Polecane posty

Gość   
Gość

jacek472 - Capalo 1,2-1,3 litra jeśli w technologi 3 zabiegowej, zaś od tego roku nie ma rejestracji w życie ( rok temu można było ) Jeśli dwu zabiegowej 1,5 litra.

Na żyto myślę o rozwiązaniu Duet Star 1 litr ok. 85zł/ha + dla wzmocnienia 0,5 litra Mirage (prochloraz) i masz zabieg za ok. 110zł zaś Capalo ok. 145zł.

Pytasz czy coś tańszego od capalo - możliwości jest pełno, ale skuteczność capalo na T1 bardzo wysoka, ale na żyto warto chyba zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Dzisiaj dostałem propozycję zamiast 1l Wirtuoza, dać takie coś, Tern Premium 0,5 Syrius 0,8 i Promax 0,8 koszt 130 zł ha powiem że wydaje się chyba dosyć ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ja dzisiaj pryskałem pszenżyta fungicydem i od razu skracałem, 1l CCC + 0,2l Moddus/ha. Nawożenie 120-140kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Stosował ktoś z was w pszenicy ozimej Topsin na T1? Jak wyglada jego skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w takim razie ile Antywylegacza Płynnego przy formulacji 675 zastosować? zalecenia 1-2l

 

ile Ataku dodać do Tiltu Turbo i ile Tiltu? Można dodatkowo 5% siarczanu magnezu + 5% mocznika + Wuxal Mikro + Antywylegacz?

Tiltu od 0,6-0,8l; atak 0,8l powinno wystarczyć. Możesz razem mieszać. Jak chcesz dać samo CCC to daj 2l i musisz trafić idealnie w fazę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

kiedy pryskacie na T1? ja w lubelskim za okolo tydzien planuje, co myslicie? pszenica siana 1 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Zamierzam dać na pszenżyto i pszenicę na T1 Duet Star 1l i Mirage 0,8l i przy okazji dodać siarczan magnezu, folicare 18-18-18 i insol 3 i jak zdążę przed I kolankiem to jeszcze 2l antywylegacza 675 i teraz mam pytanie w jakiej kolejności to wszystko dodać i w jakiej ilości tak aby nie przypalić oraz kiedy najlepiej pryskać w południe czy pod wieczór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Ja też mam taki plan że po niedzieli lece na chwasty wszystkie oziminy (axial 0,3l PL+ granstar 25g UA + grodyl 25 g UA) No i za koleją grzyb skracanie i coś dolistnie. Też lubelskie

jacek472 - Capalo 1,2-1,3 litra jeśli w technologi 3 zabiegowej, zaś od tego roku nie ma rejestracji w życie ( rok temu można było ) Jeśli dwu zabiegowej 1,5 litra.

Na żyto myślę o rozwiązaniu Duet Star 1 litr ok. 85zł/ha + dla wzmocnienia 0,5 litra Mirage (prochloraz) i masz zabieg za ok. 110zł zaś Capalo ok. 145zł.

Pytasz czy coś tańszego od capalo - możliwości jest pełno, ale skuteczność capalo na T1 bardzo wysoka, ale na żyto warto chyba zaoszczędzić.

No to jak tak to Prysnę w pszenicy w technologi 3 zabiegowej w t1 capalo w dawce myślałem 1,2 litra tyle producent zalecił w top agrarze na t1 (nie za mało bo jak ponieść koszty to może czasami lepiej dołożyć pare zł i być pewnym)

W lepszym pszenżycie Capalo 1,2 litra, a w gorszym pszenżycie i w życie tak jak radzisz zrobie Duet Star 1Litr + 0,5 Mirage, Tylko nie wiem czy 2x starczy czy 3x (zboże po zbożu x lat)

 

Rok temu opryskałem wszystkie oziminy siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo pszenica, topsin żyto, duett ultrapszenżyto, bumper 250 żyto w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l No i efekt był średni, więc chce w tym roku coś poprawić, poza tym ostrzegam przed przypaleniami wszystkim przypaliłem końcówki oprócz żyta,

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Kolego Basf

 

Jak oceniasz mieszankę 0,8 l Capalo i 0,8 l Juwel tt. Stanowisko po burakach, początki mączniaka i chorób liści. Co można do tego dodać, zważywszy że tydzień temu dawałem 5 kg siarczanu, 1 kg plonvit 11-53-5, 0,2 l tytanitu, 0,5 l optivit(krzem aktywny), 0,7 l stabilanu, 0,4 l mikrovit cu. Obecnie zaczyna wychodzić 1 kolanko. Wczoraj wykonałem oprysk lancetem plus na chwasty.

Mieszanina fungicydów i 0,15 l moddusa i 1 l antywylegacza może być? Czy nie za wcześnie na podanie 2 raz antywylegacza? Jakaś odzywka do tego? Może odrobina mocznika?

 

Moim zdaniem lepsze jest zrobienie zabiegu samym Capalo w dawce 1,5l/ha z punktu widzenia chorób podstawy źdźbła i mączniaka. Mieszanie z Juwelem wprowadzi co prawda strobilurinę, jednak tym samym zmniejszymy ilość metrafenonu, ktory wpływa mocniej zapobiegawczo na mączniaka, morfolina z obu produktów zadziała przede wszystkim interwencyjnie.

Jeśli ma być robione z trinaksapakiem etylu i CCC moim zdaniem bezpiczeniej jest zrobić samym Capalo i zdecydowanie nie dodawałbym nawozów ani mocznika ani innych dolistnych.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Co sądzicie o tym wg mnie choroba grzybowa to nie jest tylko brak fosforu? Pszenica ozima rywalka.

PS.Tydzień temu pryskałem chwastoxem trio 2l/ha

post-2239-0-56444800-1396517876_thumb.jpg

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Panowie co polecicie mi na zbyt gęste żyto dostało ok 100 kg N . Myślałem nad modusem jednak nie zależy mi na słomie więc myślę nad medaxem dobry wybór? Poleciał bym zwykłym ccc jednak w moim rejonie panują zazwyczaj susze i boję sie trochę że za bardzo skróci mi też i korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zamierzam dać na pszenżyto i pszenicę na T1 Duet Star 1l i Mirage 0,8l i przy okazji dodać siarczan magnezu, folicare 18-18-18 i insol 3 i jak zdążę przed I kolankiem to jeszcze 2l antywylegacza 675 i teraz mam pytanie w jakiej kolejności to wszystko dodać i w jakiej ilości tak aby nie przypalić oraz kiedy najlepiej pryskać w południe czy pod wieczór ?

Duet 1 l, Mirage 0,8, Insol sprawdź na etykiecie, a Folicare 5 kg. W mieszaniu najpierw granulaty póżniej środki w płynie. Co do pory pryskania - nawożenie dolistne dobrze było by stosować po południu, Antywylegacz przed południem.

Co sądzicie o tym wg mnie choroba grzybowa to nie jest tylko brak fosforu? Pszenica ozima rywalka.

PS.Tydzień temu pryskałem chwastoxem trio 2l/ha

Są u Ciebie przymrozki w nocy?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Stosował ktoś z was w pszenicy ozimej Topsin na T1? Jak wyglada jego skuteczność?

Ja stosowałem w ubiegłym roku i efekt był kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Ja wszystko na T1 jadę Topsinem 1,4l/ha plus Mantrak 0,7l/ha, do tego siarczan magnezu, maximus 20 20 20, Efekt w zeszłym roku był dobry, w tym zobaczymy. Za kilka dni pojadę 0,3l/ha Moddusa plus 0,6l/ha ccc. Zmieszałbym wszystko razem, ale pierwsze kolanko jeszcze za nisko, a był już czas na fungicyd.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Duet 1 l, Mirage 0,8, Insol sprawdź na etykiecie, a Folicare 5 kg. W mieszaniu najpierw granulaty póżniej środki w płynie. Co do pory pryskania - nawożenie dolistne dobrze było by stosować po południu, Antywylegacz przed południem.

 

Są u Ciebie przymrozki w nocy?

 

Już nie ale były ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

 

Moim zdaniem lepsze jest zrobienie zabiegu samym Capalo w dawce 1,5l/ha z punktu widzenia chorób podstawy źdźbła i mączniaka. Mieszanie z Juwelem wprowadzi co prawda strobilurinę, jednak tym samym zmniejszymy ilość metrafenonu, ktory wpływa mocniej zapobiegawczo na mączniaka, morfolina z obu produktów zadziała przede wszystkim interwencyjnie.

Jeśli ma być robione z trinaksapakiem etylu i CCC moim zdaniem bezpiczeniej jest zrobić samym Capalo i zdecydowanie nie dodawałbym nawozów ani mocznika ani innych dolistnych.

oby to wasze capalo dobre było bo poszło na pare ha pszenicy w dawce 1,8 litra


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam Panowie co Powiecie o mojej mieszance na T1 w pszenicy :

 

-Leander 0,4

 

-Yamato 0,5

 

-Montatak 0,5

 

-Alfacet 0.1

 

 

Co o tym sądzice Mój znajomy doradzca twierdzi że to super Pakiet.Dziś jade pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

kiepsko wyglada ta mieszanina.Na maczniaka mało substancji.Triazolu tez bardzo mało.Pyretroid tez narazie nie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albundy1    6

można dać duett star +mirage razem z cerone i antywylegaczem w jednym oprysku czy oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

kiepsko wyglada ta mieszanina.Na maczniaka mało substancji.Triazolu tez bardzo mało.Pyretroid tez narazie nie potrzebny

 

Na mączniaka 300g/ha fenpropidyny wystarczająco, ale wszystko zależy od podatności odmiany. Z resztą się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Czytaliście top agrar test fungicydów wszystkie dawki pozaniżane na maksa żeby tylko cena wyszła ok.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj