Polecane posty

lukas21    3

Trzeba ocenić plantację i do tego dostosować dawkę, stosowanie cały czas max dawek to czysta głupota.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Niższe dawki są żeby sprzedać środek tym którzy chcą mniej wydać i cieszą się jak zaoszczędzą 20zł.

Wyższe dla tych co chcą zwalczyć choroby.

I to jest cała prawda o o ochronie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Chciałbym się dowiedzieć jaki będą skutki jeśli nie wyrobię się z fungicydem w określonym terminie. Bo będę stosować pierwszy raz fungicydy i na pierwszy zabieg chcę zastosować Sarfun i tam pisze że do fazy pierwszego kolana a ja nie wiem jaka rozpoznać czy już jest owa faza. Oraz tam pisze dawka 0,4 l/ha a chciałbym dać 0,5 l/ha bo wiadomo polskie środki są słabe. A później zakupiłem Duett na drugi zabieg. Oraz nie dałem drugiej dawki saletry i nie wiem czy jutro pryskać a pojutrze dać saletrę czy zrobić odwrotnie. Bo do fungicydu zamierzam dodać mocznik i siarczan magnezu z odzywką. A czy na liść flagowy można dać mocznik dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oraz tam pisze dawka 0,4 l/ha a chciałbym dać 0,5 l/ha bo wiadomo polskie środki są słabe.

 

Czemu mają byc słabe jeśli maja te samą substancje aktywna w tej samej dawce?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Chciałbym się dowiedzieć jaki będą skutki jeśli nie wyrobię się z fungicydem w określonym terminie. Bo będę stosować pierwszy raz fungicydy i na pierwszy zabieg chcę zastosować Sarfun i tam pisze że do fazy pierwszego kolana a ja nie wiem jaka rozpoznać czy już jest owa faza. Oraz tam pisze dawka 0,4 l/ha a chciałbym dać 0,5 l/ha bo wiadomo polskie środki są słabe. A później zakupiłem Duett na drugi zabieg. Oraz nie dałem drugiej dawki saletry i nie wiem czy jutro pryskać a pojutrze dać saletrę czy zrobić odwrotnie. Bo do fungicydu zamierzam dodać mocznik i siarczan magnezu z odzywką. A czy na liść flagowy można dać mocznik dolistnie?

 

pierwsze kolanko to takie zgrubienie jakby kulka znajduje się około 1 cm od ziemi


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ja na jeden zabieg w pszenżycie to artea prysnę. A pszenica ozima to pewnie ze dwa zabiegi będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

wcześniej pisałem o mojej ochronie przeciwko grzybom i piszecie że orius który kupiłem na pierwszy zabiek nie ochroni mi podstawy żdżbła to co powinienem domieszać do oriusa żeby wyszło w rozsądnej cenie i w jakich dawkach bo samego oriusa miałem dać 1 litr/h. Czy może kupić coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja pryskam Bumperem a drugi oprysk duettem ultra . Bumper dosc tani duett troche drozszy ale bardzo skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Kiedy jest najlepszy termin oprysku tiltem przy jednorazowej ochronie ,i czy mozna go pomieszac z antywylegaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli z antywylegaczem to musisz pryskac miedzy1-2 kolankiem :) A co do jednozabiegowej ochrony to jednu mówia zeby pryskac włąsnie teraz czyli 1-2 kolanko a inni zeby czekac i pryskac na lisc flagowy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja kupilem input na 1 zabieg 150zl/l, stosowaliscie kiedys ten preparat jakie efekty? na t2 kupie prawdopodobnie prosaro

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

witam.

 

pierwszy raz bede stosowal ochrone fungicydową.

 

na pszenicę ozimą zastosuję na pierwszy oprysk (1 kolanko) topsin 1.2l/ha natomiast na T2 mam Orius 1l/ha. koszt to 82zl + 60zl = 142zl

 

 

na jeczmien jary pojdzie 1l orius = 60zł

 

Czytając poprzednie posty to chyba najtansza kobinacja ale czy cos zdziala. prosze o uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Po jakim czasie moze spasc deszcz, przy zastosowaniua fungi. capalo? Po deszczy jak juz rosliny obeschna mozna bezproblemowo wykonac zabieg?

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja pryskam Bumperem a drugi oprysk duettem ultra . Bumper dosc tani duett troche drozszy ale bardzo skuteczny

Radził bym Ci odwrotnie, to Duet ma działanie na choroby podstawy zdżbła a nie Bumper ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sam bumper jest bardzo biednym zabiegiem, trzeba by go z czymś połączyć i na pierwszy zabieg będzie ok, a duet lepszy będzie na drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

czy ktoś może stosuje olympus ???? i z czym go mieszacie ,żeby i rdze załatwił tak jak syngenta proponuje z artea czy jakieś inne mieszaniny ...?? i w jakiej dawce dajecie 2 l/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Ja stosuję Olympus 1,3 l+ 0,5-0,7 tebukonazolu i raczej zabieg trzyma flagowy do żniw.

W rzepaku na płatek również stosuje 1,4l Olympusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

lonski i jak ci to cenowo wychodzi ?? niby producent zaleca 1,5 litra + tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj