Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RAPSCASE    1

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

Stosowałem oba rozwiązania. Co do segurisu to bardzo dobry środek, bardzo dobrze działa interwencyjnie i zapobiegawczo. I w dawce 0,8l też efekt bdb.

masa24    55

ja z segurisa nie jestem zadowolony, stosowany na flagowy 1l na ha. po 2-3 tygodniach zaczal cos puszczaj , najprawdopodobniej septorioze

SOKAN    12

Panki franki, co MINROL pokombinował że nie można znaleźć spisu alfabetycznego ŚOR.

Wiadomość z agroFakt.pl

loquito    14

Hey,
Chciałbym na wiosnę zastosować w T1 Wirtuoz 1l/ha  oraz połaczyć zabieg T2 i T3 i zastosować Osiris 1,5 - 2 l/ha  lub Fandango 1l/ha. Albo napisze inaczej chciałbym żeby pszenica była chroniona na w miarę dobrym poziomie ale tak w okolicach +/- 300 zł na hektar. 

Edytowano przez loquito

pala92    2

Witam. Co myslicie o takiej kombinacji t1 tanio bumperem albo tebu t2 duet star a t3 zrobić dobrze rewelerem. Jak to jest z rewelerrem czy jako t3 utrzyma plantacje przed grzybem do konca wegetacji?
W tym roku było t1 tebu t2 intizam t3 intizam plony srednio 9 t chociaz najlepsza dała ok 10.5t ale ziemia i stanowisko super:)

losktos    120

z tego co zaproponowałeś to zrobiłbym tak T1 duet star (i [rzydałoby się dodać jeszcze chociaż prochloraz) T2 reveller T3 tebu

marluk    29

Witam. Co myslicie o takiej kombinacji t1 tanio bumperem albo tebu t2 duet star a t3 zrobić dobrze rewelerem. Jak to jest z rewelerrem czy jako t3 utrzyma plantacje przed grzybem do konca wegetacji?

W tym roku było t1 tebu t2 intizam t3 intizam plony srednio 9 t chociaz najlepsza dała ok 10.5t ale ziemia i stanowisko super:)

bezsensowne stosowanie fungicydow. na T1 daje sie cos na podstawe zdzbla, na T2 septoriozy a T3 fuzariozy u ciebie to pomieszane calkowicie. Nie wierze w taki plon, chyba za na czarnoziemie i przy mega farcie. Zeby miec 10 ton w pszenicy nie moze byc sladu grzyba.

pala92    2

U nas w tym roku zboża rewelacja ale tylko zboża a okopowe lipa... pszenicy rekordowo było dokładnie 10.420 t/ha bo była sprzedawana na kontrakt zaraz z pola rosła na IIIa. średnia z całości ok 9 ton:)

z tego co zaproponowałeś to zrobiłbym tak T1 duet star (i [rzydałoby się dodać jeszcze chociaż prochloraz) T2 reveller T3 tebu

Miałeś jakieś doświadczenia z revellerem??

Miałeś jakieś doświadczenia z revellerem??

Mich3P    125

Witam, zaczynam zastanawiać się nad agrotechniką w pszenicy ozimej Ostroga. Planuje wykonać 3 zabiegi, celuje w plon 8-10 ton z hektara, więc środki z wyźszej półki. Co polecacie ? I czy jest taka moźliwość aby zastosować jeden środek na 1 zabieg ? :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

losktos    120

Witam, zaczynam zastanawiać się nad agrotechniką w pszenicy ozimej Ostroga. Planuje wykonać 3 zabiegi, celuje w plon 8-10 ton z hektara, więc środki z wyźszej półki. Co polecacie ? I czy jest taka moźliwość aby zastosować jeden środek na 1 zabieg ? :)

masz na myśli to żeby nie robić mieszanek?

milanreal1    290

Najpierw zastanów się czy masz taką glebę i czy pogoda na to pozwoli.

Mich3P    125

Nikt nie wie wkońcu jaka będzie pogoda. :) Z plonem może przesadziłem ale 7-8 ton chciałbym zebrać przy nawożeniu 230 kgN/ha

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Mich3P    125

Najwiekszy plon jaki zebrałem było 5t/ha, ale dodam że to było bez zabiegów fungicydowych, odżywek :)

losktos    120

więc jeżeli zbierałeś nie wiecej niż 5 t/ha to radziłbym zejść trochę na ziemie.

Nawożenie nie 230 kg/ha, a np.170 kg N, środki nie koniecznie od razu z górnej półki ale za to dobrze dobrane (nawet mieszanki), dobry regulator i uzyskaj te 6,5-7 t a będzie to sukcesem

losktos    120

T1 Duet Star + Atak T2 Acanto + eposkykonazol T3 Tebu + Topsin

Jest to wariant dosyć nie drogi a może być skuteczny. Warunkiem jest terminowe zastosowanie (szczególnie dla 3 zabiegu).

Moim zdaniem jeżeli nie osiągałeś plonów wyzszych niż 5 t to ładowanie kasy w srodki z górnej półki mija się z celem. Budowa plonu bardziej zalezy od agrotechniki i w szczególności nawożenia (mówię o czynnikach na które możesz wpłynąć) a ochrona ma jedynie utrzymać ten plon.

Zenonim    47

Jak chcesz celować w dobry plon trzeba było posiać odmianę o większych możliwościach, a nie ostrogę.

Mich3P    125

Wybrałem ostroge tylko dlatego że w okolicy dziki niszczä zboża najbardziej w fazie kłoszenia :).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?