Polecane posty

lonski    1

85 zł/l Olympusa *1,3 = 110 zł i do tego 0,6 tebukonazolu *53 zł/l = 32 zł - razem 142 zł - i trzy substancje aktywne w dość dużej ilości (strobi - 104 g, chlorotalonil 520 g oraz tebukonazol 150 g).

Zawsze zostaje furtka żeby zrobić na kłos np. Arteą lub Duetem Ultra i nie powielać substancji aktywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Duett jest ok ale nie daje rady fuzariozom.U mnie realizowany jest taki plan-rzepak Brasifun 1l-juz bylo,za kilka dni Zamir o,7l plus Pictor 0,3l i cos na motyla.Pszenica t1-Capalo mialo byc 1,5l dalem 1,7-dosyc chora byla i trzeci rok po sobie,do baniaka dodatkowo Moddus 0,3;CCC 0,6l,Isotak pro 0,2l,mikroelementy i extra Cu na ha.T2 Opera Max 1,2l T3 Swing Top jeszcze nie wiem ile,pszenzyto i jeczmien oz Capalo potem Duett,zyto hybrydowew Duett tuz przed kwitnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Pszenica t1-Capalo mialo byc 1,5l dalem 1,7-dosyc chora byla i trzeci rok po sobie, T2 Opera Max 1,2l T3 Swing Top

 

 

:blink: to jaki ogólny koszt na hektar wyjdzie tymi fungicydami??


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Koszt pewnienie nie rekompensujący nakładów ja zawsze stosuje 2 zabiegi w tym roku dałem na pierwszy bumper super który działa juz na podstawę żdżbła plus instinct aby go wzmocnić czyli trzy substancje czynne propikonazol prochloraz i fenpropidyna i wychodzi cenowo bardzo dobrze teraz zastanawiam sie nad drugim zabiegiem myślałem o duettcie co o tym myślicie dodawać coś do niego czy sam bedzie śmigał czy może dodać jakiś tebukonazol ewentualnie coś innego

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

trzeba było by o tym pamiętać ,że cena na zboże jest bardzo wysoka więc czemu by nie stosować 3 zabiegów dobrymi preparatami ?? osobiście miałem plan taki , żeby dawać na 2 termin duet ultra a pozniej na 3 orius ale teraz coraz bardziej , skłaniam się ku np olympus czy amistar w mieszance z jakimś tebukonazolem , na razię czekam jak będzie z pogodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Kolego @1piotr1 wyciągasz wnioski ze złych podstaw. Wysoka cena zboża jest ale dotyczy zboża ze zbiorów 2010 i jest obecnie. W tej chwili możesz zakontraktować pszenicę za cenę 740 netto dotyczy zbiorów 2011 ale ta cena cały czas spada. Więc powinieneś analizując sytuację brać więcej czynników pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nie zgadzam się , bo pod zbiory 2011 inwestuję pieniądze zarobione na zbożu z 2010 tzn jeszcze nie inwestuje po pszenice jeszcze trzymam ,bo drożeje ale ..... i w ogóle dla ciebie cena wyjściowa na poziomie 800 zł brutto to jest zła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

cenowo nie liczylem,ale Capalo mam z zeszlego roku,pszenica w monoi w szczegolnosci po qq-dwa zabiegi nie ratuja przed fuzarioza,zyto hybrydowe pieknie reaguje na ochrone,to plan na niesprzyjajace warunki pogodowe.W ubieglym roku pojechalem t3 maksymalnie pozno i na sile-sciezki jak okopy glebokie-i wygralem pszenica poszla jako jakosciowka z pocalowaniem w reke.Drogi mat. siewny,drogie paliwo nie warto spieprzyc roboty oszczedzajac sto pare zloty na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

stan rzepaku nie daje mi spac to przysiadlem i policzylem,ceny netto za litr(opak.5-litrowe),koncowki w groszach odpuscilem:Capalo-100,Opera Max-101,50;Swing Top-105,00.W najdrozszym wariancie(najwieksza presja chorob) Capalo-170,Opera-121,80,Swing-126- razem 417.8-malo nie jest.Logika jest nastepujaca-dosyc czesto mnie nie ma w gospodarstwie i nieraz nie moge zareagowac odpowiednio wczesnie czyms tanszym ale ten argument pomijam.Mierzysz w plon ok.7ton jakosciowki po takim sobie przedplonie N-180 kg-zima paskudna glebowy z przedplonu trafil szlag,ziarno z centali ok170 za q dokladnie nie pamietam wysiew 190kg na ha,wiosna Moddus-drogi jak czort,CCC,cuda odzywki i myslisz pier... oszczedzam nie robie t3 i przychodzi taki syf jak w ubieglym roku i masz albo fuzariozy,albo kiepska gestosc bo klosy) cena raczej z tym do wrozki ale zalozmy paszowa 660,jakosciowa 700.Roznica w przychodzie to 280,a na Swingu oszczedziles 126 plus koszt niewykonanego zabiegu razem powiedzmy 170,czyli 110 w plecy przy 30 ha to 3300,a wiec calkiem mily weekend,w calkiem milym miejscu,w calkiem milym towarzystwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Panowie, mam pytanie: jak podzielić zabiegi w pszenicy ozimej, do zastosowania jest:

- Wirtuoz

- Antywylegacz (ile go dać? piszą 1-2 l/ha, słyszałem coś o dzieleniu dawki na 2)

- Ekosol Z

- Mocznik

- Siarczan magnezu

I teraz co z czym pomieszać, myślę o max 2 zabiegach, chyba że da się w jednym bez żadnych przeszkód :) Pszenica ma wyczuwalne kolanko ok 1 cm od ziemi :D

Fotka tej pszenicy http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=288450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Możesz zrobić jeden zabieg bez żadnych skutków. Po kolei wsyp:

-mocznik

-siarczan magnezu

-ekosol

-wirtuoz

-antywylegacz ( dawka zależy od odmiany pszenicy np.Muszelka jest niska można dać 1,5l a np. Bogatka czy Zyta jest wysoka to możesz dać 1,8- 2 litry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27
Napisano (edytowany)

Pierw się wlewa środki ochrony roślin a na później mocznik, odżywkę i siarczan magnezu

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Mioeszal ktos antywylegacz plynny ze srodkiem grzybobojczym orius? mozna to razem stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

Zalezy jaka szkoła. Na odżywkach jest napisane, że najpierw odżywki potem ŚOR. W top agrarze było na odwrót. Ja na przykład ostatnio najpierw rozpuszczałem siarczan magnezu potem odżywka i na koniec herbicyd.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

stosował ktoś fungicyd ACANTO 250 SC ?? jak jego działanie ? bo u mnie poszukiwań odpowiedniego fungicydu na liść flagowy ciąg dalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
Napisano (edytowany)

Zalezy jaka szkoła. Na odżywkach jest napisane, że najpierw odżywki potem ŚOR. W top agraże było na odwrót. Ja na przykład ostatnio najpierw rozpuszczałem siarczan magnezu potem odżywka i na koniec herbicyd.

 

5/2009 wydanie TAP jest napisane mocznik->siarczan->sor 3/2011 sor->mocznik->siarczan

osobiście stosuję pierwszą metode ;)

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

stosował ktoś fungicyd ACANTO 250 SC ?? jak jego działanie ? bo u mnie poszukiwań odpowiedniego fungicydu na liść flagowy ciąg dalszy

 

 

ja stosowałem, ale w mieszaninie na pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

witam

czy mogę zastosować w jednym zabiegu Tlit Turbo + Mirage + CCC + mocznik + mikro elementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

5/2009 wydanie TAP jest napisane mocznik->siarczan->sor 3/2011 sor->mocznik->siarczan

osobiście stosuję pierwszą metode ;)

 

Zgadza się! co inny numer Top Agrar to inaczej tam piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

miszka31 i byłeś zadowolony z efektu , ja jak bym dawał to tez w mieszaninie acanto 0,65 + orius 0,65 , cenowo wychodzi dość korzystnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zgadza się! co inny numer Top Agrar to inaczej tam piszą.

Mocznik mocno chłodzi ciecz więc głupotą chyba jest sypanie go w pierwszej kolejności.Siarczan jak pójdzie pierwszy to podgrzeje wodę i śor się dobrze rozpuszczą i na koniec mocznik i powinna wyjść jakaś optymalna temperatura cieczy, no i oczywiście mieszadło non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

farmermf --> źle mówisz. Mocznik jak dodasz na końcu to gwałtownie obniżając temperaturę cieczy może spowodować wytrącenie się substancji z oprysku.

Mocznik trzeba dawać jako pierwszy i po nim środki ochrony roślin żeby nie było zmian temperatury cieczy. Najlepiej jest jak można rozpuścić mocznik i poczekać aż ciecz się nagrzeje i potem śor ale można i bezpośrednio po moczniku. Chodzi tylko o to żeby przy gwałtownej zmianie temperatur śor sie nie krystalizowały.

Siarczan magnezu najlepiej dać po moczniku z tego samego względu, a dodatkowo podniesie trochę temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Zależy też jaki siarczan magnezu,jednowodny czy siedmiowodny. Bo jeden podnosi temp. cieczy a drugi obniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj