Polecane posty

slawek2209    161

Protiokonazol z aviatora ma takie samo działanie interwencyjne jak cypronidil na podstawe. Mączniaka może przepuszczac na wrażliwych odmianach aviator.Sam musisz wybrac środek do odmiany jaką posiadasz.U mnie główny problem to septorioza, więc w tym kierunku muszę dopasować ochronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Kiedyś sobie tak myślałem, gdyby do Bumpera Super dodać około 0,8L Topsinu, tiofanat metylowy co potwierdza powyższa tabelka też jest dobry na podstawę źdźbła. Wyszło by wtedy po 400g prochlorazu i tiofanatu metylu.

Co o tym sądzicie pod kątem ochrony podstawy źdźbła w monokulturze? Ma sens ta domieszka tiofanatu?

Unix może i dobry ale ta cena jest bardzo wysoka i w dodatku na septoriozę słaby solo. Już bym wolał Inputa czy Aviatora zastosować, ale na razie próbuję wymyślić coś sensownego niedużym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

230 zł to litr aviatora będzię a sam unix za około 200zł na 1 ha w pęłnej dawce więc tak drogo i tak drogo a mieszanka tilit+mirage+ unix wyszła by gdzieś 160 zł zalezy jeszcze od cen na ten sezon ale co lepiej podziała

Za 160 PLN to masz 1,5l Capalo,albo 1l Input, Możesz dac1,2l Duet star i 0,3 nowego środka Property (Pyriofenon) - równoważnik 1,5l Capalo podobno za ok.140 PLN/ha. Może być też bardzo dobra mieszanina 1,3 l Bell i 0,2 l Talius za ok 200 PLN/ha. Co do Aviatora to jest to bardzo dobry środek ale jak dla mnie ok 20% za drogi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Co powiecie na to.Sąsiad sieje już co najmniej 10 lat pszenice po pszenicy 0.5 hektara klasa 3a dla kur.Sieje tylko na to 200 kg saletry amonowej na wiosne nic przed siewem.Pryska tylko od chwastów na wiosne i rok w rok zbiera 2.5 tony z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Czy mogę zastosować Capalo w pszenicy jarej na t1? I w jakiej dawce ,dodam ze przedplonem była pszenica,ten srodek chyba nie ma rejestracji w jarej ,chodzi mi o to czy ktos stosowł ten srodek w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

W jarej stosowałem wirtuoza w dawce 1l.Efekt bardzo dobry pomimo braku rejestracji.Capalo można też stosować .1.4l powinno wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to.Sąsiad sieje już co najmniej 10 lat pszenice po pszenicy 0.5 hektara klasa 3a dla kur.Sieje tylko na to 200 kg saletry amonowej na wiosne nic przed siewem.Pryska tylko od chwastów na wiosne i rok w rok zbiera 2.5 tony z tego.

 

 

Są tacy co i bez tej saletry sobie radzą ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

A duett star na T1 ? 1,2l; ok 100 zl daloby 300 g fenpropimorfu(morfiny, mysle, ze wystarczy na maczniaka spokojnie)) i 100 g epoksykonazolu/ha.

 

Doswiadczenia nie mam, ale chyba nie wyglada to zle ?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

przedplonem kukurydza na kiszonke i kończyna. odmiany Wydma i Bogatka. Dobrze rozkrzewione jednak widac juz na nich objawy maczniaka. Praktycznie do 10 stycznia panowaly temperatury dodatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

@Mateusz1q Jeszcze napisz w jaki plon celujesz, klasa ziemi oraz ile chcesz przeznaczyć kasy na fungicydy łącznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A duett star na T1 ? 1,2l; ok 100 zl daloby 300 g fenpropimorfu(morfiny, mysle, ze wystarczy na maczniaka spokojnie)) i 100 g epoksykonazolu/ha.

 

Doswiadczenia nie mam, ale chyba nie wyglada to zle ?

Daj 1 l Duetu i dodaj Atak lub Mirage, 0,5-0,8 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Daj 1 l Duetu i dodaj Atak lub Mirage, 0,5-0,8 l

Albo Zamir 1l + Lotus lub inna fenpropidyna 0,5l.Szału nie bedzie ale za ok 100-110Pln to niezły zabieg.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

T1 Duet Star 1 l + Atak 0,8 l

T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

T3 Tebu 1 l

Koszt takiej ochrony to ok. 350 zł/ha

sprawdzi to sie w stanowiskach po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Sprawdzi się, no jeszcze zależy od odmiany. Na stanowiskach po okopowych czy rzepaku można zmniejszyć dawkę Ataku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

panowie, w tym roku chce zastosować na t1 wirtuoz 1l/ha, a na t2 bumper 0,5l, ewentulanie tebu 0,5l. u mnie głównie atakuje rdza.

a że dopiero poszerzam swoją wiedze na temat fungicydów, to proszę o wasze zdanie, co można by zmienić, nie oczekuje super wysoich plonów więc i ochrona nie musi być na najwyższym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Na T1 Wirtuoz może być, na T2 bumper sobie odpuść. A jak już masz dawać samo Tebu to daj lepiej Duet Ultra 0,6 l.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ja na t2 prawdopodobnie Impact 125 SC 1l/ha + Amistar 250 SC 0,8l jak wam to się widzi ? i myślę że już 3 zabiegu nie trzeba będzie robić zresztą wszystko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Na T1 Wirtuoz może być, na T2 bumper sobie odpuść. A jak już masz dawać samo Tebu to daj lepiej Duet Ultra 0,6 l.

 

dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

panowie zerknijcie czy może tak być....

 

planuję na T1 dać Duett Star 0,8l + 0,5l Mirage na pszenicę ozimą ( Ostroga C1 ) na stanowisku po rzepaku, oraz taki sam zestaw na jęczmień ozimy ( Sandra C1 ) na stanowisku po mieszance zbożowo strączkowej ( jęczmień jary+łubin wąskolistny )...

 

Zmienilibyście coś w dawkach? a może inne środki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kiedyś sobie tak myślałem, gdyby do Bumpera Super dodać około 0,8L Topsinu, tiofanat metylowy co potwierdza powyższa tabelka też jest dobry na podstawę źdźbła. Wyszło by wtedy po 400g prochlorazu i tiofanatu metylu.

Co o tym sądzicie pod kątem ochrony podstawy źdźbła w monokulturze? Ma sens ta domieszka tiofanatu?

Unix może i dobry ale ta cena jest bardzo wysoka i w dodatku na septoriozę słaby solo. Już bym wolał Inputa czy Aviatora zastosować, ale na razie próbuję wymyślić coś sensownego niedużym kosztem.

Tiofanat bez sensu. Może jeszcze niektóre tabele pokazują jego dobre działanie, ale coraz więcej głosów że tiofanat nie radzi sobie z chorobami podstawy źdźbła i fuzariozą, wg badać IOR ma skuteczność w okolicach 30%, a to mówi wszystko.

Unix w porównaniu do aviatora chyba wyjdzie troche taniej. Na choroby podstawy źdźbła w monokulturach ma bardzo dobrą skuteczność, na temat jego działania na mącznika i septorioze nie mam wystarczającej wiedzy, jeszcze w zeszłym roku zalecali go w mieszaninie z tiltem, teraz zalecają solo w pełnej dawce. Ale nie ma sie sztywnwo trzymać zalecanych środków czy cen. Praktycznie każde pole i odmiana wymaga innej ochrony i każdy środek może mieć inną skuteczność.

Czy mogę zastosować Capalo w pszenicy jarej na t1? I w jakiej dawce ,dodam ze przedplonem była pszenica,ten srodek chyba nie ma rejestracji w jarej ,chodzi mi o to czy ktos stosowł ten srodek w praktyce

Można stosować tylko nie wiem po co, zboża jare nie wymagają tak intensywnej ochrony, a capalo do najtańszych nie należy.

panowie, w tym roku chce zastosować na t1 wirtuoz 1l/ha, a na t2 bumper 0,5l, ewentulanie tebu 0,5l. u mnie głównie atakuje rdza.

a że dopiero poszerzam swoją wiedze na temat fungicydów, to proszę o wasze zdanie, co można by zmienić, nie oczekuje super wysoich plonów więc i ochrona nie musi być na najwyższym poziomie

Dobre T1, T2 już gorzej. Bumper za słaby, tebu na rdze jest dobry tylko że te 0,5l to trochę mało może być. Bardzo dobry na rdzę jest też cyprokonazol, nie pamiętam czy jest solo w jakimś fungicydzie. Rok temu w życie dałem menarę (ma cyprokonazol) i z rdzą poradził sobie dobrze. Menara wyjdzie drożej niż tebu, chyba że tebukonzaol w formie horizonu.

ja na t2 prawdopodobnie Impact 125 SC 1l/ha + Amistar 250 SC 0,8l jak wam to się widzi ? i myślę że już 3 zabiegu nie trzeba będzie robić zresztą wszystko zależy od pogody

Z amistarem w mieszaninach można zejść do 0,6l; przynajmniej tak ma w rejestracji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj