Polecane posty

LeF    43

Lukaszjarm - a czy będzie u Ciebie konieczny 3 zabieg. U mnie przynajmniej wszystko na to wskazuje, że nie. Ja na drugi kupiłem Duett i dodaje do niego Oriusa. Mam 3 substancje aktywne i powinny wyczyścić wszystko co miałoby zamiar wyskoczyć.

 

Przekalkuluj sobie co Ci lepiej wyjdzie. Weź także pod uwagę skuteczność Rizy i impactu (jechałeś już tym kiedyś?) a Duettu (w moim środowisku ma dobra opinię).


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agriculteur    0
Napisano (edytowany)

Kiedy pryskacie zboża jare (jęczmień owies) od grzyba tzn w jakiej fazie rozwojowej?

Edytowano przez agriculteur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w Fazie strzelania w kłos pszenice jara pryskac bede juwell TT,a jeczmien Artea ..a pszenice ozima na T2 dam Artea plus Tarcza łan.

jare pryskam raz

ozime 2 zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzięki @LeF. W pszenżycie już wyszło około 1/3 kłosa. A w pszenicy dopiero zaczyna wyłazić. Na razie Nie widzę jakiegoś nasilenia chorób. Tak że jeszcze poczekam. A można zrobić oprysk w momencie kwitnienia?

Bo bez T2 to chyba się i tak nie obędzie na dłuższą metę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Różnie mówią z tym kwitnieniem.. Ja gdy zboże kwitnie nie przeprowadzam żadnych zabiegów.

U mnie też zdrowo w polu, pierwszy zabieg był "mocny" to trzyma, nie ma też nadzwyczaj dużej presjo chorób co miało miejsce w minionym roku.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golab    1

Witam, chcialbym zastosowac jakis fungicyd na pszenzyto ozime, nie mam za bardzo doswiadczenia w ich stosowaniu. W sklepie zaproponowano mi soligor w dawce 0,8l na hektar. Chcialem dac jeszcze strobiluryne ale mi odradzono stosowanie w pszenzycie, bo sie nie oplaca. Wczesniej nie pryskalem niczym i teraz myslalem ze moze dalbym ten wlasnie soligor 0,6l + acanto 0,2l. Wogole czy jest sens tworzyc taka mieszanke, w sumie bedzie ona posiadala 4 substancje, wiec powinna ona cos dac. Moze stosowal ktos podobna mieszanine??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Witam, chcialbym zastosowac jakis fungicyd na pszenzyto ozime, nie mam za bardzo doswiadczenia w ich stosowaniu. W sklepie zaproponowano mi soligor w dawce 0,8l na hektar. Chcialem dac jeszcze strobiluryne ale mi odradzono stosowanie w pszenzycie, bo sie nie oplaca. Wczesniej nie pryskalem niczym i teraz myslalem ze moze dalbym ten wlasnie soligor 0,6l + acanto 0,2l. Wogole czy jest sens tworzyc taka mieszanke, w sumie bedzie ona posiadala 4 substancje, wiec powinna ona cos dac. Moze stosowal ktos podobna mieszanine??

daj coś coś prostego , może duet,ewentualnie z tebukonazolem, nie ma co kosztów mnożyć

co do nawozów to jeśli nie ma stwierdzonych niedoborów to raczej nie ma sensu dodawania, można jeszcze zaszkodzić

co do oprysku na kłosa to czym robiłeś dwa poprzednie zabiegi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie na jednym kawałku dziś zobaczyłem wystający kłos a pozostałe czuć pod palcami zgubienie. Czy mogę w tym czasie zrobić zabieg na t2 duettem ultra + mocznik + siarczan magnezu + odżywka? Czy poczekać aż wyjdą kłosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

cz zamiast Duett Ultra 497 SC (tiofanat metylowy+epoksykonazol 310g + 187g)mogę zastosować mieszaninę Topsin M 500 SC (tiofanat metylowy 500g) i Rubic 125 SC (epoksykonazol 125g)?

Oczywiście w takich proporcjach aby ilość substancji aktywnej była taka sama jak w Duett Ultra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

tiofonat możesz sobie podarować to normalne kadzidło jeżeli chodzi o choroby ,zastosowanie ma tylko jako środek obniżający zawartość mikotoksyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Pewnie, że tak.

Taniej jest kupować pojedyncze substancje.

 

Ogólnie rzecz biorąc tiofanat to to samo co karbendazym.

Ale działa wolniej.

 

Możesz użyć, zależy jak presja chorób.

Ja osobiście wolę karbendazym, ale pewnie zaraz zejdzie z rynku i zostanie tylko tiofanat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duke    0

Dobrym rozwiązaniem będzie tebu 250 ew na T3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

tiofonat możesz sobie podarować to normalne kadzidło jeżeli chodzi o choroby ,zastosowanie ma tylko jako środek obniżający zawartość mikotoksyn.

ja stosuje topsin m i artea 0,9+0,4 LIT a jezeli chodzi o mikrotoksyny don to w niemczech tylko stosuja don Q ktory zawiera tiofanat metylowy na mikrotoksyny fuzarioza składa sie tylko mikrotoksyn

ulodka strony niemieckiej

● Ponad 100 000 ha chronionych Don-Q w pierwszym

roku stosowania!

● Doskonałe opinie rolników stosujących produkt!

● DON-Q zawiera tiofanat metylowy i jest

odpowiednikiem środka TOPSIN M

tak wiec nie pisz ze to badziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pryskac teraz Falconem? W pszenżycie zaraz będą wychodzić kłosy, a w pszenicy flagowy. Na 1 zabieg poszło skromnie 0,4 Funabenu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja włąsnie teraz pryskam pszenzyto falconem bedzie to pierwszy i oststni zabieg fungi w pszenzycie. Czesc juz opryskałem gdzie kłosy wyszły a na reszte w tygodniu bo pózniej siane. ogólnie wtym roku zboza zdrowo sie trzymaja w pszenzycie liscie bez oznak chorób jedynie dolne cos bierze przy ziemi zaczynaja zółknąc za słaby przewiew powietrza bo łan sie mocno zagescił. W pszenicy czekam na wykłoszenei i pojade Prosaro


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja włąsnie teraz pryskam pszenzyto falconem bedzie to pierwszy i oststni zabieg fungi w pszenzycie. Czesc juz opryskałem gdzie kłosy wyszły a na reszte w tygodniu bo pózniej siane. ogólnie wtym roku zboza zdrowo sie trzymaja w pszenzycie liscie bez oznak chorób jedynie dolne cos bierze przy ziemi zaczynaja zółknąc za słaby przewiew powietrza bo łan sie mocno zagescił. W pszenicy czekam na wykłoszenei i pojade Prosaro

Też pryskam Falconem pszenżyto, ale niestety kwitnie i ciągnik ostro uwalony runem, i nie wiem jaki będzie efekt tych zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mie jeszcze nie kwitło jedynie gdzes na góreczkach gdzie szybciej sie rozwineło z powodu braku wody ale ogólnie jeszcze nie zdarzyło zakwitnac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

farmermf -Też pryskam Falconem pszenżyto, ale niestety kwitnie i ciągnik ostro uwalony runem, i nie wiem jaki będzie efekt tych zabiegów. no to jak pszenzyto jest w pełni kwitnienia no to moze zaszkodzic w dalszym zapyleniu ziarniakow czemu nie czytacie dokładnia etykiety no i teraz powino sie wykonywac takie zabiegi 0d 5 do 7 rano rosliny nie maja powłoki ochronej przed słoncem[włoskowej]tylko pryska sie pszenice w trakcje kwitnienia w ten sposob mozna zwalczyc fuzarize skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wszystko wiem, ale działki nie równomiernie się kłoszą, pryskałem takie że nie całkiem się wykłosiły jeszcze i zajechałem 10km na ostatnią po godz 20 a tam niespodzianka, kwitnie konkretnie. Prysnąłem, zobaczymy jakie efekty.Temperatury są w granicy 30 stopni i trzeba rano trochę pryskać i po 20 niestety.Choć do końca nie wiem czy ten poranny zabieg jest lepszy od późno wieczornego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja pryskałem tylko wieczorami od 19


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj