Skocz do zawartości

Polecane posty

Zenonim    47

Spoko ale w T1 iT2 epoksykonazol. Kamil a w tym roku jaką ochronę będziesz stosować??

losktos    118

popatrz na programy róznych firm, np. BAYER - 3 razy protiokonazol. Gdyby stosować solo epoksykonazol 2razy z rzędu to co innego a tak myśle że nie ma większych obaw.

Co do ochrony to nie wykluczone że taką jak wyzej napisałem. Jeszcze nie zadecydowałem do końca

milanreal1    290

Stosując nawet 2-3 razy tą samą substancje ale mieszając z substancjami o innym mechanizmie to nic nie szkodzi. Zresztą poza tym stosując np propikonazol-epoksykonazol-tebukonazol to jaka jest różnica w porównaniu do 3x epoksykonazol? To wszystko SA triazole.

Wiadomość z agroFakt.pl

Panowie 2 zabiegowa ochrone planuje i doradził mi jeden z uzytkowników na t1 tilt turbo 1l + 0,8l ataku i do tego dodam siarczan,kristalon,tytanit .

Zapytam o dawke t2 soligoru,dac pełna mam czy zmniejszyc?Dodam ze to bedzie ochrona w pszenzycie moderato.

losktos    118

pełna dawka. Chociaż stosując 2 zabiegi to w T2 przydałoby się coś ze strobiluryną

areqo    5

soligorem pryskałem w tamtym roku i powiem że słabo zadziałał, tak jak kolega wyżej pisze pasuje coś jeszcze dorzucić 

Edytowano przez areqo

maciek56    4

Witam jakie srodki w jakich dawkach zastosowac na T2/T3 w pszenicy Bogatka(podatna na septoriozy i rdze)? Na T1 pojdzie Duet Star 1L + Procholoraz 0,9.

Ulman    275

soligorem pryskałem w tamtym roku i powiem że słabo zadziałał, tak jak kolega wyżej pisze pasuje coś jeszcze dorzucić 

Przeliczając substancję 1litr Soligora odpowiada  0,3l Input + 0,6l tebu. więc nie ma się co dziwić że nie działa. Mieszając komponenty oszczędzamy ok 30 Pln/ha. 

Soligor wyniesie  pewnie ok 130 Pln. Za te pieniądze można  0,7 epoksy + 0,4 - 0,5l Acanto lub azoksystrobina. W podobnych pieńiądzach  0,8l Fandango, albo Duet ultra + strobi,(0,5+0,5) lub Osiris 2l.

lonoh    30

Przeliczając substancję 1litr Soligora odpowiada 0,3l Input + 0,6l tebu. więc nie ma się co dziwić że nie działa. Mieszając komponenty oszczędzamy ok 30 Pln/ha.

Soligor wyniesie pewnie ok 130 Pln. Za te pieniądze można 0,7 epoksy + 0,4 - 0,5l Acanto lub azoksystrobina. W podobnych pieńiądzach 0,8l Fandango, albo Duet ultra + strobi,(0,5+0,5) lub Osiris 2l.

ja stosował Soligor w pełnej dawce przez ostatnie dwa lata i nigdy nic mi nie przepuścił , a ponadto w twojej mieszance 0,3 inputu i 0,6 tebu to w porównaniu z litrem Soligoru to ilości tebukonazolu i protioknazolu sie zgadzają ale cos spiroksaminy bedzie malutko w tym 0,3 inputu Edytowano przez lonoh

Ulman    275

A po co ci spiroksamina na T2 ? Jej tam wogóle nie powinno być bo jest to komponent mączniakowy zbliżony do morfolin. Główną robotę robią triazole a w zalecanych dawkach innych preparatów masz conajmniej 100g protiokonazolu.(Fandango), 120-150g (Aviator, Boogie) lub 160g (Input). W Soligorze jest 53g protiokonazolu w litrze , cienka dawka tebu i niepotrzebna spiroksamina.- zastosowałem raz i powtórki nie będzie. A jak policzysz ile jest w substancji w zalecanej dolnej dawce 0,7l/ha to jest to żart

Cenię Bayera bo firma zacna ale ten produkt jest kompletnie nie warty swojej ceny. 

lonoh    30

Mi w tamtym roku po chemirolowskim T1 poprzepuszczalo bardzo dużo mączniaka na części zboża dałem Soligor a pozostała cześć spryskalem Falconem to po Soligorze elegancko było zero chorób a po Falconie tragedia maczniak i choroby liści wpie...aly pszenice aż żal było patrzeć

tomekZ058    75

to co polecacie z własnych doswiadczen na T2,miałem zaplanowanego Soligora a czytajac wasze doswiadczenia odnosnie stosowania tego srodka to nie wiadomo czy go kupowac czy z niego zrezygnowac,myslałem nad Duet Ultra 0,6l/ha i moze bym cos dodał ale co?

losktos    118

Witam jakie srodki w jakich dawkach zastosowac na T2/T3 w pszenicy Bogatka(podatna na septoriozy i rdze)? Na T1 pojdzie Duet Star 1L + Procholoraz 0,9.

Jaki budżet na zabieg?

to w takim razie na t2 co wybrac radzicie dla pszenzyta moderato?

może być Reveller + epoksykonazol, lub Acanto/Amistar + epoksykonazol

milanreal1    290

O ile soligor jest całkiem dobrym środkiem, to falcon dla mnie już w ogóle nie jest wart swojej ceny. Jest zazwyczaj droższy niż np duet ultra czy menara a czasem i gorzej podziała.

tomekZ058    75

robiłem Falconem i efekty powinny byc lepsze przynajmiej miałem taka nadzieje kupujac srodek za nie małe pieniadze wiec mysle teraz nad Soligorem w dawce 1l/ha lub moze by tak sprubowac Duet Ultra 0,6l/ha srodek cenowo tanszy od Soligoru co wy na to ,,,,prosze o porade w planie mam T1 Tilt Turbo 1l/ha+Mirage 0,8l/ha to jest juz postanowione,T2 Soligor lub Duet Ultra w dawkach podanych wczesniej i własnie z zabiegiem drugim mam najwiekszy kłopot nie wiem na co sie zdecydowac bo wydaje sie mi ze Soligor to cos podobnego co Falcon a T3 Tebu 1l/ha+Topsin 0,7l/ha lub Osiris 2l/ha ale raczej sie skłaniam przy pierwszym rozwiazaniu z reszta zobaczymy jak to z cenami bedzie

statek    137

mam pytanie, dlaczego wybierasz środki zanim wegetacja się rozpoczeła? Masz juz jakieś objawy? 

maciek56    4

Jaki budżet na zabieg?

może być Reveller + epoksykonazol, lub Acanto/Amistar + epoksykonazol

Budzet około 130 zl.

Panowie kolejne pytanie teraz juz dokladniejsze na temat substancji, czy moje rozwiazanie bedzie dobre? :

pszenica

t1 morfolina+ triazol+prochloraz ( legendarny tilt + mirage )

t2 strobiluryna + epoksykonazol lub chlorolantil co jest lepsze

t3 tebukanazol czy jedno z dwoch powyzej epoksy lub chlorolantil zalezy co bedzie w t2

jeczmien/pszenzyto

t1 morfolina + triazol + ewentualnie prochloraz

t2 epoksykonazol + chlorolantil czy tebukanazol co lepsze

prosze o porade, mysle ze program jest w miare ok i w przystepnej cenie na uprawe intensywna 

losktos    118

pszenica

T1 ok

T2 strobiluryna + epoksykonazol

T3 tebukonazol lub tebukonazol + epoksykonazol

jęczmień

T1 z prochlorazem ok

T2 tebukonazol + epoksykonazol lub T2 z pszenicy

losktos    118

gdyby rosliny były bardzo zdrowe to chlorotalonil można zastosować- to substancja powierzchniowa głównie zabezpieczająca przed septoriozą. Ale stosować ją samą ze strobiluryną to trochę nie bardzo. Dlatego bardziej bym radził epoksykonazol charakteryzujący się silniejszym działaniem interwencyjnym, a zabezpieczy strobiluryna

Tomek90    191

Mozesz dać chlorotalonil + strobi + epoksykonazol w podobnej cenie co Reveller + epoksykonazol. 

~60g/ha fluksapyroksad + ~60g/ha epoksykonazol na pierwszy zabieg, stosował ktoś?? Tj. Adexar w max dawce. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się