Polecane posty

globus512    18

Witam, mam pytanko. Teraz pryskałem zboża na chwasty, ale przez temperatury trzeba było zrobić przerwę. Później planują rzucić 2 dawkę nawozu i prysnąć coś na grzyba (pewnie Artea)+ siarczan magnezu + mocznik + odżywka (OSD mineral)i chciałbym spróbować jak działa Moddus bo jeszcze go nie stosowałem. MOżna go mieszać z tym co napisałem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Z tą II dawką azotu to nie za późno ? Siarczan + odżywki i mocznik to rozumiem a poco Artea ?

Przecież pszenicy w tej chwili nie atakują choroby podstawy żdbła a po za tym są lepsze preparaty na źdbło niż Artea np : Alert, Capalo z tańszych Bumper lub Sarfun. Moddus działa na najlepiej na rośliny w fazie strzelania źdbła, po wykształceniu I kolanka, także z Moddusem bym się wstrzymał i poczekał na rozwój pogody ,może nie trzeba będzie wcale ? (może masz zadużo kasy ?) Najpierw dałbym odżywki a potem fungicy d z antywylegaczem. pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

U mnie pierwsze pszenice - siane na przełomie września i października - już poza pierwszym kolankiem (drugie ok 1cm od pierwszego). Prognozy temperatury na najbliższe 5 dni w ciągu dnia pod 20 stopni. Bardzo duże nasilenie mączniaka, średnie łamliwością. Jak najbardziej wskazany oprysk fungicydowy i jednocześnie skracanie. W zależności od odmiany dawałem 1,2 - 1,5l CCC i 0,15 - 0,30 l Moddusa.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

Witam. A co powiecie na fungicyd YAMATO dawka 1,75l/ha cena za litr 65zł Oczywiście na pierwszy zabieg bo na drugi mysle o Artea 0,5 l/ha cena 175zł/litr. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie tez siaan koniec wrzesnia i jescze nie widac pierwszego kolanka. Pewnie w poniedziłęk zaczne pryskac herbicydami bo wreszcie troche podeschło :D Pózniej 2 dawka azotu i zapewne bedzie juz 1 kolanko wiec polece fungicydem tilt + ccc i moze troche modusa + odzywka mikro wuxala. tylko u mnie np dzis w wczoraj w nocy -2st :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Panowie co można dobrego w rozsądnej cenie zastosować na liść flagowy w drugim zabiegu pomiędzy Inputem a Prosaro ?

W szczególności chcę się zabezpieczyć przed septoriozą liści i brunatną plamistością bo od jesieni mam presję tych chorób.

Myślę żeby tak w ok 100zł się zmieścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

To jaki środek w miarę najtańszy proponujecie na grzyba, z tego co zaobserwowałem u mnie to mączniak, i septorioza.

Rok temu pryskałem Bumperem 250EC. Najpierw skończę pryskać na chwasty a później 2 dawka nawozu i za jakiś czas polecę odżywkami z czymś na grzyba i Modusem niektóre kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ccc pryskałem w wtorek a na 10ha dałem na grzyba ale sobie odpuściłem bo trochę za zimno.Odżywkami wczoraj zakończyłem a na części to drugi raz prysnąłem odżywkami.

Dzisiaj buraka na chwasta.

A po niedzieli mocznik na pszenice i znów odżywki ,poprawki na chwasta,na grzyba i na koniec burak, a rzepak może jeszcze dojść na płatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

To jaki środek w miarę najtańszy proponujecie na grzyba, z tego co zaobserwowałem u mnie to mączniak, i septorioza.

Rok temu pryskałem Bumperem 250EC. Najpierw skończę pryskać na chwasty a później 2 dawka nawozu i za jakiś czas polecę odżywkami z czymś na grzyba i Modusem niektóre kawałki.

Możesz zamiast bumper dać bumper super, albo 0,5l Bumpera i jakąś morfolinę na mączniaka, np. (leander, tern )0,6l - i masz Tilt turbo za ok 80% ceny :D


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Na mączniaka i resztę do wyboru Tebu 250, Bumper + Gwarant dodatkowo na septoriozę, Juwel tt, Reveller, Soprano, Orius oraz Falcon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Falcon 5l- 805 zł

Impact 1l - 70zł

Duet Ultra 1l - 155zł

Artea 1l - 172zł

Prorok- 5l - 326zł

Tebu 1l - 65zł

Tilt 5l- 488zł

Ceny z Białegostoku

 

Koledzy jak oceniacie taką mieszanke - tilt 0,7l/ha + prorok 0,7l/ha, to by załatwiło sprawe czy potrzebny bedzie jeszcze drugi zabieg? A i mam zamiar do fungi dodać CCC 1l + moddus 0,2l - odpowiednie dawki?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

a jest sens mieszać go z prorokem? Czy może lepiej dać pierwszy zabieg sam tilt a drugi np Falcon


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

A kiedy Panowie przymierzacie się pryskać na te choroby grzybowe? Można już wraz z antywylegaczem (cerone)? Dziękuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Moge dać na pszenicę ozimą stabilan 1l + bumper 0.5l + mocznik 20kg - dawka na 1ha??? chodzi mi czy moge to pomieszać w 1 zabiegu??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Norbi na choroby grzybowe pryskam od początku fazy strzelania w źdźbło. Ja już też wykonałem zabieg łącząc fungicyd z basfoliarem.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

Dzięki za info:) Własnie dzis wykonałem zabieg yamato 1,7l/ha+ cerone 0,75l/ha + siarczan magnezu 15kg/ha i plonowit Z 1,5l/ha. I wszystko było by ładnie tylko ze zauważyłem ze jakieś ,,odrosty" pojawiły się w pszenicy i nie wiem co to jest:/ wyglądem przypomina pszenice ale są tak kępkami i duzo większe:/ Moze być to owies głuchy? Pryskałem Huzarem+ Esteron i wszystko wszystko wzieło oprócz tego:( CO robić??:rolleyes: Moze ktos pomóc? Z góry za info dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a co myslicie o mojej kombinacji srodkow ???

na podstawe zdzbla - funaben extra 1L/ha

na klosa - tebu 0,6L + karben 0,4L/ha

a na jara pszenice alert 1L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

od karbena tańszy będzie jakiś inny karbendazym, nie chce reklamować, patrz na substancje aktywne i nie traktuj tym samym za często (funaben to chyba też karbendazym ma w składzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj