Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    120

przeglądam wątek i znalazłem kilka propozycji na t2. Która wg was będzie najlepsza w stosunku jakość/cena. Dodam że na pierwszy zabieg poszedł wirtuoz 1,15l/ha.

1. epoksynazol 125 1L/ha + chlorotalonil 500 1l/ha koszt około 110zł

2. Soligor 0,9L/ha koszt 123zł/ha

3.Menara 0,4L/ha +Olympus 1,8L/ha koszt 215zł

4 Acanto 0,5L/ha + Rubric 1L/ha koszt 152zł

Planuje 2 zabiegi ale w razie konieczności to będzie i trzeci, nawożenie około 150N/ha, pszenice po Rzepaku(większość), jęczmieniu i kukurydzy.

Co byście wybrali z tych propozycji a może macie jakieś inne?

Wariant 2 lub 4, lub ewentualnie Zamienić i zrobić Menara + Acanto

W czym wychodzi najtaniej strobiluryna ?

Najtaniej będzie chyba w Acanto

sygi100    1

Panowie co sądzicie o skuteczności działania tiofanatu metylowego na T2/T3 w pszenicy i pszenżycie? Bo zastanawiam się czy wybrać Duett Ultra czy sam epoksykonazol plus ewentualnie jeszcze jakiś środek.

losktos    120

skuteczność tiofanatu jest bardzo niska. Według HGCA oddziałuje on jedynie na fuzariozy (kiedyś spotkałem się z informacją że jego skuteczność określa się na ok. 30 %). Według testów TopAgrar skuteczność również niska. Tak więc myśle że lepiej będzie wybrać coś innego np. Menare lub połączyć epoksykonazol z tebukonazolem

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

czy lepszy ciężko stwierdzić, ma nieco inny mechanizm działania - zawiera strobiluryne więc ma również działanie zabezpieczające i dłuższe od soligoru

metrax12    13

a co myslicie o srodku adexar plus na t2? lepszy niz soligor np?

Z całą pewnością lepszy na T2 niż Soligor, jednak cena prawie 2-krotnie wyższa porównując maksymalne dawki. Jak T1 będzie za słabe to nawet takie "cudo" jak Adexar nie za wiele zdziała. Basf ma dość dobre substancje, może nawet najlepsze, jednak co do ich kombinacji i programów ochrony mam sporo zastrzeżeń. Każdy robi jednak jak uważa, najwyraźniej Basf wie lepiej jakie choroby są największym zagrożeniem w uprawach, niż my rolnicy.

slawek2209    78

Z całą pewnością lepszy na T2 niż Soligor, jednak cena prawie 2-krotnie wyższa porównując maksymalne dawki. Jak T1 będzie za słabe to nawet takie "cudo" jak Adexar nie za wiele zdziała. Basf ma dość dobre substancje, może nawet najlepsze, jednak co do ich kombinacji i programów ochrony mam sporo zastrzeżeń. Każdy robi jednak jak uważa, najwyraźniej Basf wie lepiej jakie choroby są największym zagrożeniem w uprawach, niż my rolnicy.

Jakie masz zastrzeżenia?Ochrone z Basf w tym roku testuje.Na t1 Capolo 1.6l na T2 czeka Adexar 1.5l i na kłos Osiris 1.5l.Koszt ochrony 460 zł.Po zabiegu Capolo jak narazie pszenica zdrowa a mineło już 19 dni

ZUCH1234    72

u mnie to samo a tym gorzej że jest gęściejsza i juz ja kładzie co jej dać na T2 napewno modus i jaki dobry fungicyd ???????????????????

przemo89    6

Co zastosować na T2/T3 jeśli na T1 12.04 był stosowany Wirtuoz? Odmina KWS Ozon, myślałem nad Duett Ultra lub Falcon.

rycho30    0

na T1 17.04bdałem duet star +mirage czyli oni nie chronią przed septoriozą co mam zrobić aby jeszcze ją uratować

na T1 17.04bdałem duet star +mirage czyli oni nie chronią przed septoriozą co mam zrobić aby jeszcze ją uratować

byłem dzisiaj na polu i właśnie to zauważyłem teraz się zastanawiam czy wyżej wymienione środki nie zadziałały

Farmkeen    7

Polecilibyście mi jakiś dobry środek lub mieszaninę na T1 na pszenice? Narazie widać w pszenicy trochę mączniaka i choroby podstawy źdżbła (stanowisko po pszenicy). W sklepie ze środkami facet polecił mi mieszankę cyprodynil 300 ml + epoksykonazol 62,5 ml + proquinazid 20ml i cena tej mieszanki to ok 160zł/ha. Wydaje mi się że są to trochę małe dawki a cena dosyc wysoka. Co mogli byście zaproponować, może coś lepszego i do max. 150-160zł/ha ? Bardzo proszę o podpowiedzi.

rycho30    0

milan moze ty cos doradzisz co z ta septorioza zrobic jak już wyzej napisałem na T1 dałem duet star+mirage dlaczego one nie ochroniły jej

losktos    120

na t2 soligor czy falcon??

soligor

Co zastosować na T2/T3 jeśli na T1 12.04 był stosowany Wirtuoz? Odmina KWS Ozon, myślałem nad Duett Ultra lub Falcon.

Ile jesteś w stanie wydać na ten zabieg?

byłem dzisiaj na polu i właśnie to zauważyłem teraz się zastanawiam czy wyżej wymienione środki nie zadziałały

ten rok jest ogólnie specyficzny na septorioze. U mnie np mączniaka nie ma wogóle, a septorioza trochę szaleje i to nie tylko u mnie, szczegolnie na końcówkach liści - chociaż ciężko mi określić konkretnie któro to przypalanie a któro septorioza

SOKAN    12

Fachury. Co powiecie na przyspieszone T2 w takiej wersji. U mnie Bogatka ma poważny problem z septeriozą. 0,5l Fandango + 1l Safari.

metrax12    13

rycho30

Te żółte końcówki występują na całym polu czy tylko na obrzeżach?

slawek2209

Do Capalo mam np zastrzeżenia, 2 substancje na mączniaka a sam epoksykonazol nie radzi sobie z septoriozą (no ale to może tylko u był taki problem). Aviator stosowany w tym samym terminie sporo lepiej zadziałał. Z Basf na T1 byłoby dobre Bell + Flexity, Corbel lub Talius ale Bell był dostępny w pakietach, a jeśli sam dałoby się zdobyć, pewnie i cena byłaby wyższa, o Flexity też pytałem, ale nigdzie w pobliżu nie było. Uważam że stosowanie samego triazolu na septoriozę na T1 to trochę za mało (no może Input dałby radę bo epoksykonazol jest za słaby). slawek2209 nie boisz się że epoksykonazol stosowany w 3 kolejnych zabiegach nie da rady?

Renault9514    49

Dawałem Tilt Turbo z Mirage po 0.8/ha ok. tydzień temu a septorioza dalej strasznie szaleje... ;[ na T2 pójdzie Fandango a teraz pryskać czymś czy na razie czekać??

przemo89    6

Menara + Acanto (lub Amistar), Soligor

W przypadku 1 opcji rozumiem po 0,5 l każdego? Chyba lepiej by było Amistar bo ma fuzarioze kłosów w zwalczanych.

W przypadku Soligora nie ma nic na fuzariozy, czy mocno odbije się to na plonie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?