Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    196

Capalo to nic innego jak połączenie Ceando 180SC z Lotusem/Leanderem, przy czym koszt Capaloto ok. 113 co daje na ha 170zł, natomiast litr przyładowo Lotusa 105 a Ceando ok 110 co daje 114zl za litr, samo Ceando wyjdzie podobnie przy pełnej dawce...

Jezeli chcesz jecha c z dodatkiem epoksy w T1 to spokojnie mozesz zejsc prochlorazem o 100-200ml w dół, a rzeczywiście DTR czy rdza będzie w tym roku dość wcześnie ataować...natomiast jak pisał kolega wyzej połaczeni duetu star z  prochlorazem jak najbardziej fajne tylko teraz cenowo to dograc i kwestia ilości subt. aktywnych... wg mnie min. duetu star 1,2l na ha 300g fenpropidyny to min...

Może temu że na kacu, ale za ciul nie rozumiem pierwszej cześci, pozatym Capalo to inaczej Ceando + corbel (słabsza morfolina) a nie lotus/leander (mocniejsza morfolina) odpowiednio 1.1 + 0.4 odpowiadające dawce Capalo 1.5. 

Edytowano przez Tomek90

cobrap    0

Przesadzacie koledzy stosowałem na 60 ha polowe ochrona BASF ,druga połowa BAYER .A w tym roku wszystko BAYERA bo lepszy efekt,A cena paku 15+ 10 =3175 zł netto

kolego gdzie kupiles w takiej cenie ten zestaw. Daj jakies namiary na dostawce, moga byc na PW

Wiadomość z agroFakt.pl

Pestka5465    0

Tak liczę sobię te dwa warianty między Duet Star+Mondatak a Tilt+Mondatak+Safir i wychodzi mi i tak taniej o 12 zł na ha przy tej ostatniej opcji.

XTRO    160

T1 czeka się do 1 kolanka, czy jedzie się wcześniej ?

Będę robił Wirtuozem zabieg

jackowski11    2

Koledzy jakie macie doświadczenia z zakupem w sklepach internetowych ŚOR?

Cena, dostępność, towar zgodny z oczekiwaniem?

tomekZ058    75

panowie zastanawiam sie nad zakupem Osirisu na T3 w pszenicy ozimej,koszt 5L to ok 420zł wiec przy dawce 2l/ha zrobie 2,5ha czy ktos z was stosował juz Osiris? czy to srodek godny swojej ceny czy moze szukac cos innego bede wdzieczny za odp.na moje pytanie

Tomek90    196

osiris stosuje od dwóch sezonów .Moim zdaniem bardzo dobry na choroby kłosa

Sławkek z całym szacunkiem, ale sam przyznasz że przy tej cenie pszenicy Osiris jest za bogoato 420/2.5=168zl/ha. 0.5 tebu + 0.5 epox czy tebu + gwarant lepiej przy tej cenie.

petro11    19

Ale nie wiesz czy kolega nie ma racji.... bo przyjdą deszcze, upały, idealne warunki na fuzariozy i Osiris zwróci się z nawiązką bo zbierze 5q więcej z ha niż ty i już cała twoja oszczędność pójdzie na marne..... Kilka ładnych lat obserwuje pola i jednak po pakietach z BASFU pięknie zboża wyglądają, a po kombinacjach i dziwnych wyliczeniach (jeden mądrzejszy od drugiego) szału nie ma.

nie    571

Duett Star 334 SE

fenpropimorf (związek z grupy morfolin) - 250 g w litrze środka;
epoksykonazol (związek z grupy triazoli) - 84 g w 1 litrze środka.

Capalo 337,5 SE

Fenpropimorf (związek z grupy morfolin) – 200 g w 1 litrze środka

Epoksykonazol (związek z grupy triazoli) – 62,5 g w 1 litrze środka

Metrafenon (związek z grupy pochodnych ketonu difenylowego) – 75 g w 1 litrze środka

Duetu zalecaja stosować 1L a Capalo 1,4-2L

porównując zawartość s.cz. to zalecenie jest nielogiczne, myślę, że wystarczyłoby litr Capalo 

globus512    17

Osiris wystarczy w dawce 1,5 jeśli wcześniej było odpowiednio chronione. Co byście wybrali na T3: Osiris 1,5 l czy Prosaro 0,6 l ?

slawek2209    78

osirisu 2 l to już na bogato jest.Prosaro też ma dobry skład ale 0.6 l to trochę za mało

Edytowano przez slawek2209

navaho13    1

Koledzy jakie macie doświadczenia z zakupem w sklepach internetowych ŚOR?

Cena, dostępność, towar zgodny z oczekiwaniem?

ja mam bardzo dobre doświadczenia, tylko uzgadniam telefonicznie szczegóły. problem jedynie z opakowaniami. jak to rozwiązujecie?

qba333    9

czy jest sens dawac tilt+mondatak na zboze na ktorym nie ma oznak maczniaka? Czy moze lepiej cos bardziej zabezpieczajacego niz interwencyjnego zamiast tiltu?

BENNY82    34

sklepy internetowe

rudnik

pakos

retip

agrolok

fungi-chem

agromarket-gali

adler agro

sprawdzone i raczej ok można zawsze zadzwonic i zapytac o date ważnosci i dostepnosc bo często towar jest ale nie jest dosteny na stronie

lukihah    5

sklepy internetowe

rudnik

pakos

retip

agrolok

fungi-chem

agromarket-gali

adler agro

sprawdzone i raczej ok można zawsze zadzwonic i zapytac o date ważnosci i dostepnosc bo często towar jest ale nie jest dosteny na stronie

Panowie, a jak już kupujecie ŚOR ze sklepów internetowych, to co potem robicie z pustymi opakowaniami? Odsyłacie, czy wyrzucacie/oddajecie gdzieś indziej?

Ja kupując w lokalnym sklepie ŚOR puste opakowania zawsze odwożę do sklepu, a sprzedający wypisuje potwierdzenie odbioru. Wtedy w razie jakiejś kontroli jestem "czysty".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?