Polecane posty

dralo5    27

Proszę o poradę ponieważ nigdy nie stosowałem nawożenia dolistnego i fungicydów w pszenicy. Chciałbym się dowiedzieć jakie fungicydy na dwa zabiegi byście polecili oraz mieszanki nawozów dolistnych. Chciałbym aby zabiegi nie byłby za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bumper super jest jeszcze w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koledzy a co powiecia na oprysk pszenicy ozimej na T1 Capalo 1,4L/ha czy moze jest cos tanszego lub jakas mieszanka i efekty daje takie same jak capalo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Proszę o poradę ponieważ nigdy nie stosowałem nawożenia dolistnego i fungicydów w pszenicy. Chciałbym się dowiedzieć jakie fungicydy na dwa zabiegi byście polecili oraz mieszanki nawozów dolistnych. Chciałbym aby zabiegi nie byłby za drogie.

 

Co do Ochrony Fungicowowej to zależy, propozycje Kolegów są jak najabrdziej wskazene, polecam jedneak aby w T1 były jakieś morfoliny a w T2 strobiluryny Dlatego ja W tym roku chce zastosowac w T1 Tilt Turbo a w T2 Swing Top 0,8 + Carambe to są jak narzie plany a zobacze co wiosna pokaże.

Jeśli chodzi o nawozy dolistnę to ja w Tym roku planuje zastosowac "Super 5" ale inne są też dobre jakieś ekolisty czy jakies chelaty zbożowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

na pierwszy oprysk pójdzie amistar z arteą a na 2 i 3 oprysk to się będzie widzieć jak będzie z chorobami i oby ich nie było.. ;)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakie proporcje tej miesznki i koszt orintacyjny ? ja planuje na pszeniuce poleciec programem fuzaro czyli T1 input a t2 prosaro. jak bedziek onieczne to jakis falcon na 3


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

amistar 0,8 l/ha i artea 0,5 l/ha. a kosztów to nie pamiętam bo te środki miały iść w tamtym roku na liść flagowy ale niestety nie dało się wjechać w pole to teraz pójdą na pierwszy zabieg. ;)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mi to brdziej pasuje na T2, a nie na T1. Na T1 capallo lub virtuoz może tez coś innego wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46
amistar 0,8 l/ha i artea 0,5 l/ha. a kosztów to nie pamiętam bo te środki miały iść w tamtym roku na liść flagowy ale niestety nie dało się wjechać w pole to teraz pójdą na pierwszy zabieg.

Najlepiej wylej tą mieszankę za stodołę to nie narazisz się na dodatkowy koszt wyjazdu ciągnika a efekt działania będzie taki sam dla pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Tzn?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Amistar i Artea ta są środki przeznaczone do ochrony liścia i kłosa tak jak napisałeś były zakupione na zabieg w fazie liścia flagowego i stosowanie ich w T1 jest poprostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W pierwszym zabiegu (moim zdaniem najważniejszym w całej ochronie) zwalczasz choroby podstawy żdźbła oraz zabezpieczasz profilaktycznie rosliny przed mączniakiem. Więc poczytaj dokładnie zalecenia ochrony i kup odpowiednie środki a zestaw Amistar+Artea zostaw sobie na zabieg T2 jeśli jedziesz ochronę dwuzabiegową.

Ja w T1 pojadę Capalo 1.4L\ha lub Wirtuoz 1l/ha jeszcze negocjuje ceny ale narazie wygrywa Wirtuoz ok 105zł/ha capallo 125zł/ha ceny netto.

Niektórzy twierdzą że warto dodać do wirtuoza 0,15 corbelu aby zabezpieczyć lepiej przed mączniakiem ale to wyrówna cenę z capallo więc narazie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moja ochrona będzie następująca

T1 capallo 1,25l na ha, na T2 opera max 1,2l + 0.4 l corbel na ha i T3 0,75 fandango + 0.75 tebukanazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Amistar i Artea ta są środki przeznaczone do ochrony liścia i kłosa tak jak napisałeś były zakupione na zabieg w fazie liścia flagowego i stosowanie ich w T1 jest poprostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W pierwszym zabiegu (moim zdaniem najważniejszym w całej ochronie) zwalczasz choroby podstawy żdźbła oraz zabezpieczasz profilaktycznie rosliny przed mączniakiem. Więc poczytaj dokładnie zalecenia ochrony i kup odpowiednie środki a zestaw Amistar+Artea zostaw sobie na zabieg T2 jeśli jedziesz ochronę dwuzabiegową.

Ja w T1 pojadę Capalo 1.4L\ha lub Wirtuoz 1l/ha jeszcze negocjuje ceny ale narazie wygrywa Wirtuoz ok 105zł/ha capallo 125zł/ha ceny netto.

Niektórzy twierdzą że warto dodać do wirtuoza 0,15 corbelu aby zabezpieczyć lepiej przed mączniakiem ale to wyrówna cenę z capallo więc narazie nie wiem.

Też miałem problem przy wyborze miedzy capallo, a virtuozem i tez słyszałem że virtuoz sam jest przysłaby. Po negocjacjach i rozważeniu za oraz przeciw capallo wygrało.

Co do amistaru z arteą to mam zamiar na T2 w pszenżycie, a w pszenicy amistar+epoxykonazol jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A co myślicie o takim środku jak Tilt Turbo na T1. Podobno też dobry środek na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@piotrekj24 - jaki koszt tych zabiegów ?

w zesżłym roku pryskałem tiltem w t1 i artea t2 i efekt był ładny z tym ze pożnij jeszcze falcon na t3 poszedł.

 

Ja po rozmowie ze sprzedawca dostałem propozycje na pszenice T1` input, T2 prosaro T3 jesli bedzie konieczne to cos taniego

 

 

Na pszenzyta stosujecie 1 czy 2 zabiegi bo mysle zeby tylko jeden wykonac na lisc flagowy tylko nie wiem czym? bo w ubioegłym roku pryskałem podobnie jka pszenice i nie widziłem wielkiej zwyzki plonu w pszenzycie grenado. chyba oststni raz zasiałęm ta odmiane bo teraz wyglada tragicznie w porównaniu z borwo czy leontinio :(

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

capallo 125 zł opera + corbel 180zł i fandango + tebu 150 zł ocgrona stosowana była w ubiegłym roku u mnie na 5 ha średni plon niewiele ponad 8 ton, na reszcie tradycyjne mieszanki w systemie dwu zabiegowym polecone przez sprzedawce plon 6,5 tony. dlatedo w tym roku stosuje na całym areale. dodam że po takiej ochronie miałem lepszy plon i lepsze parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Bardzo ambitnie i bardzo drogo ale skoro się sprawdziło. Myśle że z naprawdę dobrą ochroną można się spokojnie zmieścić w 300zł/ha, wystarczy obserwować plantację i przebieg pogody oraz odpowiednio dobierać środki. Gdy na kilku ha przepłaci się za ochronę 100-200zł/ha idzie to jakoś przełknąć ale gdy w grę wchodzą dziesiątki czy setki hektarów każda złotówka się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dav45    0

Czy Mustang Można łączyć z Protuganem, bo na etykiecie to zalecają z Protosanem tyle ze Protosanu juz nie ma w sprzedaży. Może stosował już ktoś? bo sprzedawcy jedni mówią że można inni znowu że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

gdzies na allegro widziułęm ze gosciu sprzedaej mustanga i mówi ze mona mieszac z 2,5 l protuganu, tolurexu itp.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Panowie, nie stosowałem wcześniej nigdy żadnych fungicydów w zbożach, w tym roku mam kawałek pszenżyta ozimego, które bardzo ładnie się zapowiada, mógłby mi ktoś zaproponować jakiś dosyć tani i prosty program ochrony wraz z orientacyjnymi terminami wykonania, najlepiej gdyby środki te dały się mieszać z odżywką i mocznikiem. Ewentualnie jaki antywylegacz i kiedy mogę zastosować razem z zabiegiem grzybobójczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

najprościej i w miarę tanio bumper super, na pszenżyto wystarczy, szczególnie jeśli jeszcze nigdy nie stosowałeś takich środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w jakiej fazie najlepiej prysnac pszenzyto w ochtonie jednozabiegowej powiedzmy bumper super? Na liść flagowy ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

chronisz podstawę , czyli początek strzelania w źdźbło, możesz zabieg połączyć ze skracaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj