ha, czy nie za małe?

losktos    120

Moim skromnym zdaniem z atakiem możesz zejść do 0,6l Ja bede stosował w ozimej lotus 0,6l + atak 0,6l i pwino wystarczyć.

Dzisiaj dowiedziałem sie od jednego z przedstawicieli handlowych ze nie należy mieszać regulatorów wzrostu z siarczanem mag.

Bo siarcza może wpłwać na sbabsze działanie modusa lub ccc itp.

Panowie co zastosować  z regulatorów ?

Mam propozycje 1l antywylegacz 675 na pierwszy zabieg, a w fazie 2 kolanka 0,7l anty + 0,3l modusa

czy lepiej 1 zabieg 1lccc + 0,2l modusa,  a na drugi zabieg coś pod liśc flagowy 0,3lmodusa

lub  1lccc+ 0,5 medax top tylko jeden zabieg

CCC przy 2 kolanku to nie najlepszy pomysł. Według mnie najbardziej uniwersalne rozwiazanie to: 1 l CCC + 0,2-0,3 Moddusa w fazie BBCH 30/31 i jak widzisz że rosliny idą w górę lub zapowiadają się ekstremalne warunki pogodowe to cerone na flage.

Wykombinowałem coś takiego:

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

co do środków to już nic się nie zmieni tylko chodzi mi o dawki na ha, czy nie za małe?

w T2 menare zamieniłbym na epoksykonazol. W t3 jak dla mojego regionu zwiększyłbym dawkę tebu

marian7k    5

Pozostało mi Mirage 450 z ubiegłego roku i zamierzam dać na T1 1l/ha , czym proponujecie uzupełnić zabieg i jakie środki na T2 i T3 w pszenicy oz.odmiana turkis podatna na fuzariozę kłosów i brunatną plamistość.

demon17    1

Panowie jak to wyglada sprawa z tym skracaniem ?? Slyszalem kilka wariantow. Moddus 0.2 + CCC 1l czy moddus 0,3 + CCC 0,7L. Pszenzyto jest juz w fazie kolanko 2cm nad wezlem krzewienia. Czy 0,6 moddusa drugie kolanko ??

Ksawery    26

Pozostało mi Mirage 450 z ubiegłego roku i zamierzam dać na T1 1l/ha , czym proponujecie uzupełnić zabieg i jakie środki na T2 i T3 w pszenicy oz.odmiana turkis podatna na fuzariozę kłosów i brunatną plamistość.

Witam ja na T1 do mirage  0,8 l/ha  daje 0,35 l corbel + 0,35 l propico koszt łaczny na ha ok 110 zł. a na t2 duet ultra ale jeszcze nie wiem z czym. pozdrawiam

Panowie w jakich temperaturach działaja dobrze fungicydy?Chodzi mi o tilt turbo i mirage w dawkach po 0,8l/ha , poki co temperatury 10-12 stopni i nie zanosi sie na znaczaca poprawe tak wiec czekac czy kropic juz?

Ksawery    26

na mirage wlasnie nie pisze nic na etykiecie o temp. i tez sie zastanawialem czy jechać, i doszedłem do wniosku ze nie ma na co czekać, dodatkowo do fungicydu daje 25 kg/ha mocznika 12,5 kg siarczanu magnezu i 2,5 kg odżywki  NPK + mikro. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?