Polecane posty

farmermf    80

Unas regularne deszcze od miesiąca praktycznie non stop ledwo da sie wyrwać chwile na oprysk.Różnca odmian w podatności na choroby jest bardzo duża .W tamtym roku batute po 2 zabiegach jak 3 raz jechałem na kłos to już niebyło czego pryskać z kolei legenda czyściutka i cubus też ok.Umnie w pszenicy poszło Duet Ultra, na flagowy Artea a na kłos Falcon+Impact ale ta ostatnia to moja mieszanina

to niewiem czy dobra :) Miejscami w skutek poparzeń chyba RSM liscie flagowe zupełnie zżółkły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z syngenty powiedzieli mi ze teraz to mozna pojechac 0,4 lamistarem + 0,5l tebukonazol lub 1,2 olympus + 0,5 tebukonazol. Jescze zadzwonie do innych firm :) bo to wychodzi troche drogawo :)

 

Z bayera polecili fusaro


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy poddajcie jakąś myśl mam w pszenicy septorioze liści (chyba tak to się pisze) pszenica nie była niczym kropiona na grzyba co polecacie, czy warto jeszcze wjeżdzac w nią gdyż już jest połowa czerwca a żniwa +-za miesiąc? czy przyniesie to jakąś korzyśc plantacja jest dośc sporo zaatakowana po liśc flagowy jaki to może miec wpływ na plon? prosze o porady ponieważ nigdy nie stosowaliśmy tego typu oprysków bo zboża mamy głównie na pasze ale i coś by się sprzedało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

witam, przyłączam się do pytania Przemka. Nie pryskałem na pszenżyto na grzyba, ale na jednej plantacji mam już dość zaawansowane stadium, ok 60% całego pola usechł liść flagowy. Czy tam gdzie usechł już ten liść i zaatakowane są trochę kłosy to czy to coś da ( np. zahamuje dalszy rozwój grzyba)? I pytanie czy opłaca się prysnąć tebukonazolem (koszt 58 zł/ha), artea (ok. 84 zł/ha) czy zostawić? Czy możliwe jest, że nie będzie w ogóle plonów? Pszenżyto jest w fazie końca kwitnienia, w niektórych miejscach już przekwitło. Czy plon bez oprysku będzie o wiele mniejszy? Dodam, że nie mam ścieżek, także w grę wchodzi wygniecenie zboża (szerokie opony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Liść flagowy odgrywa w fazie kłoszenia i wypełniania kłosa ziarnem dużą rolę. To właśnie dzięki niemu zachodzą procesy fotosyntezy i utrzymanie go w zdrowiu (jak najdłużej zielony) wpływa na kształtowanie plonu. Jeśli masz porażone flagówki, to zapewne nie będzie dużo ziaren w kłosie i plon będzie niski.

Kiedyś wstawiłem zdjęcie chorego pszenżyta, użytkownicy stwierdzili, że plon może wynieś 3 t/ha.

 

Ja na Twoim miejscu bym nie pryskał, co innego jakby liść flagowy był porażony w jakimś stopniu. U Ciebie, jak mówisz, usechł.. Zrezygnował bym z zabiegu..

A z drugiej strony te 40% roślin jest do uratowania, ale jakie efekty to by przyniosło, wlicz wygniecione zboże i sam oceń.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Od kilku lat pryskam na kłos Arteą,dobry środek ,działa zapobiegawczo ,interwencyjnie i wyniszczająco,U mnie działa ,a jak u innych???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja wczoraj opryskalem pszenice ozime falconem 0,6L + nowy bi 58 0,5L + olemix max

po niedzieli bede pryskal jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Syrius to jest tubukonazol.Teraz jest tyle nazw środków z tą samą substancją że trudno nadążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwity    0

Dzen dobry! Jestem z Ukrainy. Mozhliwo Panstwo znaje gdzie teraz mozhna kupic w Polske fungicyd Sarfun 500 SC (carbendazym)? Dzienkuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Witam kolegow.! Wiem, że to jeszcze nie czas i nie pora, bo jeszcze nie posiane ale małymi krokami trzeba myśleć już o wiośnie.

Mam zamiar wykonać dwa zabiegi fungicydowe na pszenice (odm. MUSZELKA i MIX WYDMA z OSTKA). Na dzień dzisiejszy mam RIZE zapas z tego roku. Coś trzeba by bylo dokupić. Myśle nad takimi środkami jak:

- YAMATO 303SE

- INPUT 460EC

Pytanie do was: Czy chwalicie sobie te środki i jak z cena.? może jest coś tańsze a tak samo skuteczne.? i w jakiej fazie zastosować RIZE.? Oraz czy moge z fungicydem stosowac odzywki,stabilizatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Koledzy czas myslec o zakupach oprysków i mam pytanko co byscie proponowali na grzybka w pszenicy i moze pszenzycie ?

mysle nad programem "Fusaro" podobno dobre rozwiazanie a koszt około 250zł 2 zabiegi. Pierwszy INPUT drugi PROSARO

 

w zeszłym roku miałem tilt turb artea i falcon efekt był w miare :) ale koszt podbny

 

pytanie jeszcze z innej beczki czy 500kg saletry w 2 dawkach to nie za duzo mysle podzielic na 300 i 200 ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

pytanie jeszcze z innej beczki czy 500kg saletry w 2 dawkach to nie za duzo mysle podzielic na 300 i 200 ?

 

ja sypię w takich dawkach saletrę i z czego mi wiadomo to jeszcze wielu tak robi ;)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

JA mam zamiar pryskać pszenice:

pierwszy zabieg capalo 1,4l koszt 140zł brutto na ha

drugi zabieg reveller koszt ok 150zł brutto na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

U mnie w tym roku w T1 Capallo,powinienem pewnie zminic ale w ch...re mi go zostalo i zawsze bylo ok,w T2 jeszcze nie wiem nie wiadomo co wiosna przyniesie.Na pewno jakas strobiluryna plus cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie INPUT. W niemczech dawka 1,25 jest porównywalna z 2l Capalo. Kupić tylko pak uniwo i będzie na plus w cenie. Przy obniżaniu dawki Inputa do 0,8l wzmocniłbym prochlorazem 0,8l/ha. Uzyskamy stosując tą kombinację dobre zwalczenie pleśni śniegowej. Jeżeli chcemy dobrze wydezynfekować zboże to mozemy dodać do kombinacji 3kg/ha Siarkol K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam....

Mam takie pytanie czym najlepiej pryskać pszenicę od chwastu?? co polecacie jakiś dobry i nie drogi środek...później na wzmocnienie pryskam asahi efekty widać już po 2,3 dniach, dużo grubsze kłusie :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zalezy jakie chwasty dwuliscienne czy tez miotłe. Pryskałes na jesieni? jesli wszystkie to jest kilka opcji koszt koło 100-120zł na hektar - huzar, mustang + atributt, itd. mozliwosci sporo


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dwuliścienne, miotły u mnie nigdy nie ma...czasami się trafi gdzie nie gdzie

Na jesieni nie pryskałem.... :rolleyes:

A ty który najlepiej polecasz na dwuliścienne?? :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli same dwuliscienne to jest bardzo duzy wybór, mustang ja go stosuje od kilku lat, lintur jest tego masa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Witam....

Mam takie pytanie czym najlepiej pryskać pszenicę od chwastu?? co polecacie jakiś dobry i nie drogi środek...później na wzmocnienie pryskam asahi efekty widać już po 2,3 dniach, dużo grubsze kłusie :rolleyes:

 

co do herbicydu to polecam zeus-a, w tamtym roku nim wszystko pryskałem i byłem bardzo zadowolony w tym też tym polecę jeden oprysk i z chwastami spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj