Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    59

Jestem w stanie się z tobą zgodzić, różnica niewielka( ale nie wiem ile dokładnie kosztuje capalo bo ciężko dostać w mojej okolicy), a kilka hektarów prysnę samym ceando pszenżyto. Poza tym kolega pisał, że ma corbel a chce mieć capalo, więc dokupienie ceando to najprostsze rozwiązanie.

miwigos    93

U mnie capalo 10 litrów 1113 zł z jakiego regionu jesteś u mnie przedstawiciele handlowi to się jeden przez  drugiego dobijają żeby sprzedać ,no wiadomo jak ktoś ma kilka ha to już nie

witek21    4

O czym Wy mówicie? Te ceny to chyba z kosmosu! Capalo 5 litrów 567 zł brutto. W Agroloku cena to ok 580 za 5l...

Edytowano przez witek21

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    59

Wszystko możliwe, ja sam środek Polski i w moich okolicach takie opryski jak nawet Tilt Turbo+Atak, nie mówiąc o capalo większość sąsiadów uważa za marnotrawstwo pieniędzy. Przeważnie każdy jedzie t1 bumper t2/3 duett ultra. Czasem jak jeżdżę na Kujawy to się zaopatruję raz na jakiś czas w jakieś lepsze rozwiązania herbicydowe i fungicydowe bo u mnie bida z nędzą. 

mf25    7

Capalo jest bardzo dobre jesli ktos sieje pszenice po pszenicy , a po rzepaku czy tam po czym to szkoda pieniedzy

szarak    11

1 l. duettu to to dawka podstawowa myślałem , ze można zejść skoro dodam talius

Ulman    344

Niemcy mają Duett zarejestrowany w dawce 1 -1,5l/ha

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

milanreal1    290

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

Czy coś takiego przejdzie w pszenicy ozimej Tonacja po jęczmieniu jarym? Środki są chyba nie najgorzej spasowane ale czy dawki są w porządku? Może ktoś coś  o tym powiedzieć albo  skorygować

Menara solo ma rejestracje w dawce 0,5l, z amistarem 0,4l.

Wg mnie jest ok.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

KaziU91    13

Witam Wszystkich . Mam pszenicę ozimą Ostka strzelecka i planuję

Nawożenie 150 czystym składniku przewiduję + Jakieś odżywki i mocznik dolistnie 

Ochrona grzybowa tylko 2 zabiegowa  T1 Tilt turbo 0.6l/ha + Mirage 0.6l/ha

T2 Falcon 0.6l/ha

Z ochrony było by na tyle . Dobra będzie ochrona ?? 

Skracanie myślałem na Moddus + Antywylegacz/Stabilan czy Antywylegacz/Stabilan ? 

Pozdrawiam KaziU91

jaco25    262

Menara solo ma rejestracje w dawce 0,5l, z amistarem 0,4l.

Wg mnie jest ok.

za amistar można dać acanto zawsze parę złotych w portfelu zostanie :)

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Kondziu1832    180

Acanto w jakiej dawce?  Czy z podanych wyżej środków mogę podciągnąć do ochrony jęczmienia jarego i ozimego? Jęczmienia mam mały areał i może jak coś się zostanie to można zaaplikować? Jakieś sugestie? 

Edytowano przez Kondziu1832

navaho13    1

Co radzicie? Planuje jechać na pszenżyta T1, mam zakupiony propikonazol, prochloraz i proquinazid, ale zauważyłem sporo mączniaka na liściach. Opcje są takie: pryskać tym co mam, dodać epoksykonazol z zeszłego roku, albo dokupić fenpropidyne. Co wybrać?

losktos    120

Chciałbym na T1 dać 0,8 Atak+ 0,1 Talius + Duett Star tylko nie wiem do jakiej dawki mogę zejść z Duetem, co proponujecie?

Talius zbędny. Daj 1 l Duetu i wystarczy

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

Czy coś takiego przejdzie w pszenicy ozimej Tonacja po jęczmieniu jarym? Środki są chyba nie najgorzej spasowane ale czy dawki są w porządku? Może ktoś coś  o tym powiedzieć albo  skorygować

Menara 0,5 l i Tebu zwiększyłbym do 0,7 l. Całkiem fajna ochrona. Ewentualnie w T2 Menare możesz zastąpić epoksykonazolem

Co radzicie? Planuje jechać na pszenżyta T1, mam zakupiony propikonazol, prochloraz i proquinazid, ale zauważyłem sporo mączniaka na liściach. Opcje są takie: pryskać tym co mam, dodać epoksykonazol z zeszłego roku, albo dokupić fenpropidyne. Co wybrać?

fenpropidyna

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

szarak    11

Tak się zastanawiam czy dać 1 l. duetu czy zejść z duetem do 0,7-08 a dodać 0,1 l. taliusa. Dlaczego uważasz ze talius zbędny, mam pszenicę arkadię i boję się inwazji mączniaka.

jaco25    262

Acanto w jakiej dawce?  Czy z podanych wyżej środków mogę podciągnąć do ochrony jęczmienia jarego i ozimego? Jęczmienia mam mały areał i może jak coś się zostanie to można zaaplikować? Jakieś sugestie? 

Acanto to zamiennik amistaru więc analogicznie, myśle, że o 0,4l acanato i 0,5l mernary. Menara ma 2* więcej cyprokonazolu niż zamiennik artea.

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

milanreal1    290

za amistar można dać acanto zawsze parę złotych w portfelu zostanie :)

Można, można też poszukać zamienników amistaru jak mirador, tazer. Wyjdą taniej a efekt fitotoniczny po azoksystrobinie wyższy niż po acanto. Ale w skuteczności jest porównywalnie.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

kiecha-82    0

co wybrać na T1 pszenica muszelka po rzepaku

Bumper Super 1l + Lotus 0.4l  

Tilt Turbo 0.7l +  Mirage 0.7l

cena zbliżona ok 120 zł

1490    5

Witam w jęczmieniu ozimym Propico + Corbel to będzie dobrze na T1 jeżeli dobrze to kiedy prysnąć mam ozimy pierwszy raz

Piotrek48    0

Witam.Jaki fungicyd zastosować w pszenicy ozimej odmiana Natula.

Co myślicie o takiej mieszance na T1 TIlt 0,6l+Vangard 0,5l czy może Vangard 0,7l+Propico 0,5l.

Co polecacie na T2?

tomekZ058    80

ja mam Natule i u mnie ma to wygladac tak a wiec T1 Tilt Turbo 1l/ha+Mirage 0,7l/ha, T2 Soligor 1l/ha lub Falcon 0,6l/ha,T3 Tebu 1,0l/ha+Topsim 0,7l/ha

michaszko    3

Planuję na T1 w pszenżycie ozimym (odmiana leontino)  dać 0,8 l  tilt turbo + 0,8 l mondatak + 0,5 l  medax top + 1 l ccc + 1 l yara vita zboże  + 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika. Czy nie popali to zboża ? w jakiej kolejności mieszać to w opryskiwaczu ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?