Polecane posty

wojciechu    0
Napisano (edytowany)

a dlaczego wykonujecie opryski takimi koktajlami: opryski na chwasty, mocznik, siarczan i jeszcze inne. czy nie lepiej jest zrobić kilkakrotnie opryskanie niż wszystko na raz? bo stosowanie oprysku na chwasty razem z odżywkami to trochę bez sensu bo z jednej strony chcemy zahamować rozwój chwastów a z drugiej dajemy odżywkę, która powoduje lepszy wzrost chwastów (no i oczywiście zboża) ja to tak rozumiem.

Edytowano przez wojciechu

hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cięcie kosztów


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja daje tak : 1 fungicyd 2 antywylegacz 3 odrzywka 4 siarczan magnezu 5 mocznik , dobra kolejnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Chyba powinno być tak jak napisał marekgizio, czyli mocznik na początku, tak szkolą na kursach chemizacyjnych.

 

To napisze mi ktoś ile daje tego siarczanu magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ile tego siarczanu magnezu? Na ha i na 100 litrów?

My dajemy stężenie 5% czyli na 100 l wody 5 kg Siarczanu Magnezu, na ha wychodzi 12,5 kg bo dajemy 250l wody na ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

No to jak w kóńcu jest z tą kolejnością mieszania. Ostatnio dawałem fungicyd - mocznik - siarczan magnezu- odżywka i nic nie zauważyłem niepokojącego. Chyba że fungicyd osłabiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

witam

Ponawiam moje pytanie, gdyż nie uzyskałem odpowiedzi czy mogę zastosować w jednym zabiegu mocznik -> nawóz rozpuszczalny z mikroelementami -> Tlit Turbo -> Mirage -> CCC ?

I jeszcze czy ktoś się orientuje czy ta kolejność przy sporządzaniu oprysku jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Planuje dwa zabiegi fungicydowe w pszenżycie i pszenicy, kupiłem Bumper. Wystarczy ten środek, czy dokupić coś jeszcze do tego?? Co zastosować w drugim zabiegu, i kiedy go wykonać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Planuje dwa zabiegi fungicydowe w pszenżycie i pszenicy, kupiłem Bumper. Wystarczy ten środek, czy dokupić coś jeszcze do tego?? Co zastosować w drugim zabiegu, i kiedy go wykonać??

to jest bumper czy bumper super bo to róznica sam bumper nie wystarczy ja dawałem na pierwszy zabieg bumper super plus instinct czyli trzy sbustancje czynne i mam wszystko mam z głowy najwazniejsze jest zadbanie o podstawę żdżbła na pierwszym zabiegu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na drugi zabieg planuje duett.opera albo swing jeszce nie wiem jak sie to ma do Ceny i jaka skutecznosc..a co na pszenice jara zastosuje to nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

mi dzisiaj sprzedawca polecił Bravo na pszenice, pytałem o jarą, ale zabieg 140zł/ha, podobno nie ma bata na ten środek co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Bumper super to największy kit jak znam, te super to jest tylko z nazwy bo w przeciwieństwie do zwykłego bumpera nie bierze rdzy żółtej i rdzy źdźbłowej.

Poza tym sam bumper nie chroni przed chorobami podstawy źdzbła. Wcześniej stosowałem mieszninę Bumper 0,3l + Duet ultra 0,25l przy takich dawkach wychodzi to taniej niż sam bumper 0,5l a dodatkowo duet chroni przed łamliwością podstawy źdźbła, fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła, brunatną plamistością liści. Te dwa środki się wzajemnie wzmacniają i super czyszcą, w tym roku z nich zrezygnowałem ale ci co im poleciłem bardzo sobie je chwalą. Według mnie to jeden z lepszych sposobów na ochronę w T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
Napisano (edytowany)

A co tam polecacie w psznicy jarej? Narazie czysto, wiec czekac do pierwszych objawow czy pryskac zapobiegawczo?

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja juz na grzybki tydzien temu pryskałem w pszenzycie i pszenicy ozimej , oczywiscie Bumperem , u mnie praktycznie nie było objawów ale pryskam zapobiegawczo i potem drugi raz jak sie wykłosi Duettem ultra.w tam tym roku oprysk moim zdaniem bardzo duzo pomogł poniewaz wody było do oporu a i temperatury nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie czy ktos stosował z was Yamato na pszenzyto jakie były efekty i czy polecacie ten fungicydy


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na temat pszenicy jarej ochrony cisza dziwi mnie to czy niechcecie Koledzy pomuc????czy nikt nie chroni pszenicy jarej??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakuq1626    0
Napisano (edytowany)

ja stosowałem wczoraj tilt turbo moim zdaniem najlepszy środek na grzyba w tej fazie

Edytowano przez jakuq1626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

30.04 pryskałem na grzyba(atak 0,8+corbel 0,4+orius0,6)+skracanie+odżywki+siarczan. Zajeżdżam wczoraj oglądnąć a tu septoriozy jak szlag (odmiany muszelka i kredo) Jak tam u was z tym problemem. Nie wiem czy to wina tych przymrozków, że środki przestały działać czy jak? Miałem kolejny zabieg robić na liść flagowy ale teraz to zastanawiam się nad wcześniejszym wjazdem.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

Witam, planuje juz kupić coś na ochronę liścia flagowego w pszenicy ozimej i dostałem kilka propozycji (zaznaczę że na pierwszy zabieg poszedł Wirtuoz)

 

- Reveller 280 SC (z racji jego ceny przypuszczam ze jest jednym z lepszych propozycji:))

- Duett ultra 497 sc

- FALCON 460 EC

- ARTEA--330-EC

 

No i tu właśnie, jeśli ktoś mogł doradzić mi który najlepiej by sie sprawdził na drugi i przypuszczam ostatni zabieg fungicydem.

 

A właśnie która substancja aktywna jest zalecana na łamliwosć podstawy zbła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wiem z doswiadczenia ze falcon jest bardzo mocnym srodkiem i skutecznymn. kupiłem juz go na jeczmin i pszenzyto i pewnie 3 zabieg w pszenicy a na drugi w pszenicy mam prosaro.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

Witam. A w jakiej fazie macie pszenżyta? Ja mam 3 kolanko około 3,4 cm od drugiego.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj