Polecane posty

bialy2005    582

mozesz. panowie 2 zabieg na grzyba "artea" wykonac jak tylko pojawi sie lisc flagowy czy poczekac pierwszy zabieg był tydzin temu tilt turbo 1l/ha + modus + stabilan + odzywka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swierzak90    0

Ok. Dzięki :lol: a jeszcze jedno pytanko. Znalazłem że Caramba 60sl i Bumper 250 EC mają już w sobie antywylegacz. Czy ten anty wylegacz jest tylko do rzepaku czy do wszystkich zbóż? Ponieważ w ofercie na allegro gość napisał że tylko do rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mozesz. panowie 2 zabieg na grzyba "artea" wykonac jak tylko pojawi sie lisc flagowy czy poczekac pierwszy zabieg był tydzin temu tilt turbo 1l/ha + modus + stabilan + odzywka

 

drugi zabieg zrób w czasie kłoszenia lub po, lepiej ochronisz kłos i liść flagowy, troche późno zrobiłeś pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koledzy mam pytanie ostatnio pryskalem pszenice funabenem extra z antywylegaczem odrzywka i dodawalem olejanmix max (adiuwant)

in po godzinie na jednym polu a na drugim po pol godziny zaczal padac deszcz . jak myslicie moj zabieg cos da czy tylko pieniadze w bloto wyrzucilem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

raczej nie za pózno bo dopiero było 1 kolanko u mnie widocznie jest w póznijszych fazach niz u ciebie B) Pózno była siana.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

W jarych tego nie mam pojawia się to tylko w pszenżycie ozimym. A na chorobach się wcale nie znam wiec jeśli możecie opisać każdą która jest podejrzana to odpowiem. BO tak ciężko mi cokolwiek odpowiedzieć ponieważ sie nie znam w ogóle na chorobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a co zrobic jak sie wczesniej nie dalo wjechac ale 1 dawka antywylegacza byla juz wczesniej razem z herbicydem

a teraz pszenice maja 2 kolanko i dalej pada deszcz a zostalo 12 ha do pryskania

 

o pszenicy jarej juz nawet nie mowie ze na chwasty nie jest opryskana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No ta pogoda w tym roku to daje popalic. Niby udało mi sie wszystko opryskac nawet przed wczoraj jare opryskałem od chwastów. Ale teraz sie zastanawiam co do pszenicy czy 1,6l stabilanu + 0,15 moddusa wystarczy na utrzymanie pszenicy która dostała 1 dawke 180kg/ha saletry po tygodniu 100kg fosforanu 16-46 i tydzien temu 180kg saletry ?? Daje to w sumie koło 130-140 Czystego N/ha. jesli nie da rady to co i ile jescze dac i w jakim terminie ?? 2 zabieg fungicydem tak jak radził @torez woląłbym opóznic zeby dłuzej dziłał ale to bedzie za póżno na kolejna dawke antywylegacza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak kolanko jest 2-3 cm nad ziemią to CCC nie ma po co stosować.Mi tak wyszło to kupiłem Retar [Cerone]chyba 50 zł ha i czekam na pogodę.

Do deszczu ulewnego potrzeba 3 godziny delikatny ok 2.

Ja w środę i czwartek kończyłem fungicydy.Jeśli po godzinie delikatnie zaczęło padać też powinno podziałać.CCC raczej nie podziała mogłeś dać Modusa lub Retar pół dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

No ta pogoda w tym roku to daje popalic. Niby udało mi sie wszystko opryskac nawet przed wczoraj jare opryskałem od chwastów. Ale teraz sie zastanawiam co do pszenicy czy 1,6l stabilanu + 0,15 moddusa wystarczy na utrzymanie pszenicy która dostała 1 dawke 180kg/ha saletry po tygodniu 100kg fosforanu 16-46 i tydzien temu 180kg saletry ?? Daje to w sumie koło 130-140 Czystego N/ha. jesli nie da rady to co i ile jescze dac i w jakim terminie ?? 2 zabieg fungicydem tak jak radził @torez woląłbym opóznic zeby dłuzej dziłał ale to bedzie za póżno na kolejna dawke antywylegacza.

 

Końska dawka antywylegacza. Na pewno 1,6 a nie 0,6 stabilanu?

Jak będzie zdrowa podstawa to wystarczy na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jesli po godzinie spadł deszcz to na pewno wchłonęło sie przynajmniej 50% ja sobie załatwiłem 6ha rzepaku bo mi tez po godzinie burza poszła i poprawilem po 3 dniach zabieg a chodzi o tebukonazol ,przez tą poprawkę dostał w sumie 1,5 litra i go zatrzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a co byscie powiedzieli na takie mieszanki na klosa:

 

1 RUBRIC 125SC 0,75L/ha + TEBU 250EW 0,75L/ha

2 IMPACT 125SC 0,75L/ha + TEBU 250EW 0,75L/ha

3 TEBU250EW 0,8L/ha + AMISTAR 250SC 0,4L/ha

4 RUBRIC 125SC 0,75L/ha + IMPACT 125SC 0,8L/ha

 

ktory bylby najlepszy bo przedstawiciel handlowy mowil ze 1 jest najlepszy i on tez to stosuje

co wy na to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

co byście poradzili w takiej sytuacji - pryskałem 1,5 tyg temu pszenżyto tilt + prorok, ale nie zdążyłem wszystkiego popryskac i do tej pory ze względu na pogode pszenżyto jest nie ruszane, a za kilka dni zacznie sie kłosić, i nie wiem co robić - czy nawet jak sie zacznie kłosić skończyć pryskanie tiltem i prorokiem czy dać z nim spokój i potraktować na kłosa Aretą. Zbytnio nie jestem doświadczony w tym temacie więc prosze o porady. Acha i jeszcze jedno - mimo zabiegu ten liśc przy ziemi jest prawie cały zółty - ogólnie rdza i mącznik jakby ustąpiły. 4 liście są zdrowe a ten jednen przy samej ziemi już jakby obumarły, to grzyb, czy poprostu brak słońca w dole łanu?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mmie jest to samo po tilt turbo. Dolne licie zólte a góra łądna.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Jeżeli zboże było porażone przez mączniaka przed zabiegiem, to nie ma się co dziwić, że po zabiegu tkanka wcześniej zainfekowana przez grzyba jest obumarła. Środek zwalczy grzyba, zabezpieczy kolejne liście, ale nie wyleczy tego co już było stracone.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam chciałbym sie wyłamac i zapytac o zboze jare. Czym mozna spryskac pszenice jara od grzyba i kiedy? Zamierzam zrobic tylko jeden oprysk o chcem połaczyc z dożywianiem dolistnym. Jakie środki proponujecie ? Jeśli ktos z was ma czas prosiłbym o podanie gg:)

Pozdrawiam Michał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

przyłączam się do pytania knoro21 i jeszcze kiedy antywylegacz w jednym zabiegu na jarą jak ktoś jest obeznany w temacie to proszę od odpowiedz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

Witam. A co powiecie na fungicyd YAMATO dawka 1,75l/ha cena za litr 65zł Oczywiście na pierwszy zabieg bo na drugi mysle o Artea 0,5 l/ha cena 175zł/litr. pozdro

 

Yamato jest w miarę, ale tetrakonazol nie jest najmocniejszym triazolem więc wszystko zależy od presji chorób. A rejestrację ma na różne fazy, no i na inne uprawy, więc jakoś zawsze wykorzystasz :D

 

Z tanich i sensownych (jeśli to możliwe) rozwiązań na pierwszy zabieg to np. Topsin M (0,5) i Prorok (0,5) lub inny prochloraz czyli np. Sportak, Mondatak.

 

A na drugi zabieg to radziłbym może nie samą Arteę. Presja septoriozy (a i innych grzybów również) jest bardzo duża, a propikonazol to raczej słabszy triazol. Lepszy byłby epoksykonazol lub protiokonazol :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Jakim środkiem teraz zrobić zabieg (chociaż prędko go nie zrobię bo pogoda lipna i woda stoi) bo będę pryskał ekolistem i dodał bym na grzyby tylko nie wiem kiedy to będzie może 2 tyg bo masakra na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

Jakim środkiem teraz zrobić zabieg (chociaż prędko go nie zrobię bo pogoda lipna i woda stoi) bo będę pryskał ekolistem i dodał bym na grzyby tylko nie wiem kiedy to będzie może 2 tyg bo masakra na polach

 

Na teraz - czyli na ochronę liścia flagowego proponuję zrobić epoksykonazol, czyli Duett Ultra (z tiofanatem) lub Soprano (epoksykonazol solo) lub Rubrik (też solo ale droższy, bo Soprano możesz mieć w okolicach 72 zł netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swierzak90    0

A panowie mam pytanko. Mam Tilta turbo ale nie zdążyłem popryskać. Napisane w nim jest że do końca kłoszenia więc jeszcze zdążę. Ale pytanko brzmi, czy mogę do niego dodać siarczan magnezu+ jeszcze odżywki, lub jeszcze taka kombinacja:

Amistar + siarczan magnezu + odżywki

Artea + siaraczan magnezu + odżywki

 

I jak to jest z mieszaniem fungicydów z siarczanami magnezu, czy można do każdego dodawać siarczan czy nie ? Bądź może macie jakieś własne dobre mikstury ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Do Tilta odżywka i siarczan Mg ok.

 

Do amistara nie. Strobiluryna zrobi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam mam pytanie czym pryskac pszenice jara na grzyba w tej chwili ( strzelanie w źdżblo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Panowie??? Co sądzicie o takiej mieszaninie na grzyba: duett ultra 0,6lita + swing top 0,5litra + tebu 0,4lita i do tego jeszcze wspomagacz olejowy superam 0,5litra. Dodam że pszenicę zamierzam opryskać jak się będzie kłosić tj. za około tydzień . miałby to być ostatni zabieg na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj