Polecane posty

farmermf    80

Farmi@ a Ty na co się w końcu zdecydowałeś ? I kiedy planujesz z T1 wjeźdzać w zboza i rzepak?

Pewnie po swiętach w naszym klimacie. Kupione Tilt Turbo 0.5l+0.8 prochlorazu jakiegos tam. Koszt 80-90zł. Rzepak 0.3 Caryx +0.7Tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Co sadzicie o takiej kombinacji na T1 Topsin M 500 SC oraz Tilt Turbo 575 EC cena troszkę wysoko jak na mój budżet, a może znacie jakieś zaamieniki o podobnym zwlaczaniu chorób a tansze

 

tilt nie zwalcza łamliwości podstawy źdźbła, na pewno nie na deje się do stosowania solo, mowa o zabiegu t1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A to tylko o to chodzi. Spodziewałem się czegoś w stylu jakiejś specjalnej kombinacji chorób grzybowych przeciwko którym ten zabieg się wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobry przykład podał @farmermf, mam na myśli prochloraz, bo ta substancja zwalcza łamliwość podstawy źdźbła. Ja po raz 1 w życiu będę stosował fungicydy i będzie to T1 propikonazol (Bumper 250 EC, 0,5l/ha) + prochloraz (Mirage 450 EC 0,8l/ha), T2 spiroksamina 150g + tebukonazol 100g + triadimenol 25g (Falcon 460 EC 0,6l/ha). Zobaczę co mi z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy znacie jakiś inny srodek zawierający metkonazol poza srodkiem caramba? albo coś co ma podobne spektrum działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@janusz20 dokładnie o jaka chorobę Ci chodzi? W Caryx 240 SL zawarty jest metkonazol, ale są tam jego śladowe ilości i zalecany jest do rzepaku, więc chyba Ci to nic nie pomoże.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

może caryx 240sl?zawieszkę złapałem, zawiera dwie sub mepikwatu chlorek i metkonazol.

Edytowano przez miszka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

raczej chodzi mi o te rzekome działanie regulujące wzrost, i czy jest sens ekonomiczny stosowania tego srodka w jeczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten środek nie ma rejestracji do stosowania w jęczmieniu i ogólnie w zbożach, więc nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi ta mieszanka @farmermf wychodzi około 100zł przy wieksdzych opakowanich mozna z 5 urwac. Ja rozwazam wirtuoza około 120/ha, ale ta miesznka tilta i np mirage tez moze byc nie głupia :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dlatego pytałem o coś o podobnym działaniu. ale pewnie to nie ma sensu i trzeba będzie pryskać i od grzyba i na wyleganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Panowie moje pszenice i pszenżyto już po zabiegu fungicydowym bez dylematu z temperaturą.Dawka piorunująca żaden grzyb się nie oparł,kilkanaście litrów ON\ha przy agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

tilt nie zwalcza łamliwości podstawy źdźbła, na pewno nie na deje się do stosowania solo, mowa o zabiegu t1.

 

a moze Bumper i Topsin ten drugi dziala na lamliwosc

Edytowano przez areqo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

bumper super 490ec zawiera dwie substancje, a bumper 250ec zawiera tylko propikonazo, nawet jest wskazane coś do niego dodać, może być topsin lub karbendynazym np sarfun 500sc w dawce 0,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

To na T1 kupuje bumper 250ec oraz topsin a na T2 moze być Tilt Turbo 575 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na t2 lepszy falcon


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

falcon tanszy !!!!! tilt 1l/ha a falcon 0,6l/ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A chcąc zrobić jeden zabieg od grzyba w pszenżycie to w jakim terminie?? Na liść flagowy będzie ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@Biały, mi wyszło coś 83zł, ale nie chce mi sie juz liczyć czy to netto czy brutto. ;) Virtuoz jest wycofany to na pewno nie kupisz, a zamiennik ma okrojoną ilość substancji a cenę to nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to mogło byc netto. co do wirtuoza w hurtownie gdzie pytałem powiedzili ze zamówili ale jeszcze nie maja.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak ja ci mówię , że nie beda mieli to nie.Rejestracja się skończyła, a mogą mieć paka o nazwie ,,zestaw virtuoz'' czyli Zamir+Talius, ale jak pisałem okrojone substancje.Zaraz policze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja nie mówie ze bedea mieli i włąsnie moze tak byc ze to bedzie ten zestaw. tylko powiedzili ze beda mieli. Talius jest troszke drogawy bo liczyłem zeby zrobic takiego wirtuoza w mieszance 3 srodków to wychodzi drożej niz był sam wirtuoz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj