Polecane posty

bialy2005    581

ja zainwestowąłem w program fuzaro na pszenice czyli input 1l na t1 i prosaro 1l na t2. pszenzyto i jeczmin jary bedzie pryskany falconem jednozabiegowo.

 

2 zabiegowe fuzaro koszt około 260zł/ha

falcon około 85zł/ha

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak możecie to przedstawiajcie też jak wychodzi cenowo na ha. W top agrar marcowym są też przykładowe programy ochrony fungicydowej i dosyć ciekawie jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja po dobie deszczu juz sie nie martwie czym pryskać bo nie mam kajaku do którego bym uczepił opryskiwacz. :lol: Oj będą ceny znowu w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie tez wesoło :) nizinki co mi wymiekło zruszyłem w piatek zeby przesiac jarym a teraz pewnie tam za 2 tygodnie nie wjade, jak nie bedzie padac. Co do grzybka to u mnie jeszcze za wczesnie na oprysk wiec moze troche obeschnie i bedziemy pryskac chwasty i pózniej grzybek ze skracaniem i odzywka :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

A u mnie wszędzie elegancko, rzepak doskonale przezimował, na razie brak chowacza, pszenica idzie jak burza, po 4-5rozgrzewień, bardzo ciemny kolor liści, za jakieś 2tygodnie pójdzie pierwszy zabieg fungicydowy + skracanie + odżywki.

Na kukurydzę wszędzie pobronowane i prawie wszędzie posiana sól.

Ogólnie z deszczu jestem zadowolony bo wegetacja przyspieszy jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie na działkach na kuku znowu woda na wierzchu :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

pawełrol --> ja mam taki program. Nie pisz cen bo to niema żadnego znaczenia bo każdy kupuje praktycznie po innej cenie.

Lepiej pisz dawki na ha bo np Wirtuoz jest od 0,75 - 1,25l/ha. Zakładam że ty cenę pisałeś do litra na ha choć i tak to dosyć wysoka cena. Ja kupiłem jakiś czas temu po 103zł za litr, a teraz z tego co wiem jest promocja -10% więc powinno się go dać kupić za ok 100zł.

Reveller też stosuje sie od 0,8-1/ha więc co ma mówić twoja cena, 150zł/ha? Czyli 150zł za 0,8l?

Jak za litr to z 7zł za drogo.

 

Pisz nazwę i dawkę jaką chcesz dać a ceny na ha możesz sobie darować, chyba że piszesz cenę i dawkę na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

U mnie idzie w tym tygodniu mix: herbicyd,fungicyd,regulator wzrostu,biostymulator,mikroelementy chyba tego dużo ale nie chce mi się jeździć 2 razy.

huzar activ +atlas+ccc+foliq aminowigor +nutri pga +miedź mangan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja dzis pojechałem protuganem 2l/ha a pszenzyta dorzuciłem jescze 0,5l ccc na dokrzewienie :) póznije bedzie mustan+input+ ccc+ modus+ odzywka mikro na pszeniuce, a na pszenzyta mustang + ccc


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Mam pytanie czy zboża paszowe opłaca się pryskać dwa razy fungicydami. Ja skłaniam się przy mojej intensywności uprawy nad jednokrotnym zabiegie na grzyba. Zastanawiam się czy zastosować duett ultra albo arteaalbo falcon, który ztych byłby najlepszy, a może polecicie jakiś inny albo jakąś mieszankę tak do 100 zł na ha. Jeszcze jedno pytanie zostało mi trochę portuganu na miotłę i czy można dodać do niego trochę chwastoksu turbo na dwuliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez wąłsnie paszówke bede pryskał tylko raz falconem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

duett ultra albo arteaalbo falcon,

z tych 3 to chyba falkon będzie najlepszy, duet też da radę tyle że te zabiegi dość drogo wyjdą, a artea się na pierwszy zabieg w ogóle nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mi mówili zeby prysnac dopiero na lisc flagowy przy jednozabiegowej ochronie co o tym sadzicie ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też robię tylko paszówkę, jeden zabieg się sprawdzi w zbożach jarych( krótszy okres wegetacji) w zimowych robię dwa razy. Ale jak pryskać raz to tak jak biały piszesz na flagowy, chyba że będzie ostro atakować grzyb, to wcześniej. Dużo zależy od przebiegu pogody, ale wydaje mi się że presja w tym roku będzie dość duża przynajmniej na naszym terenie bo dość mokro, dodać do tego ciepło i grzybki szaleją


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja bym pryskał na pierwszy zabieg aby zniszczyć choroby podstawy źdźbła i mączniaka jak najszybciej, tzn gdzieś w okolicach drugiego kolanka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Proszę o radę, myślę zmieszać W jednym zabiegu Mustang 306sl na chwasty (choć jest ich bardzo mało, jesienią stosowałem Glean i pięknie wyczyścił zboże), Bumper na grzyba, antywylegacz 675sl; wszystko w jednym zabiegu w fazie 1 kolanka. Dobrze robię? Może jeszcze dorzucić mikroelementów? Chciałbym to zastosować na pszenice ozimą i na pszenżyto jare tylko bez antywylegacza (słoma potrzebna).

 

A i jeszcze czy na żyto warto prysnąć fungicydem?

Edytowano przez glwoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

mi mówili zeby prysnac dopiero na lisc flagowy przy jednozabiegowej ochronie co o tym sadzicie ?

Susza, susza przynajmniej do początku maja się zapowiada.

Szykuj kasę na ochronę kłosa, przyda się, jakby znalazł.

 

Proszę o radę, myślę zmieszać W jednym zabiegu Mustang 306sl na chwasty (choć jest ich bardzo mało, jesienią stosowałem Glean i pięknie wyczyścił zboże), Bumper na grzyba, antywylegacz 675sl; wszystko w jednym zabiegu w fazie 1 kolanka. Dobrze robię? Może jeszcze dorzucić mikroelementów?

Mnie to rozbrajają takie mieszaniny.

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Torez zgadza się z tymi mieszaninami, ale mocno korci. :lol: Podejrzewam, że ty też kilkaset hektarów robisz opryskiwaczem w ciągu tygodnia :D , i chodzą ci przez myśl różne takie mieszaniny a zwłaszcza takie co się nakładają terminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zgadza się Farmer.

Jednak im człowiek starszy, tym mniej takich "nieczystych" myśli :) .

 

U mnie plany są na wirtuoza 1L/ha w drugim kolanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A u mnie Capallo i raczej z Antywylegaczem przy pierwszym kolanku + siarczan i nie wiem czy dać mocznik? Nigdy nie stosowałem, 10 kg na ha nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj