Skocz do zawartości

Polecane posty

michaszko    3

Jeżeli trochę dużo tego to może bezpieczniej będzie pojechać dwa razy:

1 tilt turbo 0,8 litra + mondatak 0,8 litra + medax top 0,5 + 1litr ccc 

2 (za około tydzień ) 1 litr yara vita zboże + 10 kg siarczanu magnezu + 20 kg mocznika 

Tylko czy sens jest dwa razy jeździć ?

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

Acanto to zamiennik amistaru więc analogicznie, myśle, że o 0,4l acanato i 0,5l mernary. Menara ma 2* więcej cyprokonazolu niż zamiennik artea.

Acanto to nie jest zamiennik amistaru. Ma inną strobilurynę niż amistar

Planuję na T1 w pszenżycie ozimym (odmiana leontino)  dać 0,8 l  tilt turbo + 0,8 l mondatak + 0,5 l  medax top + 1 l ccc + 1 l yara vita zboże  + 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika. Czy nie popali to zboża ? w jakiej kolejności mieszać to w opryskiwaczu ? 

ja bym to rozdzielił. Przynajmniej tak jak napisałeś powyżej, z tym że najpierw podaj odżywki a później reszte

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

moddus w dawce 0.25 l lepiej dac samemu czy połaczyc to z tilt turbo 0,9 + 0,8l mondataku?Mam jeszcze chec na mieszanine odzywek(15kg mocznika,10 siarczanu magnezu ,5kg kristalonu zielonego)??

tomek73    195

Właśnie że modus lepiej z odżywkami, lepiej jest wchłaniany w roślinę.

Ja wszystko na raz mieszam, najpierw odżywki, siarczan, modus, fungicydy.

Arturos21    4

witam chce tak opryskać t1 capalo 1,25    t2 adexar plus 1,5 litra i osiris 1,5 co możne być jeszcze lepsze i tańsze??

slawek2209    78

Taniej to nie będzie chociaż i tak za mało Capalo na t1.Lepiej może być dając Boggie na t1 ale i drożej tylko.Ogólnie ochrona bdb jaka planujesz.Stosowałem ją w ubiegłym roku i było ok.Dobrym rozwiązaniem może być Univo Xpro ale czy lepiej to się okaże w tym roku .

Edytowano przez slawek2209

marluk    29

Właśnie że modus lepiej z odżywkami, lepiej jest wchłaniany w roślinę.

Ja wszystko na raz mieszam, najpierw odżywki, siarczan, modus, fungicydy.

slyszalem ze moddus mozna mieszac z fungi. A odzywki oddzielnie. Jak to jest?

tomek73    195

Ja mieszam,a le trza uważać na kolejność.bo modus może się zważyć, tu zależy jeszcze od PH wody.

Dlatego najpierw odżywki, siarczan i modus, mocznika nie stosuję.

nunu85    82

panowie co to za choroba psznicy ozimej, ze zółknie i obumiera najpierw lisc najmłodszy, sercowy, a potem juz cała roslina powoli zasycha?

malina3    1

Jakie proponujecie fungicydy na jęczmień jary, jak bym jechał tylko jeden raz, a jakie na dwa razy?

marluk    29

w jakiej kolejnosci miesza sie w opryskiwaczu tilt + mirage + ccc + moddus? Chyba lepiej opryskac tym wieczorem nie?

marluk    29

a ta mieszanka nie zaszkodzi roslinom jak popryskam w sloneczny dzien?

losktos    120

teraz nie ma temperatur rzędu 30 C więc nie zaszkodzi. Najlepiej opryskać rano żeby przez dzień w temperaturach pow. 10 C substancja się wchłonęła do rośliny

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

thug    196

tych środków raczej nie używa sie na t1 kolego na t1 są inne subst

Thug

robercikj100    11

mała poprawka chodziło mi czy na t1 lepiej input czy prosaro.

ale już sie zorientowałem że lepszy input

Edytowano przez robercikj100

royal261    6

Witam!

Czy w jednym zabiegu mogę połączyć tilt turbo, prochloraz, odrzywkę micro, tytanit, ccc i medax czy raczej odrzywki z tytanitem oddzielnie?

Drugie pytanie, czy na polach gdzie wcześniej co roku było stosowane nawożenie organiczne jest sens stosowania odrzywek? Dodam, że pszenżyto w dobrej kondycji nie widać braków żadnych składników.

knoro93    171

Jeśli chodzi o Twój koktail to co roku robie bardzo podobne i nic sie nie dzieje nie ma przypaleń ani nic ale ogólnie zalecaja dzielić zabiegi. Nawożenie organiczne zawiera spore ilości micro. Jeśli pszenzyto nie wykazuje niedoborów i zasobność gleby jest ok mysle że moża zrezygnować z micro. Jeśli natomiast nastawiasz się na jakiś super plon 8 ton i wiecej myśle że możesz dać te micro napewno nie poszkodzi.

tomek0808    2

Czy Lancetem plus moge pryskać po 1 kolanku w pszenicy?Moge zaszkodzic pszenicy czy tylko zmniejszy sie skuteczność na przerośniętych chwastach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?