Polecane posty

center    11

Jakiego użyć rozpylacza do ochrony kłosa dwu strumieniowego eżektora avitwin czy płasko strumieniowej dyszy pojedynczej drobno kroplistej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

każdy drobnokroplisty będzie chyba odpowiedni, warto też zwrocić uwage na predkość wykonywanego zabiegu im szybciej tym lepiej najlepiej powyzej 12 km na godzine i tu dobre będą dwystrumieniowe. no i nie przesadzać z ilościa wody tak około 150 do 200 litrów na ha.

Edytowano przez piotrekja24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

piotrekja24 nie wiem gdzie takie rewelacje słyszałeś, w top agrar pisali że czym wolniej i czym więcej wody to lepiej, rozpylacze najlepiej 2 strumieniowe, lub inne drobnokropliste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy wyższej prędkości dość kłopotliwe jest pryskanie wiekszą ilością wody przy drobnej kropli. a wyższa predkość ma na celu by jak najwięcej cieczy zatrzymało się na kłosie i liściu flagowym a nie dolnych partiach rośliny bo moim zdaniem to marnotrawienie środka, a więc mniej wody wieksza steżenie środka w cieczy i pryskanie górnych części rośliny według mnie ma to sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Pytanie - jak lepiej późnym wieczorem pryskać na kłosa czy wcześnie rano podnieść du-e?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak dajecie jakieś nawozy do ochrony fungicydowej to nie pryskajcie rano bo ja pryskałem i mam przypalone liście flagowe , więc od razu ostrzegam ,że nie opłaca się .... a najlepiej przy tej pogodzie to w ogóle zrezygnować z jakiegokolwiek dokarmiania dolistnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

min 300 litrow zeby dobrze pokryc klos i lisc flagowy, a lisc flagowy czym dłuzej jest zielony tym wiekszy plon

1piotr1 --tak to jest prawda nawozy dolistne zawieraja azot w formie mocznika .a mocznik pali rosliny .a kto pryska jezeli pszenica kwitnie [ niewolno] tylko ochrona na grzyba jest zalecana przeciwko fuzariozie, rano jezeli sa temperatury 30 i powyzej i jest susza i kwitnie bo tylko jest 3-6 dni na zwalczanie skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Panowie co na ostatnio oprysk T3 na kłos w pszenicy ozimej. Z góry mówię coś ekonomicznego. Prosze o rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Ile dajecie wody przy zabiegu na kłos??

myślę że 150l to wystarczająca ilość wody, przy rękawie pokusił bym się nawet nad mniejszą ilością i dyszami drobnokroplistymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Co dajecie na T3 w pszenicy ozimej? Co byłoby najlepsze (pszenica w miarę) Swing Top, Opera MAX, Duett Ultra a może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

wysoka dawka strobiluryny.

bezsens?! ;[ obniż revelera do 0,6-0,8+dodaj 0,6 tebukonazolu i bedzie ok.u mnie presja fusarium bardzo mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

obnizyłem rewelera na 0.6l+ 0.5l epoxykonazolu i dałem na liść flagowy w T2 ale na T3 to większego sensu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

skoro dałes na t3 no to powtórka rzeczywiscie mija sie z celem.mozesz dac prosaro skoro masz takie problemy z fusarium.

sebastian sam to wymysliłes??kompot :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

wy kropicie 3 raz pszenice na grzyby chyba tylko po to , żeby sąsiadowi pokazać ,że jezdzicie więcej razy od niego ?? :huh: bo przy tej panującej suszy to niby jakie wy macie u siebie presje chorób a po za tym jeśli ma się fuzarium to i tak jest to bardzo trudny do zwalczenia grzyb no nie licząc ciemnoty przedstawicieli handlowych od sprzedaży fungicydów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

siedem substancji!przegiecie jak dla mnie

dla Ciebie przegięcie, a dla mnie nie!!

@piotr u mnie suszy brak jak do tej pory, pozatym koszt zabiegu zamknięty w 120zl/ha

EDIT

aha był to drugi zabieg fungi w terminie t3 ;) w pierwszym w t1 poszedł alert 80zl/ha wiec ochrona za ok 200zł nie należy do najdroższych

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Koledzy pszenica właśnie przekwitła, można ją przelecieć teraz siarczanem mg, mocznikiem i odżywką + fungicyd? Chodzi mi głównie o stosowanie w tej fazie siarczanu i mocznika.

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

ja pryskałem ARTEA+AMISTAR, droższee rozwiązanie ale wole zadbać o zboża bo ladnie sie zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj