Skocz do zawartości

Polecane posty

renovoltage    72

No nie wiem czy 1 litr boogie wystarczy jak odpowiada to 0,75l aviatora jeśli chodzi o zawartość protiokonazolu i biksafenu.

Wczoraj pytałem się o cenę to za pakiet boogie + fandango w 5l 1480 zł ale jak to stosować jak trzeba 1,5 boogie  :lol: a osobno nie sprzedają ...

e2visionamd    1

mój plan;

t1: tilt + mondatak w zeszłym roku się sprawdził.. podstawa elegancka ( co prawda mało zboża w płodozmianie ) i mączniak długo nie widziany

t2:  seguris ( rdzy i septoriozy )  + coś na mączniaka

t3: chlorotalonil + tebukonazol+ strobiluryna np. Sparta 250 ew 0,7 + Gwarant 0,5 + Amistar 0,5 (na fuzariozy amistar zabezpiecza triazol niszczy )

co sądzicie ? co warto dodac na mączniaka w segurisie ( epoksykonazol )?

Edytowano przez e2visionamd

zuczek015    2

Aviator jak się nie mylę był słaby na mączniak, dlatego zmienili środek i dodali spiroksamine

Wiadomość z agroFakt.pl

Simon7    1

Boogie nie będzie rewelacją według mnie, hmm jakie odczucia mieliście po zastosowaniu Aviatora w tamtym sezonie ? Myslicie, że dodanie spiroksaminy rozwali system? Każdy ma prawo do swojego zdania, sezon pokaże na co stać Boogie ale ja widze to tak a nie inaczej. Dodatkowo cena, nie oszukujmy się będzie napewno wysoka. A co do Top Agrar artykułu przeczytałem go kilka razy i odrazu mnie zastanowiło jaki skład ma Adexar Plus z tego co ja wiem ma 3 substancje (fluksapyroksad, epoksykonazol, piraklostrobina) a nie 2 jak napisano przy składzie produktów.

thug    196

mój plan;

t1: tilt + mondatak w zeszłym roku się sprawdził.. podstawa elegancka ( co prawda mało zboża w płodozmianie ) i mączniak długo nie widziany

t3: chlorotalonil + tebukonazol+ strobiluryna np. Sparta 250 ew 0,7 + Gwarant 0,5 + Amistar 0,5 (na fuzariozy amistar zabezpiecza triazol niszczy )

plan spoko do segurisa dodałbym zwykłego karbendazymu np trzy setki helbenu i przesunąlbym  chlorotalonil na t2 chociażby dlatego że ma 60 dni karencji heh .

Szefie mowisz tilt gówno a boogie i fandango to co? Za taka kase i t3 jeszcze? Za 3/4 ceny boogie+fandango mam 3 zabiegi wcale nie wiele gorsze.

200 % racji

Thug

milanreal1    290

mój plan;

W t2 nie powinno być tak dużej presji mączniaka, a nawet jak coś się pojawi to seguris da radę. Co do t3 to nie wiem po co chcesz dawać strobi i chlorotalonil. Daj tebu z epoksykonazolem i będzie ok. Amistar czy gwarant w t3 nie as najlepsze, lepiej je dawać w t2.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

thug    196

oczywiście jest lepiej dawać strobi na t2 bo tu mamy długie działanie ale tylko zapobiegawcze z reguły  zawsze dodajemy triazol

ale przyznać musisz kolego że karbendazym stara i bardzo dobra a jakże niedoceniana i demonizowana substancja pamiętasz alert

Edytowano przez thug

Thug

milanreal1    290

Karbendazym już wręcz bardzo stary ale w wielu przypadkach jeszcze nadal skuteczny. Szkoda że wycofują środki w których występuje. Teraz jak ktoś chce w miarę tanio ochronić podstawę to tylko prochloraz zostaje.

Zapraszam na swój profil

milanreal1    290

Tzn na karbendazymie zależało mi bardziej w kontekście łubinu na antraknozę, 2 tyg pytałem u kilku dostawców środków i karbendazym mieli tylko w siarkolu, solo brak. A jak jeszcze jest środek z samym karbendazymem to dobrze.

Zapraszam na swój profil

e2visionamd    1

epoksykonazol nie za bardzo się uśmiecha w t3 bo w segurisie jest już. Same triazole w t3 ? nie lepsze coś co zabezpiecza i daje efekt "zieloności" ? w zeszłym roku miałem 10t/ha , a w poprzednich latach średnio 8,3 t/ ha pszenicy. Więc oszczędzanie nie wchodzi w gre.. to może gwarant faktycznie na t2 a amistar z triazolami na t3. Dzięki za podpowiedzi bardziej doświatczonych !

milanreal1    290

Same triazole w t3 wystarczą. Amistar jak chcesz to dawaj ale może on też powodowac skutki niepożądane jak np nadmierne wydłużenie wegetacji, opóźnienie dojrzewania. Jak chcesz to zamiast segurisu na t2 podobnie wyjdzie mieszanina epoksykonazol+amistar+gwarant.

Zapraszam na swój profil

losktos    120

mój plan;

ochrona ok tylko T3 moim zdaniem przesadzone, wystarczy tebukonazol + epoksykonazol/tiofanat metylowy. W t2 pełna dawka segurisa i powinno być ok

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

e2visionamd    1

sam tebu nie da rady w T3 ? dlaczego sugerowany drugi triazol ? gwarant nie ma efektu "zieloności" to może by tak tebu i chlorotalonil wyjdzie 60 zł t3.... do jakich dawek warto zwiększać tebukonazol ? to on działa chyba w większości wyniszczająco  w mniejszym stopniu zapobiega

slawek2209    78

tebukonazol zwalcza fuzariozę.Dodatkowo przydałby się epoksykonazol aby chronić przed septoriozą plew

krzysztofsb    4

Witam. Mam takie pytanko ktora ochrona byla by najlepsza pszenica pszenzyto na t1

1. Karbendazym+fenopropidyna+tebukonazol

2. Prochloraz+fenopropidyna+tebukonazol

3. 1 lub 2 tylko zamiana na epoksykonazol

I czy w takich kombinacjach moge do oprysku dodac siarczan magnezu 4% + mocznik 10% + CCC

Ulman    346

Wariant 2 z zamianą na epoksykonazol chyba najciekawszy.

Mój wstępny koncept na T1 - na stanowiskach po strączkowych 100g epoksykonazolu + Kendo/Talius/Property na mączniaka w zależności od sytuacji ( zabieg za ok 110 PLN. Na stanowiskach po zbożach 85 g epoksykonazol+300g prochloraz + mączniak j.w.(zabieg  za ok 130 Pln) albo 230 boskalid+epoksy 70g + mączniak jw. (opcja za ok 160 Pln) 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

krzysztofsb    4

(Prochloraz+fenopropidyna+epoksykonazol) + 10%mocznik+ 4% siarczan magnezu+ 1l ccc.

Czy taka mieszanina nie zaszkodzi uprawom? Bo z tego co wiem tebukonazol w polaczeniu z mocznikiem czesto przypala rosliny moze faktycznie epoksykonazol bedzie lepszym rozwiazaniem

milanreal1    290

Epoksykonazol również jest szybkim triazolem i może dawać podobne efekty do tebukonazolu. Dobry adiuwant, ale nie o działaniu zwilżającym i przypaleń nie będzie.

Zapraszam na swój profil

losktos    120

sam tebu nie da rady w T3 ? dlaczego sugerowany drugi triazol ? gwarant nie ma efektu "zieloności" to może by tak tebu i chlorotalonil wyjdzie 60 zł t3.... do jakich dawek warto zwiększać tebukonazol ? to on działa chyba w większości wyniszczająco  w mniejszym stopniu zapobiega

same tebu w dawce 1l (środek o koncentracji 250 g/l) da radę pod warunkiem terminowego zastosowania.

Witam. Mam takie pytanko ktora ochrona byla by najlepsza pszenica pszenzyto na t1

1. Karbendazym+fenopropidyna+tebukonazol

2. Prochloraz+fenopropidyna+tebukonazol

3. 1 lub 2 tylko zamiana na epoksykonazol

I czy w takich kombinacjach moge do oprysku dodac siarczan magnezu 4% + mocznik 10% + CCC

wariant drugi z zamianą na epoksykonazol

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

petro11    20

Od kilku korzystam z zaleceń producentów i wykorzystuję ich programy ochrony dzięki czemu śpie spokojnie i nic nie mieszam. Wcześniej próbowałem różnych mieszanin i nie sprawdza się to że jak się odmierzy tyle czy tyle gram danej substancji to będzie ten sam efekt. Już były mokre lata a wtedy programy ochrony ukazują swoją moc. BAYER, SYNGENTA, BASF i DOWAGRO. Reszty środków nie uważam. Jakby mieszanie substancji było takie proste to nie byłoby wydanych milionów na doświadczenia i patenty. I dodam że oryginalny Roundup zawsze będzie mocniejszy niż zamiennik w tej samej dawce.

Tomek90    209

@Ulman
Jaka dawka kendo? Po 0.1 kendo i talius ta sama skuteczność, wieksze dawki tylko przy kendo bo talius t sama skuteczność wg hgca albo cos pokrecilem.
Nic na podstawe po strączkowych da rade? Jaka roślina?

Edytowano przez Tomek90

Ulman    346

Zapobiegawczo to Talius 0,1-0,12l. Przy wczesnej infekcji 0,15 Kendo albo Property 0,3l. Jak mocny mączniak to 0,3-0,35l  morfoliny+0,1 Talius. 

Stanowisko po soi więc może bez prochlorazu da radę. Szczególnie z Property powinno być Ok bo pyriofenon też działa na podstawę tak jak metrafenon. W ubiegłym roku epoksy+pyriofenon na T1 zboże po zbożu i z łamliwością problemu nie było. 

Czy ktoś z forumowiczów stosował Property? Kiedyś pytałem ale był marny odzew.

Próbowałem w 2014 i oceniam ten specyfik dobrze ale chętnie poczytam wasze  opinie zanim zastosuję na wiekszą skalę.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Tomek90    209

Talius to 40% max dawki, bo większa nie zwiększa skuteczności, hmm chyba że ją wydłuża. Kendo tak bo ochrona wzrasta do max dawki, ale to chyba przy odmianach podatnych na maczniaka bo cholernie drogie jest. Po rapsie obyłoby się bez s.a na podstawe? Nigdy nie próbowałem. 

Propety jaka cena, bo nigdzie nie mogę znaleść. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.