Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralf3635    0

t1 w pszenzycie ozimym Corbel 0,5l+0,8 mondatak+0,5 mystic250ew jakis sugestie , prosze rowniez o propozycje dla t1 w jeczmieniu ozimym  wszysto dosc duza monokultura  dzieki.

Tomek90    191

Pszenżyto w monokulturze 0,8 Duett Star + 0,2 Sarfun + 0,8 prochlorazu jakiegoś. Jakieś sugestie?

Ciekawe, jak cenowo wychodzi?

Może odpowiednio 0.8+0.6+0.4?

thug    196

monokultura  to prochlorazu do o..4 nie pomyślałbym o takim obniżaniu

Wiadomość z agroFakt.pl

Ulman    275

Ceando to Capalo bez morfoliny. Myślę zę na łamliwość będzie tak samo dobre natomiast zdecydowanie słabsze interwencyjnie na mączniaka.Pewnie dawka na poziomie 1l/ ha będzie słaba ale gdzieś tak 1,2l powinno być w sam raz. Z drugiej strony za równowartość 1,2l czyli ok 140 Pln możesz kupić Bell (pod innymi nazwami) który łamliwość zwalczy chyba lepiej ale na mączniaka będzie nędza. Możesz tęż dać ok. 0,8l Input albo 0,8 epoksy+0,8 prochloraz+ coś na mączniaka.

Wariantów jest mnóstwo ale moim skromnym zdaniem jak trzeba dołożyć 30 Pln do zabiegu to przy całościowych kosztach produkcji ha pszenicy (2500-3000) to nie ma się co zastanawiać bo są to grosze.  

krzychu1833    9

Ja w pszenicy prawdopodobnie zrobię tak :

T1-Tilt 0,3l/ha+Unix 0,5kg/ha+Wirtuoz 0,4l/ha (fenpropidyna, propikonazol, cyprodynil, prochloraz, proquinazid, tebukonazol)

T2-Aviator 0,8l/ha (protiokonazol, biksafen)

T3-Osiris 1,5l/ha (epoksykonazol, metkonazol)

Ulman    275

Ja też nie rozumiem tego T1. Ktoś ci wciska pakiet Syngenty czy po prostu masz już część środków i chcesz wykorzystać?

krzychu1833    9

Nikt nic mi nie wciska, ułożyłem to sam. W czym macie problem że drogo wyjdzie czy co? No piszcie konkretnie

Zenonim    47

Na szkoleniach wciskają takie kity że nie ma nic lepszego jak tilt + unix i na t2 olympus + menara i pszenica pierwsza klasa. 

To T1 jest drogie do tego 6 substancji których jest za mało.

A jak ci nikt nic nie wciska i chcesz Syngentą robić to 0,6l tilt turbo + 0,6kg unix. wirtuoz tu nie potrzebny 

Edytowano przez Zenonim

krzychu1833    9

Nie stosowałem jeszcze tilta i unixa, a na szkoleniach nie byłem w tym roku, patrze jakie substancje mają środki i dobieram sobie do chorób

Potrzebny na septorioze

slawek2209    78

capalo 1.5 l powinno wystarczyc bez konieczności mieszania .ewentualnie dodatek Gwarantu ale to już 200 zl załapie t1

slawek2209    78

dlatego proponuje dodatek gwarantu który sprawdził mi sie z Capalo w odmianie pszenicy sailor ktorą lubi septorioza.

Zenonim    47

To na tilt i unix szkoda kasy. Input zastosuj lub epo. więcej dołóż a jak nie  t2 zrób mocniejsze i wcześniej zastosuj.

Fakt sailora septorioza zjada, u mnie wirtuoz nie dał rady 

Edytowano przez Zenonim

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się