Polecane posty

rino    13

dziwny taki temat jak dla mnie, jak mozna polecac srodek na gdzyba skoro kolega nie napisał jaki to gdzyb czy maczniak czy cos innego, nie macie w okolicy sklepow ze srodkami w ktorym pracuja fachowcy, ja jak mam problem z chorobami to biore kilka roslin jade do sklepu i tam stwierdzamy rodzaj choroby i sie dobiera odpowiedni srodek i przez tyle lat nie zdazylo sie zaby mi zle dopasowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0
Napisano (edytowany)

Jest to grzyb Rynchosporioza. Własnie byłem w sklepie i kupie oprysk FALCON tak mi doradzili chociaż Tilt Turbo podobno tez jest dobry.

Edytowano przez byku44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43
Napisano (edytowany)

A ja wiem, że sama Artea w minionym bardzo przekropnym roku nie dała sobie rady z septoriozą i czernią kłosów. Jak liczysz na wysokie plony to dorzuć coś np Amistar albo wybierz inny fungicyd.

Na łamliwość np prochloraz, cyprodinil..

 

@Biały a to prosaro to w jakiej cenie Cię wyszło?? Ja jeszcze nic na drugi zabieg nie mam,na razie nic złego w łanie się nie dzieje ale kusi mnie coś z tą wychwalaną strobiluriną czy jakoś tak ;) Zobaczymy co będzie później.

 

W jakiej fazie macie aktualnie pszenicę i pszenżyto?? U mnie zaczyna pokazywać się liść flagowy, BBCH 37-38 coś koło tego.

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja kupowałem pakiet fuzaro INPUT + PROSARO to wyszło 260zł/ha. Ja w ubioegłym roku tez miałem arte na T2 i na T3 musiałem poprawiac falconem bo nie dawała rady.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no napewno spójrz sobie na skład


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

biały --> niema to jak dać samą Artę na T2 i potem się dziwić że przepuszcza choroby.

 

Przecież każdy wie że to środek typowo wyniszczający sprawdzający sie w przypadku wystąpienia chorób, a nie środek zabezpieczający, wyniszczyłeś choroby w okresie liścia flagowego (lub popryskałeś na zdrowe rośliny i nic co to nie dało) i do ochrony kłosa Artea już nie działała poza tym ona w małym stopniu ogranicza kolejne nasilenia chorób, nawet tych które rozwijają się krótko po zastosowaniu środka.

To tak jak w przypadku rzepaku zamiast czegoś co działa kontaktowo i układowo w roślinie opryskać np Bi58 i się dziwić że za 2dwa dni znowu są robaki na polu.

Było od razu dać to z czymś zabezpieczającym to nie robił byś wielkich oczu że musisz jeszcze raz jechać w pole.

Ja w tamtym roku miałem Artea + Amistar na T2/T3 i liść flagowy i kłos były już do końca wegetacji perfekcyjnie zdrowe.

Artea to jeden z najlepszych fungicydów tylko trzeba mieć trochę pojęcia kiedy i co zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Atak 480 EC dobry jest na ochrone klosa i opadanie kwiatkow w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

@marekgizio widze ze jestes wszechwiedzacy - istna skarbnica wiedzy :)!!!!! Nigdy sie nie mylisz :) A wracajac do srodka artea to tak doradzili mi handlowcy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Marekgizio a teraz jak chronisz pszenicę i pszenżyto i jak to wychodzi cenowo?

Chciałbym coś dobrego i nie za drogiego:) Na T1 pryskałem Tiltem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43
Napisano (edytowany)

Marek a pamiętasz cenę Amistaru za litr bądź ile wychodzi na hektar wraz z Arteą.

 

Ja właśnie dawałem Artea na liść flagowy gdzie pojawiała się rdza. Niby postęp choroby się zatrzymał ale gdy zaczęło padać podczas kłoszenie choroby pokazywały się bardzo szybko. Najgorsze nasilenie to właściwie septoriozy i czernienie kłosów.

Nie mam doświadczenia z fungicydami bo to 4 albo 5 rok jak je stosuję.

 

 

@Biały a takie pytanie pomocnicze: Input i Prosaro w tym pakiecie to po litrze każdego środka na hektar? Czyli litr po 130 zł?? Dobrze obczajam :) ??

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14
Napisano (edytowany)

pytanie kto jest tak przy kasie , żeby zastosować 0,5 amistara + 0,5 artei ..... skoro litr amistaru to koszt rzędy 270-280 zł więc taka mieszanina to koszt około 250 zł ;) , lepiej jest zrobić tak 0,4 amistaru + 0,6-0,7 tebukonazolu np orius ...... i wyjdzie sporo taniej , może też być olympus czy acanto + tebukonazol

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak dobrze liczysz. a wąłsnie wracajac do amistaru to on jest kosmicznie drogi bo tez rozwazałem ta mieszanine ale to było zbyt kosztowne szczególnie ze fungicydy zastosowąłem pierwszy raz w ubiegłym roku. W tym roku zdecydowałem sie na troszke drozsze srodki tak zeby wystrczyło 2 zabiegi :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja ciągle szukam najlepszego rozwiązania w tamtym roku super mi się sprawdziło takie coś .... 1 zabieg bumper 490 ec 2 zabieg duett ultra 3 zabieg orius na jednym polu właśnie miałem amistar + orius i pszenica była najdłużej zielona i tak korci mnie zastosować teraz na wszystkim ale ta cena......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja w ubiegłym roku miałem T1 tilt turbo T2 artea i T3 falcon i tez psznica juz u sasiadów pousychałą a u mnie zilona była :) smiali sie ze bede kosił we wrzesniu ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

A ja w tym roku stosowałem na pszenice Tebu 250WE cena 60zł/l,dawka 1l/ha .Jak na razie pszenica się trzyma .Na 20ha pszenicy zasosowałem Sarfun 500SC w ilości 0,4lha koszt zdeydowanie tańszy od Tebu.Na rzepak na poczatku zastosowałem Caramba 60Sl 100zł/ha a drugi zabieg Tebu250WE.I troche żałuje że nie wybrałem coś tańszego w pierwszym zabiegu.Panowie zacznijcie liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43
Napisano (edytowany)

Ja słyszałem jedną opinie o Operze Max i nie była wcale tak cudowna jak w ulotkach reklamowych. Ale na jednej opinii nie będę się opierał. Może ktoś używał tego fungicydu? Jakie spostrzeżenia?

 

Właśnie liczyć: Ojciec dziś obszedł pole i stwierdził, że na razie pszenica i pszenżyto zdrowiutkie. Najchętniej to by pojechał fungicydem drugi raz dopiero jak coś niepokojącego zacznie się pojawiać... Także chyba jednak przyoszczędzę i dam coś tańszego niż ten Amistar..

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

w chemirolu maja tani amistar-nazywa sie goldenazoxx-sklad ten sam co amistar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Koledzy mam taki problem, że widzę u siebie sporo roślin na których występuje septorioza liści tylko mam taki problem, że w tym roku nie zrobiłem sobie ścieżek technologicznych i zastanawiam się czy pryskać fungicydem bo jak wjadę teraz w pszenice to kołami sporo zniszczę. Jak duża może być szkodliwość septoriozy? Co robić pryskać czy zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

w chemirolu maja tani amistar-nazywa sie goldenazoxx-sklad ten sam co amistar

Kolego nic nie ma w necie o tym środku jak masz jakieś namiary na charakterystykę to zapodaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

PK007

Kolego jak nie popryskasz to więcej stracisz niż zyskasz .Nie ma znaczenia że nie masz ścieżek ,przecież musiałeś pryskać na chwasty więć jakieś ślady zostały.Z własnego dośw. wiem że pszenice warto pryskać na grzyba 2-3 razy i to nie muszą byś środki z wyższej pólki powyżej 100zł/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Witam, planuje juz kupić coś na ochronę liścia flagowego w pszenicy ozimej i dostałem kilka propozycji (zaznaczę że na pierwszy zabieg poszedł Wirtuoz)

 

- Reveller 280 SC (z racji jego ceny przypuszczam ze jest jednym z lepszych propozycji:))

- Duett ultra 497 sc

- FALCON 460 EC

- ARTEA--330-EC

 

No i tu właśnie, jeśli ktoś mogł doradzić mi który najlepiej by sie sprawdził na drugi i przypuszczam ostatni zabieg fungicydem.

 

A właśnie która substancja aktywna jest zalecana na łamliwosć podstawy zbła?

ja daję o.5l duettu + o.6l sparta czyli (tiofanat metylowy+epoksykonazol+tebukonzol) na pierwszy zabieg poszedł bumper super+instinct czyli (prochloraz+propikonazol+fenpropidyna)

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Panowie, co powiecie mi nt. środka ProRok 450 EC?

To to samo co Mirage 450 EC, Mondatak 450 EC i Atac 450 EC (wszystkie te środki zawierają prochloraz). W tym roku zastosowalem Tilit Turbo i Mirage na T1 za mirage 1l płaciłem ok. 52 - 53 zł W rozszerzyło mi to działanie Tilitu o łamliwość podstawy źdźbła bo mączniaka to także tilit bierze ale przez to zastosowałem nieco niższe niż 1l/ha chyba po 0,8 tilitu i 0,8 mirage. Podobno to dobra mieszanina na 1 zabieg ale pierwszy raz stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj