Polecane posty

bolid20    98

stosował ktoś z was fungicydy Topsin 500sc i Bravo 500? wartne są zastosowania w zbożu? jak tak to w jakiej fazie

 

Na drug i zabieg stosowałem Topsin 0.5l + bumper 0.6l w pszenicy ozimej i na razie czysto

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Ja w ozimej polecam- wersja tańsza 0,6 l/ha Duett Ultra wersja droższa Swing Top 1,4 l/ha.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Czyli twierdzicie że można pryskać kiedy kwitnie. Chce teraz na t2 dać duett ale boje sie bo własnie niektóre klosy zaczynają kwitnąć. Wiec zanim sie zbiore zakwitnie pewnie wszystko ;)

Żyta z kolei odradzają pryskac jak kwitnie bo może pojawić się sporysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja stosowałem taką kombinację epoksykonazol+tiofanat+tebukonazol dziła super


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartsila    0

witam.kłosy w mojej pszenicy ozimej wyglądają jakby ktoś je podpalał,zaczynają sie robic takie jakby osmalone.może ktoś mi powiedziec czy to jakaś choroba,czy od deszczu-bo już długo pada.od grzyba praskałem jakiś miesiąc temu.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

19 czerwca zastosowałem mieszankę o której pisałem wyżej tj. acanto 0,4l + duett ultra 0,4l dziś zauważyłem rdze brunatną na liściach w miedzy czasie wystąpiły opady około 40l/m2 czy zmycie środków mogło być przyczyną niezadziałania ? padało dopiero po około 36godz od zabiegu przed tym zabiegiem nie było widać żadnych chorób na liściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

tak silny opad nawet 36 godz po zabiegu mógł spowodować zmycie części substancji, które się jeszcze nie wchłoneły. Substancją skuteczniej zwalczającą rdze jest w tym wypadku epoksykonazol zawarty w Duecie Ultra w tym czasie roślina mogła pobrać nie wystarczającą ilość tej substancji. Jeśli już w momencie zabiegu rośliny były zainfekowane i rozpoczynał się rozwój choroby co w polączeniu z prawdopodobną utratą części substancji spowodowało, że zabieg był nie wystarczająco skuteczny. Warto się zastanowić na powtórzenie zabiegu na samą rdzę 0,6 Duetu Ultra


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Prawdopodobnie mogą być to pierwsze symptomy septoriozy plew lub jeśli zjawisko uszkodzenia kłosów utrzymuje się dość długo mogą porażać klos grzyby czerniowe. Jedynym sposobem na zachamowanie problemu jest kolejny zabieg fungicydowy. Naszym produktem, który może tu pomóc jest Swing Top w dawce 1,2 l/ha


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Co najlepiej zastosować na ochronę kłosa w pszenicy i pszenżycie?

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja w tym roku zauważyłem że znajomi którzy poszli w znany z renomy środek na kłosa(w tym ja :D ) czyli duet, nawet w ekonomicznej dawce 0.6( ja nawet jedno poletko 0.5L/ha) to zboże wygląda przecudownie, zieleniutkie, jedynie z objawami starych chorób, tzn. pozostały po nich uschnięte miejsca, a inni co dawali alert, artea, amistar i inne mieszanki plują sobie w brode bo zboża usychają :wacko: , ci którzy oczywiście nic nie dali za 2tyg mają żniwa :D

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokladnie u mnie artea prawie nie zadzialala dawka 0,6l/ha na muszelce fuzarioza a na tonacji septorioza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Koledzy proszę o radę - w ozimej po 3 tyg. opadów non stop prawie, pojawiła się fuzarioza/septorioza (przynajmniej ja to tak widzę) - jest już dość dawno po kwitnieniu - mogę czymś poprawić w tej chwili ? czy już za późno?

Pytam bo nigdy nie pryskałem tak późno fungicydem

jako T2 tuż przed okresem opadów zdążyłem dać artea ale tylko na części areału

 

fotka1

fotka2

fotka3

fotka4

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Witajcie. Potrzebuje pilnie pomocy, pomimo zabiegów grzyb dalej się utrzymuje, co zastosować teraz, w pszenicy zimowej, gdy jest już wykłoszona, jaki środek?? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Tak szczerze mówiąc to muszelka to ch****a pszenica dwa, a nawet trzy solidne zabiegi na grzyba są potrzebne, wiem bo mam. Mam też pewną odmianę pszenicy nazwy nie pamiętam, ale w każdym razie w tamtym roku sąsiadowi beż żadnych oprysków tylko na chwasta i 34 kg N na ha sypnęła 5 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Zastosuj ''SOKÓŁ'' A co do TOPSINu ,też jest dobry,ponieważ ma właściwości lecznicze. Ale SOKÓŁ będzie ok. A na pszyszłość pryskaj zapobiegawczo! a nie wtedy jak grzyb już sobie rzadzi jak chce . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam. Mam do was pare pytań:

- co najlepiej zwalcza mączniaka w pszenicy i pszenżycie ?????!!!!!!!!

 

Ja w tym roku miałem posiane połowę pszenżyta TRIGOLD w monokulturze zbożowej i strasznie się rozpanoszył mączniak , Na t1 poszedł gwarant + bumper T2 artea T3 duet.

Tam gdzie siane było po trawie lub owsie to oprysk jakoś dał rade ale po jęczmieniu to tylko trochę opóźnił jego rozwój.

Jak u was wygląda ochrona od grzybków i jej skuteczność????

Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wiesz czemu słabo zadziałały środki nie wiem w jakich warunkach to stosowałeś ale masz zły płodozmian po drugie na pierwszy zabieg zastosowałeś słabe środki które nie za wiele wnoszą na mączniaka bardzo dobrze działa fenpropidyna ale jej wada to że działa tylko dobrze na mączniaka niestey trzeba ją łączyć z innymi subst

  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Zły płodozmian to wiem - nie mam hodowli i sieje tylko zboża (mam dobry i szybki zbyt) od tego roku zacznę przygodę z rzepakiem (nie dużo na początek ze 2ha).

Warunki pogodowe były dobre - po zabiegu bez deszczu do 2 dni. W następnym roku spróbuje dać samo CAPALO na T1, Z grzybami mam małe doświadczenie -walczę z nimi dopiero od dwóch sezonów (choć widzę różnice w plonie i to sporą).

Gdyby było coś lepszego lub tańszego od capalo (jakaś mieszanina) to proszę o podpowiedź gdyż swoją wiedzę o uprawach powiększam głównie z tego forum. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja na pierewszy raz daje prochloraz propikonazol i fenpropidynę a co do nazw środków to masz ich wiele z tymi substancjami


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Ja polecam środek, który premiere miał w tym roku i bardzo dobrze sprawdzil się na T2, niekiedy można było nie stosować T3. Mam na myśli Bell+Opera Max


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Chcę w tym roku po raz pierwszy zastosować antywylegacz i mam problem z rozpoznaniem pierwszego kolanka, w tym roku patrzyłem i chciałem uchwycić ten moment, ale gdy wyczułem kolanko pod palcami to miom zdaniem było za późno. Jakie szkody może przynięśc zbyt wczesne zastosowanie antywylegacza, a jakie zbyt późne zastosowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jesli masz na mysli ccc to sie go stosuje jak pszenica ma okolo 10 cm wysokosci.jesli dasz za pozno to mozesz skrocic dlugosc klosa.zbyt wczesne dawanie nie zaszkodzi a nawet moze powodowac lepsze krzewienie.jesli masz obawy co do ccc to pozostaje jeszcze moddus ,medax i cerone ktore sie stosuje do liscie flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj