Skocz do zawartości

Polecane posty

adamo_89    22

Moim zdaniem kolego lepiej od grzyba i od chwastu nie mieszać ze sobą, lepiej jest przejechać dwa razy w ostępie tych kilku dni niż podpalić sobie uprawę. Ja z grzybem mieszam tylko od robaka i odżywkę a od chwastu zawsze pryskam osobno kilka dni wcześniejszej chyba ze z grzybem musowo już wchodzić w pole to robię pierwsze grzyba a później od chwastu.

Wiadomość z agroFakt.pl

kowal1    0

OK dzięki za szybką odpowiedź a zamiast Pumy co proponujecie zastosować ?

volvofh12    0

Witam mam pytanie w pszenicy przed kłoszeniem dałem tebu wyszło około 0,8/ha i czy teraz na zabezpieczenie kłosa dać jeszcze raz tebu czy dodać inną substancję?

Lepiej prysnąć przed kwitnieniem czy po kwitnieniu

Pozdrawiam

losktos    120

w trakcie kwitnienia, trochę źle zrobiłeś że dałeś wcześniej tebu i w dodatku samo. W jakiej fazie pryskałeś?

tomekZ058    75

panowie eksperci który srodek jest lepszy w jeczmieniu jarym na ostatni zabieg tebu czy falcon i kiedy go wykonac ,wczesniej dałem bumper z topsin m ok. 10 dni temu

pasio    1

Co powiecie na taki zabieg na kłoszącą się pszenicę, narazie brak objawów chorób. Falcon 0,5l + gwarant 0,7l?

milanreal1    290

Daj litr gwarantu a będzie ok.

Możesz dać axial, cena podobna, nie powoduje przypaleń.

grego    218

Część pszenic się już wykłosiło i widać pierwsze objawy chorób i przydało by się juz pryskać, ale niestety pogoda nie rozpieszcza i wygląda na to, że dopiero gdzies w sobotę będą możliwości wykonania zabiegu. Kupiony mam Duet Ultra

sygi100    1

Czy w jęczmieniu jarym mogę zastosować 0,5l Lotus( fenpropidyna) + 1l Safir(epoksykonazol)? Bo mączniak zaczyna wchodzić.

bartark75    0

Mam takie pytanie, dość ładna pszenica (Julius), brana przez rdze, wychodzi kłos (już gdzieś połowa), do tej pory jeden zabieg T1, dzis znow pada i pewnie jutro tez a wiec zabiegi jakos kolo soboty poniedziałku. Mam już kupiony duet ultra, znalazłem zamiennik amistaru (jay), może dodać w dawkach: 0,6 duett + 0,5 amistar (jay). Boje się ze to jedyny zabieg jaki wykonam.

Sprawa druga to: znalazłem jakiś ok. 0,5 ha w mojej pszenicy opisanej powyżej przytulie, staranne nigdzie w okolicach nie ma, czy mozna na wychodzący do połowie kłos mustang?tesc (stary rolnik twierdzie ze tak)

losktos    120

Czy w jęczmieniu jarym mogę zastosować 0,5l Lotus( fenpropidyna) + 1l Safir(epoksykonazol)? Bo mączniak zaczyna wchodzić.

możesz, bardzo dobry wariant

adamo_89    22

Puma jest w porządku ale dla bezpieczeństwa nie dawaj maksymalnej zalecanej dawki tylko minimalna albo wyśrodkowaną i możesz dorzucić coś jeszcze do tego z tego co pisze na etykiecie dla lepszego efektu.

volvofh12    0

w trakcie kwitnienia, trochę źle zrobiłeś że dałeś wcześniej tebu i w dodatku samo. W jakiej fazie pryskałeś?

Pryskałem w fazie strzelenia w źdźbło może trochę później i teraz zostało mi trochę tego Tebu i nie wiem czy domieszać z czymś innym czy znowu samym polecieć najbardziej mi chodzi żeby nie było białych pustych kłosów a i na liściach pojawiły się żólte kropeczki i koncówki lisci pożółkły trochę

kolego Lasktos

Pryskałem w fazie strzelenia w źdźbło może trochę później i teraz zostało mi trochę tego Tebu i nie wiem czy domieszać z czymś innym czy znowu samym polecieć najbardziej mi chodzi żeby nie było białych pustych kłosów a i na liściach pojawiły się żólte kropeczki i koncówki lisci pożółkły trochę

Ulman    294

Czy według was warto na T3 do 0,8 Tebu dodać 0,5 Gwaranta na septoriozę plew?

marcin2057    20

nie zdążyłem opryskać pszenicy Soligorem i teraz już pojedyncze kłoski zaczynają kwitnąć i zastanawiam się czy pryskać jak będę mógł(sobota- poniedziałek) bo ciągle pada czy jak już przekwitnie ?

sygi100    1

W pszenicy Arkadia mam sporo rdzy. Tydzień temu pryskałem Safirem(epoksykonazol) 1l/ha i efektów nie widać. Czy teraz zrobić poprawkę Tebu, czy coś będzie bardziej skuteczne?

losktos    120

dobry ale nie solo i raczej w niezbyt zaawansowanej fazie kłoszenia

kolego Lasktos

do tebu dodaj epoksykonazol

Czy według was warto na T3 do 0,8 Tebu dodać 0,5 Gwaranta na septoriozę plew?

jak wyzej - zamiast Gwarantu - epoksykonazol

Tomek90    196

Gwarant też dobry przyda się na septorioze plew, tylko dawka chyba 1l/ha+ tebu.

bratpit    18
Napisano (edytowany)

czy Amistar to dobry środek na pszenice w czasie kłoszenia?

Jeśli tylko na kłos /fuzarioza/ to sama strobi prowadzi do zwiekszenia ilości mykotoxyn.

Jeżeli juz to z jakimś azolem.

Z drugiej strony jeżeli celem jest septerioza plew to wybór raczej dobry.

Edytowano przez bratpit

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?