Polecane posty

rafal22    57

Panowie powiedzcie mi czy mogę prysnąć razem taką mieszaninę:

Duett Ultra 0,6l + Fastac 0,1l + CCC 2l na pszenicę i pszenżyto ozime...

Dobrze będzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Panowie powiedzcie mi czy mogę prysnąć razem taką mieszaninę:

Duett Ultra 0,6l + Fastac 0,1l + CCC 2l na pszenicę i pszenżyto ozime...

Dobrze będzie???

Odpowiedź na priv


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

JA mam pytanie z innej beczki czy ktos zamawiał SOR z jakiegoś sklepu internetowego? ja porównywalem ceny z Progres chemu z tymi z tego sklepu internetowego i wychodzi mi ttrochę taniej http://www.sklep.rudnik.agro.pl/. może znacie jakieś inne sklepy internetowe. Do tego często wielu sierodków nie ma w sklepach stacjonarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Tak tylko pamiętaj o kosztach przesyłki, tam gdzie podałeś to co najmniej 19,99 zł, jeśli cała paleta chyba 139 zł.

 

My znaleźliśmy sobie taki sklep, gdzie gościu ma ceny prawie identyczne jak w tym co podałeś, dzwonisz do niego i ma bardzo duży wybór, przywozi na miejsce do gospodarstwa ;) Jeśli czegoś nie ma na stanie to sprowadza w krótkim czasie, zawsze proponuje też tańsze odpowiedniki o tym samym składzie lub co najmniej podobnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Dlaczego na PW? Takie rzeczy pisze się na forum, inni też mogą z tego skorzystać ;)
czyżby dlatego że oficjalnie nie można lub niezalecane jest mieszać ale przy odpowienich warunkach temp/wilgotność zabieg przejdzie ;)

Jak nie patrzył ja takiej mieszanki w jednym zabiegu jakoś nie widzę ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie powiedzcie mi czy mogę prysnąć razem taką mieszaninę:

Duett Ultra 0,6l + Fastac 0,1l + CCC 2l na pszenicę i pszenżyto ozime...

Dobrze będzie???

Ja wcale nie widzę problemu z ta mieszanina. Jeszcze nalezałoby dodać siarczan magnezu i odzywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

Dzięki panowie za podpowiedź. Jak stanie pogoda to trzeba będzie się bać za pryskanie. U mnie na razie zimno, tylko10 C. Co proponujecie na drugi zabieg ? Dodam że ja robię dwa opryski. Myślę nad Falconem bo 3 substancje czynne i dość długo trzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja chciałbym też coś takk dobrego jak tilt ale żeby nie przekroczyć tych 110zł/ha, mimo wszystko firma BASF nie wychodzi tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może ktoś podpowie, kiedy należy zastosować cyprokonazol w pszenżycie ozimym i co do niego dodać ewentualnie,chodzi o fazę rozwojową zboża i jakie grzyby wyniszczy?

Z góry dzięki za wypowiedzi pouczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja wcale nie widzę problemu z ta mieszanina. Jeszcze nalezałoby dodać siarczan magnezu i odzywki.

myśle tak samo ale na mój gust to po co tak dużo teraz ccc ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak mieszaj spokojnie

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie jestem początkujący w stosowaniu ochrony przeciwgrzybowej w pszenicy i może byście mi doradzili coś taniego na t1 ponieważ mam bardzo słabo przezimowały i nie chcę się pchać w koszty i czy na t2 będzie dobra artea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbo1014x    10

W tym roku pszenżyto mam ładnie się zapowiadające. W wtorek poszedł oprysk herbicydem z mikroelementami . Z tamtego roku mam jeszcze bumper 250 EC. Planuje w tym tygodniu dokarmiać mocznik+rosasol+ siarczan magnezu i dodać tego bumperu w dawce 0,5 l/ha. Czy mogę go dodać do oprysku i czy później drugą dawkę fungicydu mogę zastosować soligor 425 EC. Chcę sprawdzić czy warto pryskać na choroby 2 razy.

Edytowano przez Turbo1014x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Witam

Panowie mam takie pytanie ile po oprysku na chwasty mogę zastosować oprysk fungicydem?

Kolejne pytanko to jaki środek zastosować? Będę taki zabieg wykonywał pierwszy raz i jeszcze nie wiem z czym to się je...

 

Mam ok.50 arów pszenicy ozimej i nie wiem jaki fungicyd zastosować.... Czy tylko te z górnej półki cenowej dają dobre efekty?Chciałbym zastosować coś tańszego bo jak się uczyć to żeby za dużo nie stracić :D Czytałem trochę na forum i zdania są podzielone...

 

Myślę nad Bumper super albo Topsin M cenowo wychodzi atrakcyjnie tylko czy jest coś warte? Może można by było zmieszać te dwa środki?Jak kupię litr to i tak będzie na dwa razy. Czy mogę zrobić dwa zabiegi jednym środkiem?

 

Może doradzicie coś lepszego w podobnej cenie?Chyba że szkoda sobie tymi tanimi głowy zawracać?

 

Proszę o pomoc bo ciężko się samemu zdecydować...niby można wyjść z założenia że jak wcześniej nie było żadnej ochrony fungicydowej to teraz każda nawet najtańsza będzie dobra ale czy to faktycznie tak jest?

 

(opis kopiowany z pod zdjęcia bo nie ma sensu pisać dwa razy tego samego ;) )

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie mam pytanko pryskaliście już pszenicę w tym roku na t1 od grzybków??

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam

Panowie mam takie pytanie ile po oprysku na chwasty mogę zastosować oprysk fungicydem?

Kolejne pytanko to jaki środek zastosować? Będę taki zabieg wykonywał pierwszy raz i jeszcze nie wiem z czym to się je...

 

Mam ok.50 arów pszenicy ozimej i nie wiem jaki fungicyd zastosować.... Czy tylko te z górnej półki cenowej dają dobre efekty?Chciałbym zastosować coś tańszego bo jak się uczyć to żeby za dużo nie stracić :D Czytałem trochę na forum i zdania są podzielone...

 

Myślę nad Bumper super albo Topsin M cenowo wychodzi atrakcyjnie tylko czy jest coś warte? Może można by było zmieszać te dwa środki?Jak kupię litr to i tak będzie na dwa razy. Czy mogę zrobić dwa zabiegi jednym środkiem?

 

Może doradzicie coś lepszego w podobnej cenie?Chyba że szkoda sobie tymi tanimi głowy zawracać?

 

Proszę o pomoc bo ciężko się samemu zdecydować...niby można wyjść z założenia że jak wcześniej nie było żadnej ochrony fungicydowej to teraz każda nawet najtańsza będzie dobra ale czy to faktycznie tak jest?

 

(opis kopiowany z pod zdjęcia bo nie ma sensu pisać dwa razy tego samego ;) )

Znam takich co pryszcza razem herbicydem i fungicydem. Co do stosowania najdroższych środków to CI nie powiem bo sam stosuje zazwyczaj tańsze. Co do mieszania fungicydow ma to sens jak chcesz ochronić przed kilooma chorobami, a substancje aktywne środka są inne. Mieszanie nie ma sensu jak substancje aktywne są te same. Bo co z tego jak nazwa jest inna jak substancja aktywna ta sama czyli spektrum działania jest to samo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Dzięki za odpowiedzieć...

 

Nie chciał bym mieszać wolał bym zrobić dwa zabiegi tylko pytanie w jakim odstępie czasu było by najkorzystniej? Prysnąć na chwasty i za np. 2 dni wjechać z fungicydem czy poczekać aż oprysk na chwasty zacznie działać i dopiero wtedy wjeżdżać z fungicydem?

 

Jakie środki stosujesz?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

jezeli chcesz z fungicydem to lepiej odrazu dac jakies odzyki, wydaje mi sie ze dopiero mozesz jechac az chwasty zaczna zolknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Właściwie po za tym, że mieszanka herbicydu z fungicydem może się zważyć i lepiej to przetestować w mniejszym pojemniku, to nie ma innych przeciwwskazań wręcz dodatki olejowe z fungicydów poprawiają działanie herbicydu. Większość rolników jednak robi to oddzielnie, mieszając co najwyżej fungicyd z odżywką. Osobiście nie sądzę aby był optymalny czas między jednym a drygim zabiegiem zwłaszcza, że herbicy stosuje się do końca krzewienia, a fungicydy w późniejszych fazach. Pamiętajmy oczywiście aby stosowac to co zarejestrowane!


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj