Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
14thekamil14    759

Słuchajcie tydzień temu w środę poleciał stabilan na pszenicę jarą,a w poniedziałek mustang forte na chwasty.Jeszcze będę pryskał ja raz cerone i na grzyba.Czekać z wylegaczem i na grzyba czy pryskąc po niedzieli.Pytam bo po oprysku stabilanem jak ją oglądaliśmy w jakiś tydzień urósł jakieś 20 cm.

Roki212    85

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

navaho13    1

nie boicie się gorączki i suszy? ja zrezygnowałem z regulatora w zbożach jarych, mam cerone, ale opryskam dopiero jak będą zapowiadać deszcz. chyba, że termin ucieknie to trudno, ale w taka gorączkę nie będę ryzykował regulatora

Wiadomość z agroFakt.pl

BENNY82    35

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

t1 to raczej można sobie odpuscic bo jare z rzadka mają choroby podstawy. ja bym prysnął na początku kloszenia takie pózne t2 i wczesne t3 no chyba że lisc flagowy zaatakują choróbska.

cichy5540    5

Pytanie za 100pk. Liscie flagowe robią się żółto brązowe i podsuszone i teraz jest taka kwestia czy to wina septoriozy bo w koło mnie niektóre zboża żółte jak po randapie są a tylko moja do niedawna ładna była czy jest przypalona zabiegiem T2-0,5l Acanto+1l Rubik + 4kg siarczan magnezu + odzywka Yara 14/10/18 mikro w ilosci 4kg na ha .?Odmiany to Bamberka i Lukullus

docus    0

Cichy,intermag nie zaleca mieszać acanto z siarczanem mg.

dwojakowski    1

Witam mam pytanie pszenica ozima w fazie kłoszenia który srodek zastosować artea czy tebu takie mam na stanie pozdrawiam czekam na podpowieć

losktos    120

W jakich dawkach dać tebu+epoksykonazol razem? I kiedy to zastosować?

0,8 l tebu, 0,5 l epoksykonazol (mowa o środku o koncentracji 125 g/l)

najlepiej byłoby zrobić dwa zabiegi ale jak koniecznie ma być jeden to najlepiej na liść flagowy

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Darekpol    12
Napisano (edytowany)

Pytanie za 100pk. Liscie flagowe robią się żółto brązowe i podsuszone i teraz jest taka kwestia czy to wina septoriozy bo w koło mnie niektóre zboża żółte jak po randapie są a tylko moja do niedawna ładna była czy jest przypalona zabiegiem T2-0,5l Acanto+1l Rubik + 4kg siarczan magnezu + odzywka Yara 14/10/18 mikro w ilosci 4kg na ha .?Odmiany to Bamberka i Lukullus

Septorioza atakuje. Po zabiegu powinna stopniowo ustapic. Rubric sobie z nia poradzi. Edytowano przez Darekpol

Marcin133    21

Na T2 dziś Caramba 1.2/ha. Zboża bardzo ładne ciekawe czy chociaż 60zł będzie w żniwa.....

milanreal1    290

czy mogę zmíęszać razem 0,7 acanto+0,4 artei na t2 w pszenicy ozimej, będzie to drugi i ostatni zabieg , na pierwszy poszedł duet ultra?

Tak, to całkiem dobre połączenie.

Witam mam pytanie pszenica ozima w fazie kłoszenia który srodek zastosować artea czy tebu takie mam na stanie pozdrawiam czekam na podpowieć

Artea ma trochę szersze działanie dzięki 2 substancjom aktywnym. Solo nie są jakieś super tak jak np tebukonazol w fuzariozach, ale w mieszaninie wychodzą lepiej.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

dobi77    1

Tak, to całkiem dobre połączenie.

Artea ma trochę szersze działanie dzięki 2 substancjom aktywnym. Solo nie są jakieś super tak jak np tebukonazol w fuzariozach, ale w mieszaninie wychodzą lepiej.

W Takim razie z czym pomieszać Artee żeby to miało jakiś sens?

cichy5540    5

Dlaczego akurat Caramba?

Caramba zawiera Metkonazol a to całkiem dobry Triazol na pszenice a w Carambie jest dość tani. Sam mam na T3 Carambe Toledo i Rubric

dwojakowski    1

W Takim razie z czym pomieszać Artee żeby to miało jakiś sens?

Witam dołaczam się do pytania aczy artee mieszac z tebu i wiakich ilośćiach

tomekZ058    80

witam wszystkich mam pytanie ,czy mozna wykonywac zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej na klosa w czasie jak zaczyna kwitnac czy lepiej poczekac 2-5 dni.

seat    1

Koledzy czy duet ultra w dawce 0,6l/ha poradzi sobie z rdzą żółtą w pszenic?

navaho13    1

nudzi mnie to, że niektórzy zadają pytania, które już padały. Dlaczego nie czytacie wcześniejszych postów?

witam wszystkich mam pytanie ,czy mozna wykonywac zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej na klosa w czasie jak zaczyna kwitnac czy lepiej poczekac 2-5 dni.

Najlepiej jej nie ruszaj podczas kwitnięcia .

tomekZ058    80

falcon lub tebu to dobre srodki na fuzarioze i septorioze ,powinny sobie dac rade czy moze dac cos lepszego

lonoh    30
Napisano (edytowany)

Nic pszenicy nie będzie jak popryskasz podczas kwitnienia, a czekanie 2-5 dni i tak nic nie da bo pszenica o wiele dłużej kwitnie

Edytowano przez lonoh

tomekZ058    80

to co robic poczekac jak przekwitnie i w tedy atakować grzyba ,mam do dyspozycji falcon,tebu i topsin m

globus512    17

Panowie mam takie pytanie czy seguris może zwalczyć mączniaka? Bo w moim regionie jest wyjątkowo mokro po sporych opadach a także ciepło stąd mączniak szaleje do tego septorioza. Po niedzieli mam zamiar prysnąć tylko nie wiem czy wybrać seguris 0,8 czy Acanto 0,5 plus Artea 0,5 koszt jednego czy drugiego zabiegu 160 zł.

losktos    120

seguris spokojnie poradzi sobie z mączniakiem

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?