Polecane posty

LeF    43

Ja zrobiłem podobnie w pszenżycie jak Ty. Tilt Turbo + Mondatak po 0,8 l/ha każdego z tych preparatów. Mamy 3 substancje aktywne: prochloraz, fenopropidyna i propikonazol.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja dzisiaj zaczynam robić T2 w pszenicy 1.5l opera max + 0.5l corbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to juz masz flagowy w pszenicy bo u mnie jeszcze troche brakuje?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

są kawałki że zaczyna wychodzić . wole troche przyspieszyć zabieg bo mają być burze i ma być gorąco, a teraz jest w miare fajna pogoda na opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez dzis spojrzałem i pojawiaja sie choroby na niektórych lisciach. I nie wiem czy czekac na flagowy czy juz pryskac T2 ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

A ja mam znowu inny problem, pszenżyto zaczęło rosnąć jak szalone po deszczu a nawozu niemało dostało i zaczyna się pokazywać liść flagowy. Czy skrócenie w tej fazie moddusem lub medaxem coś da czy to tylko wywalenie kasy. Przedstawiciel Syngenty twierdzi, że trochę późno ale z te 4cm na wysokości można jeszcze urwać.

 

Biały jak masz zamiar robić 3 zabiegówkę to pryskaj już teraz, ochronisz sobie liść podflagowy i wstępnie zabezpieczysz flagowy. A trzeci zabieg dasz na kłos i powinno być ok.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oj 3 zabiegówka to oststecznosc chciałbym 2 zabiegowo jak sie da. I włąsnie tez mam dylemat czy jak dałem 1,5lccc + 0,15 modussa na pierwsze kolanko ładnie skrucona jest ale czy to starczy jak dałem 500kg saletry ? czy moze pojechac jeszcze teraz modussem dla pewnosci ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja bym sobie odpuścił i tak zdzbła się już nie skróci i dodam ,że moja po stabilanie i modusie dopiero teraz doszła do siebie , a niech coś pójdzie nie tak i zepsujesz liść flagowy to więcej strat niż pożytku .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

piotr --> rozwiń swoją myśl o tym że coś pójdzie nie tak i zepsuje się liść flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No moze i masz racje. Moja po ostatnim zabieg anty+ odzywki + fungi - 1/100 roslin ma tak jakby przypalony lisc chybaze to po nawozie ale siałem na suche rosliny.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U mnie też trafiają się uschnięte do połowy liście,myślałem że Wirtuoz coś przepuścił,a to chyba efekt uboczny mieszanek i sporej ilości azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

A ja mam znowu inny problem, pszenżyto zaczęło rosnąć jak szalone po deszczu a nawozu niemało dostało i zaczyna się pokazywać liść flagowy. Czy skrócenie w tej fazie moddusem lub medaxem coś da czy to tylko wywalenie kasy. Przedstawiciel Syngenty twierdzi, że trochę późno ale z te 4cm na wysokości można jeszcze urwać.

 

Biały jak masz zamiar robić 3 zabiegówkę to pryskaj już teraz, ochronisz sobie liść podflagowy i wstępnie zabezpieczysz flagowy. A trzeci zabieg dasz na kłos i powinno być ok.

Jeszcze Cerone na liść flagowy można dać.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

jaki środek polecacie na pszenicę ozimą by ją trochę skrócić w fazie 1 kolanka i przy jakiej dawce najlepiej? Dodam że stanowisko po gnojowicy,, na wiosne 250kg/ha saletry i dostanie jeszcze 2 lub 3 razy basfoliar 36 extra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ale już masz na pewno więcej niż 1 kolanko, teraz to cerone+ modus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przenica juz zaczyna wchodzicw faze liscia flagowego wiec teraz to tylko modus lub cerone


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis zamowilem opryski na T2 w pszenicy ozimej

Impact 125 SC (flutriafol) 1L/ha + Riza 250 ew ( tebukonazol ) 0,5L/ha

czy to dobry wybor ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

szału nie robi.chyba masz słaba pszeniczke i nie chcesz wiele wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

pszenice mam ladna wlasnie i myslalem nad opryskiem na T2 ( liscia flagowego ) z uzyciem Duetu Ultra lub Falcon . ale powiedzial mi doradca ze Impact z Rizza bedzie lepszy . a na klosa juz sam nie wiem co dac .

a na 1 zabieg poszedl Bumper Super + Instinct

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zabieg na kłos to dokładnie w jakim momencie? Po kwitnieniu? Czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pszenice mam ladna wlasnie i myslalem nad opryskiem na T2 ( liscia flagowego ) z uzyciem Duetu Ultra lub Falcon . ale powiedzial mi doradca ze Impact z Rizza bedzie lepszy . a na klosa juz sam nie wiem co dac .

a na 1 zabieg poszedl Bumper Super + Instinct

 

ja na pierwszy zabieg tez dawałem bumper super instinct drugi zabieg i zarazem ostatni wykonam przed kłoszeniem narazie jest sucho nie ma sie co spieszyć chorób tez nie widać na drugi zabieg pójdzie duett plus artea i doradca bajki opowiada a jak chcesz jechać trojzabiegowo i nie za drogo to na kłosa własnie artea powinna być ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Kat - to zależy jakie masz natężenie chorób. Jeśli występują przed kwitnieniem to możesz wtedy pryskać. A jeśli ich nie masz to możesz wydłużyć termin zabiegu do czasu "po kwitnieniu". Obserwuj plantację i dokonaj decyzji :)

 

Ja zawsze jadę gdy kłos zaczyna rozdzierać pochewkę liścia flagowego, stosuje fungicyd zapobiegawczo.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to pryskac tym impactem z rizza czy wymienic to na duet ultra ?? a poniej na klosa cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

jak masz ładną daj coś ze strobiluryna-operę1l/ha albo acanto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na drugi zabieg daje Artea i dodam tarczałan

tak mi dzis doradzono zboze bardzo zdrowe na pierwszy zabieg poszło capallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj