Polecane posty

elwis2    14

Acanto wychodzi najtaniej, ja dałem na T2 T3 acanto 0,4+ duett ulltra 0,4l/ha w pszenicy ozimej, jarą też tak pojade.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Heh właśnie znalazłem Acanto najtaniej i myślałem że coś taniej wyjdzie, ale dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

jak jest z tą Arteą , polecacie ją zastosować na pszenicę na T1 , pszenica jest w fazie BBCH ok. 51 - 52 ??


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Ogolnie Artea sama jest dosc słaba na kłos, tym bardziej ze ty bedziesz stosowal tylko 1 zabieg. Ja bym polecil cos domieszac do artey najlepiej jakas strobiluryne ewentualnie tebukonazol. Ja osobiscie na t1 dalem wiruoz, zas na t2 chce dac pakiet swing top i caramba i chyba jeszcze troche strobiluryny zeby byla dluzej zielona. W tatmtym roku na pszenzyto zastosowalem jeden zabieg na lisc flagowy i byla to mieszanina duetu i acanto, efekty byly bardzo dobre nie zauwazylem zadnych chorob. Ogolnie mozna dawac rozne kombinacje mozna pryskac samym falconem revelerem czy tworzyc wlasne mieszaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś pryskałem falconem i na 400l wody dodałem 10kg mocznika i 10kg siarczanu Mg. Mineło 2.5godz i spadł deszcz. Czy falcon zadziała?

Wczoraj oglądałem pszenice i czasem gdzieś pojawił się kwitnący kłos a dziś jak wjechałem z opryskiem kwitło bardzo dużo. Czy w jakiś sposób zaszkodziłem pszenicy że pryskałem w czasie jak kwitnie? Słyszałem gdzieś że nie powinno się pryskać jak zboże kwitnie ale nie wiem czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Powinno się pryskać tylko i wyłącznie jak zboże kwitnie w fazie 61-69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I nie dodawać żadnych odżywek jak kwitnie,takie specyfiki mogą doprowadzić do nie zawiązania się ziarna w kłosie,po przekwitnięciu już można.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No właśnie chodzi o ten mocznik i siarczan Mg. Dzień wcześniej oglądałem łan i dlatego dodałem nawozy. Nawet nie pomyślałem że jeden dzień może dać taką różnice. W jaki sposób nawozy mogą powodować nie zawiązywanie się ziarna? Myślałem bardziej o mechanicznym uszkadzaniu kłosa podczas zabiegu. Na traktorze i opryskiwaczu było bardzo dużo pylnikoów.

Deszcz nie zmył falconu?

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Ty masz mniejszy problem ja np dzis pryskalem i jak bylem na polu to zaczelo padac ;/ pierwszy opryskiwacz powinien byc dobrze bo po jakiejs godzinie zaczelo padac. ja wjechalem z odzywka w kwitnaca pszenice choc nie wszedzie kwitnie, a w jakis sposob ma to doprowadzic do niezawizania ziarna?. Falconu nie powinno Ci zmyc ja pryskalem mustangiem i po godzinie spadl deszcze i zadzialal gorzej z antywylegaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

dobrze rozumiem Artea + np. tebu?

Ja tez bede pryskał pierwszy zabieg na grzyba w pszenicy jarej która zaczyna się kłosić.

Jakas alternatywa dla Artea?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Nom możesz mieszać ale nie za dużo specyfików bo mi wyżej wymieniana mikstura troszkę końcówki poprzypalała.

Edytowano przez rolnikPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Dzięki już po oprysku skrzypionki nie ma już na polu ale mszyca nie do końca zniwelowana, zboża mi nie popaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Podobnie cenowo wychodzi duet ultra czy falcon, falcon ma 3 substancje wiec powinien dobrze dzialac osobiscie go nie stosowalem. a duet z acantem dawalem w tamtym roku na pszenzyto i juz pisalem ze nie zauwazylem porazenia chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie co na pierwszy i drugi zabieg w jarej od grzyba?? pszenica zaczyna się kłosić i czy dać do tego jakieś odżywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

a co sądzicie o takiej ochronie na pszenice jarą? soligor 425 ec 1l/ha gdzieś 2 tyg temu na flagę a teraz na kłos dać acanto 250sc 0,4l/ha + duett ultra 497sc 0,4l/ha ? może inne dawki tych środków a może lepiej osobno dać zaś acanto ? flaga i górne liście w super stanie. 13.06 popadało 25l/m2 teraz wysokie temperatury.

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

sam bumper na kłos jest jakiś sens??

podajcie dawki jakbym mieszał artea + bumper (pierwszy zabieg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W arterze i bumperze jest ta propikonazol po 250 g. Więc nie ma sensu mieszać je, bo to prawie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Acento+Duett to dobra mieszanka, lepiej to dać na klos, ewentualnie zwiększyć dawkkę Duettu do 0,5 + Acento 0,3


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,powiedzcie jakie moga byc skutki tego ze nie opryskam pszenicy jarej na grzyba i material nie byl zaprawiony. jakies kolosalne skutki? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

stosował ktoś z was fungicydy Topsin 500sc i Bravo 500? wartne są zastosowania w zbożu? jak tak to w jakiej fazie

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

jaki fungicyd zastosować w pszenicy, w ozimej pierwszy zabieg był wirtuoz i do teraz był spokój natomiast jara dostałą mirage.. co polecacie dać teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes12545    0

witam,powiedzcie jakie moga byc skutki tego ze nie opryskam pszenicy jarej na grzyba i material nie byl zaprawiony. jakies kolosalne skutki? ??

a dlaczego nie zaprawiałeś ? przecież to podstawa. takie ziarno nie będzie sie nadawac do handlu a kombajnista będzie jak murzyn bo będzie śniedz na 100% i wtedy nawet na pasze sie nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

a dlaczego nie zaprawiałeś ? przecież to podstawa. takie ziarno nie będzie sie nadawac do handlu a kombajnista będzie jak murzyn bo będzie śniedz na 100% i wtedy nawet na pasze sie nie nadaje

 

 

z tą sniedzia chyba roznie jest mi sie zdaje nie zawsze atakuje,moge na klosa opryskac jeszcze ale tak z ciekawosci pytam co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj