Polecane posty

EppS    91

Czy propikanozol + karbendazym na pierwszy zabieg będzie ok. bo cena jak najbardziej.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Bardzo ładnie pokazane choroby ,teraz potrzebna informacja jaka substancja aktywna zwalcza daną chorobę i w jakim fungicydzie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Jeszcze raz dzięki Panowie za zainteresowanie..

 

Powiedzmy że zdecydował bym się na Bumper Super i Topsin... Kupię po litrze każdego a mam do opryskania ok. 50 arów. Zalecana dawka to Bumper 1 litr a Topsin 1.4 litra na hektar...Czy w takim razie mogę w pierwszym i drugim zabiegu prysnąć tym samym środkiem?Podzielił bym je sobie na pół i z pierwszym wjechał teraz a z drugim za jakiś czas (jak będzie odpowiedni termin)?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie a co myślicie o alercie 375 na t1? A na t2 pasuje bardziej falcon czy artea? Dodam że nie chcę przekroczyć granicy 200 zł/ha. Może coś innego zaproponujecie?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

To oczywiście zależy od nasilenia, rodzaju chorób jakie występują, i plonów jakich Pan się spodziewa. Jeśli jest mączniak i choroby podstawy źdźbł, to nie ma nic lepszego niż Capalo 1,4 l/ha. A najwyżej jak będzie Pan chciał troche zaoszczędzić to na T2- Duett Ultra 0,6 l/ha.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam taki problem z mieszniem w opryskiwaczu:opryskiwacz 600 l f-ma Bury,walałem 200 l wody do tego na rozwadniacz 38 kg mocznik następnie 25 kg siarczan magnezu siedmiowodny w kolejności 20 l ekosol fosforowo- potasowy na koniec 2l Duet i cały czas dodawałem wody po dokładnym wymieszaniu i uzupełnieniu wody do pełna nie mogłem tego wypryskać.Co zrobiłem żle?Jutro mam zamiar dalej pryskać taką mieszanką i nie wiem co zrobić aby nie zabijało filtrów,a może taka mieszanina coś żle zrobi w pszenżycie i należy pryskać oddzielnie?Bardzo proszę o porady tych co wiedzą coś o mieszaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

fosforu z siarczanem Mg się nie miesza, zamiast tego nawozu fosforowo-potasowego daj jakieś mikro i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Czy zastosowanie odżywek razem z fungicydem zanim nastąpi atak na rośliny będzie dobrym rozwiązaniem? Bo kiedyś pewien przedstawiciel mówił mi że musimy wcześneij reagować, bo jeśli na roślinie widzimy już widoczne objawy to jest to jż spadek plonu, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Tak, to prawda. Z rośliną jest tak, że jeśli na liściu wystąpi choroba to wyłącza już tą powierzchnię z asymilacji. Preparat interwencyjny jedynie zahamuje rozwój choroby, a roślina już tego miejsca nie zregeneruje,. Dlatego tak ważne jest stosowanie preparatów zapobiegawczo. A to czy zastosuje się zabieg z odżywką czy bez nie ma żadnego znaczenia.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Proszę zerknąć na tą wyszukiwarkę, może trochę przybliży temat

http://sitem.herts.ac.uk/aeru/footprint/index2.htm

Można jeszcze sprubować na wyszukiwarce Ministerstwa Rolnictwa http://www.minrol.go...-ochrony-roslin lub w formie papierowej w programie ochrony roślin.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zastanawia mnie ile można zyskać lub stracić w różnych wariantach. Bez ochrony fungicydowej, przy ochronie jednozabiegowej i ochronie dwuzabiegowej. Czy poniesione koszty zawsze się zwrócą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie tebu na t1 w pszenicy moze byc czy za slaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Panowie możecie podać adresy sprawdzonych sklepów internetowych ze środkami ochrony roślin? W mojej okolicy nie idzie dostać niektórych środków a czas nagli...

 

Mieliście do czynienia z tym sklepem?

www.rolno-ogrodniczy.pl/

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@prorok nikt ci nie sprowadzi ze sprzedawców na twoim terenie? U mnie nie ma takiego problemu, co byś nie chciał to max 2 - 3 dni i sprowadzą.

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Poszperałem jeszcze w necie i znalazłem 2 sklepy o których nie wiedziałem mam nadzieję że tam dostanę,myślę że są bardziej specjalistyczne.W sklepach typu Sopex mają tylko Chwastox...tłumaczą się tym że inne środki im nie idą to nie sprowadzają... <_<


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

dziwni ci sprzedawcy u mnie tez w okolicy nie ma sklepy takiego dobrego ale jak trzeba zamowic to nie ma problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Co do ostatniego wpisu szkoda że dopiero teraz taki sklep znalazłem zapisałem sobie już wiosną straciłem kilkaset zł wybór środków ogromny podane ceny można sobie spokojnie policzyć czym pryskać jaka cena wyjdzie na ha np ja kupiłem Huzar Activ 140 zł litr a w innym widziałem 150 zł tam 122,50 ,na wiosenne kupiłem Chwastox Trio 5 l za 200 zł w sklepie int 156 zł po za tym wybór woreczków foli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Z tymi sklepami to szkoda gadać...Dzwoniłem do "Hurtowni" to powiedzieli że mieli ale tylko jeden środek ale aktualnie nie mają...to się nazywa hurtownia? :lol:

Dajcie spokój muszę posiłkować się internetem.

 

Mam jeszcze pytanko czy połączenie środka Topsin 500Ms i Dithane 75 wg jest możliwe bez szkody dla pszenicy? Jeśli tak to czy mogę zastosować taką mieszaninę 2 razy?

 

Proszę o szybką odpowiedź ;)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dithane to fungicyd ziemniaczany i nie stosuje się dwa razy tych samych substancji czy środków w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Niby pisze że do zbóż też go można stosować...czyli co odpada w pszenicy?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

co zastosowac w pszenicy ozimej na T2 (lisc flagowy ) teraz dalem alert a na pszenicach po pszenicy alert talius i cerelux

i nie wiem co dac na flagowy mysle nad :

Falconem , Artea , Zenitem , a moze cos innego w cenie ok 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj