Polecane posty

Boniar    8

ja na t2 jadę właśnie artea - moim zdaniem to dobry wybór - koszt to 80-kilka złotych/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Dolaczal sie do pytania czym pryskac pszenice od grzyba? Nie wiele jej w tym roku zostalo wiec trzeaba zadbac lepiej w tamtym toku pryskalismy ale nie pamietam jakim srodkiem a wy czym pryskacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

na t1 polecam Talius 0,15l +prochloraz lub cos z benzamidoli(karbendazym) ,Topsin jezeli przedplon był zbozowy-a jezeli nie to Talius w mieszaninie...i tu czyta fantazja-co tanie i ewentualnie dopasowane do odmiany ( na co jest podatna i jaki srodek najlepiej zwalcza tą chorobę.Mozna zastosować też gotową mieszaninę o nazwie Wirtuoz-znajduje się tam substancja z Taliusa.Naprawdę polecam bo stosuję ja kilka lat-dziala dlugo i nie daje szans maczniakowi.Na t2-tj początek kłoszenia proponuję dodac 1 l Brawo -bardzo ładnie działa na septriozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
Napisano (edytowany)

co to znaczy t1 i t2? Chodzi ci o dawki czy jak?

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@brutus44 czy mam rozumieć że piszesz o pakiecie wirtuoz (zamir + talius)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

@brutus44 czy mam rozumieć że piszesz o pakiecie wirtuoz (zamir + talius)?

tak-w tym roku tak to wygląda bo podobno nie zdąrzyli z jakimiś urzędowymi sprawami -ale od przyszlego roku ma być znowu Wirtuoz jako mieszanina trzech substancji aktywnych w jednym opakowaniu a nie jak teraz ,że samemu trzeba pomieszać.Wczoraj zapomniałem dopisać ,że czytałem kiedyś w necie opracowanie badań fungicydów dostępnych w Niemczech i przeprowadzonych testów polowych,tak skuteczności jak i plonowania-chodzi oczywiście o t1(pierwszy zabieg gdy np. pszenica ma 15-20 cm wysokości-jakby kto nie wiedział :) )-srodek tam wypadł najlepiej jezeli chodzi o zwalczanie mączniaka jak i długość działanie-trzyma jak nic 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Dolaczal sie do pytania czym pryskac pszenice od grzyba? Nie wiele jej w tym roku zostalo wiec trzeaba zadbac lepiej w tamtym toku pryskalismy ale nie pamietam jakim srodkiem a wy czym pryskacie?

dlatego trzeba prowadzić ewidencje oprysków i wtedy wiadomo czym się pryska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Proszę o porade , można mieszać falcon 0,6+ modus0,3 + siarczan magnezu na pszenzyto przed ukazaniem sie flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

czy mozna w pszenicy ozimej stosowac jeszcze topsin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie nie wyrabiam z czasem i mam pytanie czy mogę zastosować mocznik ok.15 kg/ha + siarczan magnezu + odżywki i fungicyd na mokre rośliny tzn, rano lub wieczorem gdy jest rosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Chciałem dodać prochloraz do tebu w pszenżycie na T2,mam pytanie w czym ten prochloraz najtaniej i najłatwiej kupić,czy Atak 450SC jeszcze jest w handlu i czy to dobry wybór.Na t1 poszedł Duet 0,6l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Cześć musiałem założyć nowe konto bo do wcześniejszego zapomniałem passów, ale mniejsza o to. Na razie uczę się i pomagam ojcu w naszym małym gospodarstwie. I mam pryskać na grzyba ponad 3 ha pszenicy. Kupiłem już tebu, tilta turbo i artee . Chciałem dodać coś do tego jakieś mikro, siarczan, mocznik. I po pierwsze nie wiem w jakich dawkach połączyć fungicydy, i po drugie co dodać do tego. Jak ktoś ma czas to niech pomoże. Z góry dzięki za odpowiedź. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

czesc po pierwsze trochę nie rozumiem chcesz dac artee tilt i tebu na raz a po co to za duzo i z drogo w tym stadium pszenic dałbym tylko artee jeśli predzej robiłeś jakies zabiegi w dawkach 5-7kg siarczanu 3-5l basfoliar 36extra i pół litra artei ewentualnie jeszcze o,5l tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Kiedy zastosować drugi (ostatni) zabieg fungicydowy na pszenicę ozimą? Na pierwszy poszedł dosyć późno ( drugie kolanko) Capalo 1.5l/ha. Na drugi planuję Duett Ultra, chyba że macie tańszą propozycję. Na razie liść flagowy trzyma się ładnie, bez objawów chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

Jesli jest zdrowo to po wykłoszeniu i bedzie oki. Ja dzis przyskałem pszenice falconem t2 niby flagowy zdrowy ale na podflagowym widac juz oznaki poczatków choroby wiec wolałem nie czekac bo i tak planuje t3 jak bedzie pogoda sprzyjajaca chorobom czyli wilgotno i ciepło co oznacza brak suszy a wiec i plon :) Z pszenzytami czekam na pełne wykłoszenie i tez polece falconem t2 bez t3

 

A co do prochlorazu to chyba mirage najtaniej wyjdzie. kupowałem na t1 do tilta ale juz nie pamietam ceny chyba 85zł litr

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikPawel    1

Wiesz co nie wiem jak u ciebie ale u mnie zboża się kłoszą, albo kończą się kłosić. A to że stosuje takie środki to nie moja wina ja chciałem kupić na razie capalo albo coś podobnego ale w hurtowni były żniżki 30 % i wszystko ludzie wykupili. A przed chwilą wróciłem z pola. Zastosowałem 0,3 l tebu + artea 0,3 l + 0,4 l tilta + bosfoliar aktiv 3l + siarczan magnezu 5 kg + mocznik 8 kg + nitrophoska 3 kg + super ram 0,2 l to wszystko razem opryskane końcówkami płaskostrumieniowymi 0,3 , ciśnienie 0,4 MPa , czyli wyszlo jakieś 300l/ha Miałem pryskać dwustrumieniowymi ale nie chcialo mi się głowic przezbrajać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Witam,

zamierzam opryskać pszenice jarą Falconem +odzywka (mocznik+siarczan+pierwiastki) i czy mogę do tego bez przeszkód dołożyć coś owadobójczego na skrzypionkę bo masa jej jest w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

owadobojcze to raczej do wszystkiego mozna dawac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Bialy2005 masz szczescie ze uwas ciepło i wilgotno umie przez czły maj do dzis spadlo tylko 16 litrow deszczy susza jak niewie prosic Boga o deszcz bo jeszcze z tydzen takiej pogody to na 5 klasie to mozna bedze jechac juz z gruberem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie też susza,chyba nie będzie potrzeby robienia trzeciego zabiegu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie przed chwila spadło troszke deszczu :) ale to moze 5 minut padało :) A co do suszy wydaje mi ise ze u nas nie jest super ale i nie jest zle choc ten oststni tydzien mocno dałsie we znaki z temperaturami i przesuszył zimie. u nas oststnio popadało konkretnie 1,5 tygodnia temu ale to była naprawde ulewa i wody co nie miara na łąkach juz mozna było pływac ale teraz juz nie ma po niej znaku. Prognozuja u nas opady za tydzin wiec nie powinno byc tragedii.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj