Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gucik131    7

zalezy w jaki plon celujesz wg mnie poradzi sobie ten rok był sprzyjający i po takiej ochronie miałem 9t bardzo zadowolony z takiej ochrony jestem 

Mich3P    125

Też celuje w około 8-9 ton. Czyli powinien dać sobie radę, a ktoś poleca dodać coś Duettu?

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    118

Też celuje w około 8-9 ton. Czyli powinien dać sobie radę, a ktoś poleca dodać coś Duettu?

Acanto 0,4-0,5 l

bratpit    18

a czy flusilazol nie jest lepszy od propikonazolu?

to do kolegi Bratpit

Pewnie tylko w łamliwości reszta kiepściutko.

No, ale już sie nie przekonasz.

Wycofany w tym roku.

Edytowano przez bratpit

Mich3P    125

A epoksynazol solo radzi sobie dobrze czy lepiej jest zrobić mieszanine dwóch substancji ? Tylko jakich ?

Mich3P    125

Mówisz że sam rekord może wystarczyć? Posiada sam epoksynazol, a ta substancja chyba zła nie jest?

Ocelor    0

To jest biologia i tu jest taka zasada, że najlepiej działa... to co działa. NIkt z drugiego końca kraju Ci nie doradzi. 

losktos    118

A epoksynazol solo radzi sobie dobrze czy lepiej jest zrobić mieszanine dwóch substancji ? Tylko jakich ?

Epoksykonazol jest dobrą substancją ale warto do niego dodać coś typowo zabezpieczającego - czyli głównie strobiluryny.

Tomek90    191

Że niby jaka s.a. ma Fandango?

@Slawek chodzilo o Aviator na drugi zabieg, a wtedy mam już mieć mączniaka załatwionego przy pierwszym zabiegu.

16HDR008    0

Witam

Wszyscy juz planują zabiegi na wiosnę a ja zastanawiam się co dać teraz, przy tych temperaturach aby pozbyć się mączniaka. Jest tego dziadostwa całkiem sporo. Jakieś pomysły ?

losktos    118

po tych zdjęciach trochę cieżko okreslić, septorioza albo maczniak. Schodzi pod paznokciem? Jak nie to septorioza. Jeżeli jest u Ciebie ciepło to można by zastosować jakiś triazol - np. epoksykonazol.

16HDR008    0

Też tak mam na pszenicy sianej 26-09, siewy z początku październiak już nie.  Według mnie to mączniak. Swoją poleciałem MENARA 410 EC (propikonazol) bo tylko to mieli w małych opakowaniach. Czy to odpowiedni środek i zadziała ??? Ogólnie jak kolega wyżej pisze jest ciepło więc można próbować.

Edytowano przez 16HDR008

Cihu    123

Mączniak, Daj Fenpropidynę (leander 750 0,5 litra) w temperaturze wyższej niz 5C jeżeli chcesz mieć bardzo dobry zabieg dodaj do tego tebukonazol 1l/ha i będzie gitara. Ale temperatura wtedy minimum 8-10C

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się