Polecane posty

miszka31    31

a co myslicie o mojej kombinacji srodkow ???

na podstawe zdzbla - funaben extra 1L/ha

na klosa - tebu 0,6L + karben 0,4L/ha

a na jara pszenice alert 1L/ha

 

ambitny ten twój program ochrony fungicydowej, pisałeś wcześniej że tyle nowozu sypiesz, atu taki myk?dziś bez strobiluryny ciężko uzyskać przyzwoity plon, tebu + karbendynazym to na pierwszy zabieg się nadaje, a nie na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

witam

 

Ja tam uważam (jak do tej pory na tym się nie zawiodłem) najważniejszy jest pierwszy zabieg.

 

I zabieg to jak fundament budowanego domu. Źle wylejesz, to i dom z najlepszych materiałów będzie pękać, a nawet może się zawalić.

 

Oszczędzać można później, oczywiście zależnie od przebiegu pogody.

 

Za 80-90zł można wykonać naprawdę solidny zabieg.

 

Pojedziecie karbendazymem to robicie na podstawę źdźbła i mączniaka. A co z septoriozą? Karbendazym to za mało.

 

Nie liczcie na wysokie plony, jeżeli zastosujecie tylko 1 zabieg za 50-60 zł.

 

Wysokoplenne odmiany potrzebują solidnej ochrony.

 

Ale najważniejsze to jest monitorowanie przebiegu pogody i śledzenie prognoz. W jednym roku zamkniesz się w 150zł/ha w innym wydasz 250.

Ale patrząc wstecz na ubiegły rok (bardzo mokry u nas ) warto było zainwestować w dobrą ochronę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@151e

Czyżby jakiś przedstawiciel ds. ŚOR ??? Reklama ??? Każdy rolnik zdaje sobie sprawę, iż opryski różnego kalibru poprawiają kondycję zbóż. Jednak w dzisiejszych czasach rolnicy szukają jak najtańszych metod aby uzyskać przyzwoity plon. Gdyby zboża były drogie ...

Jak zauważyłem znajomy co roku "straszy" nawozem, śor itp i uzyskuje bardzo przyzwoite plony, śmiejąc się przy tym, że inni "ładują" tyle pieniędzy. Według mnie bardzo ważne jest zmianowanie. W sumie co roku przeznaczam bardzo dużo pieniążków na ochronę zbóż i kokosów nie ma. Zastanawiam się nad przejściem na technikę uprawy wspomnianego znajomego. Może będzie mniej zbóż, a co za tym idzie będą droższe. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ten

tebu + karben wyczytalem w ulotce ktora dostalem z chempestu

a co byscie mogli mi polecic na zabieg na ochrone klosa zeby w miare tanio to wyszlo ok 100zl na ha ?????

prosze o porade

chcialem alertem ale to tylko na jara moge pryskac bo rzepak tez bede pryskal a nie wolno i musze rozpisac go na pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

przeażnie opryskiwaczem :rolleyes: na 1 zabieg alert + talius, a w niektórych odmianach jeszcze tebukonazol, a na łeb fandango,prosaro,reveler, acanto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

na klosa dajesz te wszystkie srodki razem czy tylko 1

 

Hm na kłos moge Ci polecić Swing Top w dawce 0,6l/ha, dawka ustalona przez doradcę. Stosowałem w zeszłym roku i efekt był zadawalający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

a jak cenowo wychodzi ci

ten swing top na 1ha

 

Ok 75zł/ha, można dać z środkiem przylepiającym, ja dałem. W tym roku zastosowałem duet ultra i obserwuje plantacje co dalej. Powiedział że może wystarczy, a jak nie to na kłosie czymś wspomożemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzieki . ja treraz bede pryskal funabenem extra

.

to nie w temacie ale na rzepak na opadanie platkow jak to w koncu jest z alertem mozna pryskac czy nie i czy dobry jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

witam

 

Ja tam uważam (jak do tej pory na tym się nie zawiodłem) najważniejszy jest pierwszy zabieg.

 

I zabieg to jak fundament budowanego domu. Źle wylejesz, to i dom z najlepszych materiałów będzie pękać, a nawet może się zawalić.

 

 

Niby masz rację ale po co Ci solidne fundmenty jak nie starczy na dokończenie domu :) ??


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

Niby masz rację ale po co Ci solidne fundmenty jak nie starczy na dokończenie domu wink.gif ??

 

 

No to nie brać się za budowę i nażekać dalej że czynsz jest za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To co ma leżec odłogiem ?

 

Po prostu każda ziemia ma inne zdolności plonowania. I nie ma sensu wylewać fundamentów po 8 T jak możliwości ziemi kończą się na 6 T ( woda).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pryskał już ktoś w tym roku pszenice od grzyba?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja, ok tydzień temu pryskałem na grzyba. Za niedługi czas jest w planach jeszcze jeden oprysk na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja pryskałem pszenicę i pszenżyto na grzyba. Jak pojawi się liść flagowy to wykonam kolejny zabieg na ochronę górnych liści i kłosa.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie a co polecacie na jeden oprysk jaki fungicyd i kiedy go stosowac??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Koledzy mam pytanie co zastosować w pszenżycie ponieważ co roku mam ten sam problem gdy zborze dojrzewa to na kłosach pojawiają sie czarne plamy i ziarno jakby się kurczy i robi czarne już miałem to 3 lata pod rząd pola mam niedaleko siebie chociaż stosuje płodozmian to przechodzi to z pola na pole i nie chce aby tego roku było to samo. Co polecacie i kiedy bo jeszcze będę pryskał ekolistem to domieszam do opryskiwacza.

 

dzięki za odp pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
151e    0

Koledzy mam pytanie co zastosować w pszenżycie ponieważ co roku mam ten sam problem gdy zborze dojrzewa to na kłosach pojawiają sie czarne plamy i ziarno jakby się kurczy i robi czarne już miałem to 3 lata pod rząd pola mam niedaleko siebie chociaż stosuje płodozmian to przechodzi to z pola na pole i nie chce aby tego roku było to samo. Co polecacie i kiedy bo jeszcze będę pryskał ekolistem to domieszam do opryskiwacza.

 

dzięki za odp pozdro

 

Zaprawiasz materiał siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

moze jakas rdza klosa czy cos takiego??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Materiał jest zawsze zaprawiany. TA choroba pojawia się zawsze gdy pszenżyto dostaje kłos a ziarno jeszcze nie jest twarde to pojawiają sie pierwsze oznaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

w jarych też to masz? nie które choroby są przenoszone sprzętem, np śnieć karłowa, a może masz septorioze, fuzarioze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swierzak90    0

Panowie a pytanko mam: Moge do Tilta plus/turbo + unix dodać regulator modena i zrobić to jednym opryskiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj