Skocz do zawartości

Polecane posty

bratpit    18

Bylem dzisiaj po srodki i sprzedawca powiedzial mi ze jak zastosuje na T1 Mondatak 450ec w dawce 1l/ha i Rubric 125 Sc tez w dawce 1l/ha to spale zboze czy ma racej z gory dziekuje za odp.

Trzeba mu było powiedziec ,że jak takie palace to niech sprzeda za pół ceny bo nikt tego od niego nie kupi   :)

Edytowano przez bratpit

royal261    6

Czy przy dwu zabiegowej ochronie w pszenżycie ozimym i jęczmieniu jarym, dobrym rozwiązaniem na t2 bedzie 1l credo + 0.8 rekordu? 

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

tak, dobre rozwiązanie

jeśli dam w poniedziałek grzybowy sarfun ,a  w środe mustang + atlantis to nie za mały odstęp między fungicydem a herbicydem?

fungicyd to nie antywylegacz. Taki odstęp wystarczy

Nigdzie nie mogę dostać Ataku ,jak maja w jednym sklepie to to nie maja czegos innego i to samo w sklepach internetowych. Czy atak to to samo co mondatek i mirage?

ja na t1 w jeczmieniu ozimym pszenicy i zycie lece tilt  0,8  miał byc atak 0,8 a bedzie Mirage

to samo

Co radzicie na T1 w pszenicy i jęczmieniu ozimym do 160 zl/ha ?

tak żeby poradził sobie z mączniakiem i łamliwością podstawy źdźbła i chorobami jęczmienia.

Capalo (zaleznie od dawki wychodzi nieco ponad 160 zł) Duet Star + Atak (ok. 130 zł)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

losktos    120

ale spełnia swoje zadanie (bynajmniej u mnie jak dotychczas). Póki co nie miałem jasnego porównania obu środków..

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

thug    196

To smialo moge takie srodki zastowac to jednym slowe gosciu sie nie zna

śmiało możesz zastosować powiem Ci nawet jak dałbyś po 1.5 litra dołożył regulatory i odżywki nic by sie nie działo wierz mi też sprzedaje ludziom śor a co to za firma że mają takich kompetentnych doradców

Edytowano przez thug

Thug

dobi77    1

Co polecacie na ochronę jęczmienia ozimego, przedplon pszenica? Czy T1 duett star + mondatak, T2 acanto + safir będzie dobrym rozwiązaniem? Planuję ochronę dwuzabiegową.

kazlab1    0

witam. mam 20 ha pszenżyta ozimego. zbyt geste. mocno rozkrzewione (duża ilość gnojowicy na zimę). grzyby już mocno atakują:(   na t1 chce dać capalo i corbel czy to dobra kombinacja ?  i kiedy mogę jechać z modusem?

statek    137

ile zł na 1 ha?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Ulman    346

witam. mam 20 ha pszenżyta ozimego. zbyt geste. mocno rozkrzewione (duża ilość gnojowicy na zimę). grzyby już mocno atakują :(   na t1 chce dać capalo i corbel czy to dobra kombinacja ?  i kiedy mogę jechać z modusem?

Corbel czyli fenpropimorf jest składnikiem Capalo więc stosowanie łączne nie ma sensu.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

koczas    59

Dokładnie, ewentualnie corbel pomieszaj z ceando, to zrobisz sobie capalo sam-powinno zostać w kieszeni z 15 zł na hektar.

kazlab1    0

cobel został mi z zeszłego roku i chce go wykorzystać a capalo jest dobre i mocne na t1

a modus po t1?

koczas    59

No to jak ci został corbel, to jedź do chemirolu kupuj ceando i masz gotowe capalo. 1,1 ceando i 0,4 corbela to dawka 1,5 l capalo. Ewentualnie dawka większa na 1 ha to przelicz sobie. Ja tam bym na twoim miejscu w jeden opryskiwacz dał moddus+ceando+corbel.

Edytowano przez koczas

koczas    59

Jak się wyrobię to dziś jadę do Chemirolu kupić ceando w 5 litrach i trochę corbela-najpóźniej jutro napiszę dokładnie ile co kosztuje.

royal261    6

Gdzie kupujecie fungicydy i ogólnie środki ochrony roślin? Jetem z okolic Łomży i jest problem bo w okolicy mają po 2 3 preparaty i na tym koniec. Czy warto kupować przez internet, jeśli tak to gdzie?

Kondziu1832    180

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

Czy coś takiego przejdzie w pszenicy ozimej Tonacja po jęczmieniu jarym? Środki są chyba nie najgorzej spasowane ale czy dawki są w porządku? Może ktoś coś  o tym powiedzieć albo  skorygować

Edytowano przez Kondziu1832

koczas    59

Capalo 5 litrów "podobno", bo nie było 630 złotych za 5 litrów-dawka 1,5 l na ha kosztuje więc 189.

Corbel w litrówkach 94,72 zł a ceando w 5 litrach 661,72 zł(trochę sporo) więc dawka 0,4+1,1 kosztuje 37,88+145,5=183,38.

Różnica nie wielka, z tym że capalo pytałem się w lokalnym sklepie, więc może gdzie indziej być taniej. W moim przypadku 5,5zł razy 5 hektarów jakby nie było 27,5 złotego zostało, więc odpowiedzcie sobie sami czy warto.

Edytowano przez koczas

szarak    11

Chciałbym na T1 dać 0,8 Atak+ 0,1 Talius + Duett Star tylko nie wiem do jakiej dawki mogę zejść z Duetem, co proponujecie?

miwigos    93

Ale różnica  dla mnie bez sensu kombinować i jeszcze opakowanie dopasować

Ulman    346

Chciałbym na T1 dać 0,8 Atak+ 0,1 Talius + Duett Star tylko nie wiem do jakiej dawki mogę zejść z Duetem, co proponujecie?

Możesz zejść do 1l/ha

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.