Polecane posty

Sylwi    74

Ja dzisiaj mam pierwsze kolanko 2cm nad węzłem na głównym pędzie.Pszenice siałem 18 września i dobrze się rozkrzewiła jesienią.

W tym roku chcę spróbować efektów samego moddusa

W czasie zabiegu było 17 stopni C a dziś 18 i silne nasłonecznienie.

Obserwuje pogodę na Interii bo ta dla mnie ma najlepszą sprawdzalność i jeśli w nocy popada to jutro drugie 200 saletry leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ile kosztuje??

sądząc po subst. aktywnej to zależy jaki plon zakładasz,(gleba, nawożenie) to nie są to cuda, ale...

 

sam na 1 oprysk daję jakiś karbendazyn, na pszenicę, pszenżyto czasem jak zostanie jęczmień jary, uprawiam na paszę własną i poprawa plonu zauważalna żeby nie powiedzieć spora bo mnie spece zakrzyczą, że to nic nie daje , + jakiś antywylegacz

 

jak jeszcze 1 raz stosowałem jakieś 5 lat temu to mnie chcieli zakrzyczeć, że więcej pola zjeżdże niż zyskam (chodzi o 2 oprysk) a od 3 lat nawet nie muszę nikomu mówić, że trzeba kupić coś na "grzyba"

 

na 2 jakaś artea, alert, zależy co by nie dublować subst. czynnej +na skrzypionke i "odżywka"

 

prawdę mówiąc z tym modusem... to i na inż pracy z żytka i na mgr z pszeniczki nie spotkałem się w poważnej literaturze z jakimś potępieniem CCC

 

fakt CCC skracało żyto o 2 cm mniej niż moddus ale skracało, i nie powodowało jakichś zaaników korzeni i na pszenicy też :)

 

zwykle wnioski prac zawierały teksty typu " mimo znacznego zahamowania elongacyjnego (czyt. wydłużeniowego) wzrostu części nadziemnej nie towarzyszy temu zahamowanie wzrostu korzeni", piszę tu o życie i pszenicy bo tymi gat. się zajmowałem i nie dokopałem się do innych poza ulotkami reklamowymi ale to nie są źródła naukowe na równi z pracami badawczymi

 

i badania raczej wskazują na pozytywny wpływ CCC na korzenie lub są statystycznie nieistotne

 

wybierając metodę analizy statystycznej w pewnym sensie wpływamy na otrzymane wyniki analizy, analizując te same wyniki różnymi metodami można "różnie udowadniać" sęk w tym żeby to robić uczciwie a nie chronić się za parasolem najlepszej ochrony prawniczej "bo mamy kasę" i nacisk na sprzedaż

 

dobry statystyk czasem udowodni że 3 jest równe 4, czasem że 3 jest mniejsze od 4 z czasem nawet, że większe, mówię to przykładowo i dość ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Wiecie może ile kosztuje Modena (generyk Moddusa)? U mnie u dystrybutora nie mają go - Syngenta ma lepsze dojścia :)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi maja przywies modusa po 223zł za 1l


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Mam o 10zł taniej, ale chciałbym wcześniej porównać z modeną - jutro podzwonię po okolicznych dystrybutorach, ale zdaje się, że ktoś ma go na wyłączność.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A do fungicydów można dodawać nawozy (np. Mocznik, siarczan Magnezu insol itp. )??? Pytam bo słyszałem różne opinie na ten temat.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

właśnie zaraz jadę po zakupy tylko już totalnie nie wiem co na pszenice czy jeden raz zabieg czy może dwa ale chyba zrobię jeden raz tiltem Turbo. co o tym sadzicie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Wiem, że na pewno można mieszać balfoliar z Tilt Turbo. Najpierw dodajemy nawóz dolistny, następnie fungicyd. Dla pewności najlepiej zrobić sobie próbę. Wziąć wiaderko i pomieszać te rzeczy, którymi ma się zamiar pryskać. Jeśli nie wystąpi osad, nie skrystalizuje się to chyba wszystko jest ok.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

właśnie zaraz jadę po zakupy tylko już totalnie nie wiem co na pszenice czy jeden raz zabieg czy może dwa ale chyba zrobię jeden raz tiltem Turbo. co o tym sadzicie??????

Dobry środek na mączniaka, rdze i septeriozy, ale nie radzi sobie z chorobami podstawy źdźbła, które mogą być w tym mokrym roku dotkliwe. Dla różnych odmian inna jest też wrażliwość na różne choroby, dlatego warto przy doborze środka wziąć i to pod uwagę.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

właśnie zaraz jadę po zakupy tylko już totalnie nie wiem co na pszenice czy jeden raz zabieg czy może dwa ale chyba zrobię jeden raz tiltem Turbo. co o tym sadzicie??????

 

Ja daje jeden zabieg Bumperem i mysle że wystarczy a koszt na 1ha to ok 50zł


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

kolego pandanger a co polecisz na choroby podstawy źdźbła?? bo już nie mogę tego wszystkiego ogarnąć :) i jakie środki na pszenice ozimą jakie na jarą?? co polecacie??? piszcie propozycje i kto co stosuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co mi się obiło to Modena ok 160zł w Kątach WROCŁAWSKICH FIRMA Agro Nowa.

Na podstawę to ja stosuję w tym roku Atak 450ec[sub aktywna Prochloraz 450g/l] -0,7l+Impuls500 -0,5l lub Tern 0,4l koszt ok 85zł [nie jestem pewny].Stosuję od paru lat Prochloraz [+ np cerelux]i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Jest kilka dobrych rozwiązań proponowanych przez kilka wiodących firm min. Tilt turbo w mieszaninie z Unixem, Capallo, Wirtuoz i jeszcze kilka innych. Niemniej są to dość drogie rozwiązania i osobiście z nich nie skorzystam (puszczam oczko do firm żeby się troszkę obudziły - albo może do rolników [pszenica po 400 z małą górką] i proponowanie rozwiązania fungicydowego "zjadającego" tonę zboża to lekka przesada). W każdym razie do wcześniej wspomnianego Tiltu dorzuciłbym jakiś prochloraz (Mirage, Sportak, Porok) w proporcji (0,7-0,8l)/ha:(0,7-0,8l)/ha. W niższej z dawek masz cenę samego Tiltu, a dobrą ochronę źdźbła i liści. :)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

dobra ok to normalnie daje Tilt w dawce jeden litr plus Mirage o,7litra?? i to wszystko w jednym zabiegu?? czy robię najpierw Tiltem później Mirage??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a u mnie w okolicy jest tak masz 6 ton z ha dobrze ale trzeba cos zrobic zeby bylo 7 jest 7 dobrze ale mozna by bylo 8 jest 8 ale cos trzeba zrobic zeby bylo 9

ja 7 - 8 ,mialem takie plony a raz udalo sie 9 ale tylko na jednym polu a niekturzy maja srednia ponad 7

w tym roku tez chcem miec ponad 7 srednia na wiosne planuje jeden zabieg funabenem extra a na klosa moze tebu co o tym sadzicie dobre rozwiazanie ??

do tego odrzywki jakies i 550 kg saletry na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

dobra ok to normalnie daje Tilt w dawce jeden litr plus Mirage o,7litra?? i to wszystko w jednym zabiegu?? czy robię najpierw Tiltem później Mirage??

W jednym zabiegu tilt(0,7l/ha) i prochloraz (0,7l/ha).


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Bugjo22 - można mieszać te dwa preparaty. Producent, Syngenta, zaleca ich połączenie w proporcji 1 litr Tilt + 0,7 kg Unixu na hektar. Mieszając najpierw dodaj preparat WG następnie Tilt.

 

 

Powyższą radę też będę musiał wykorzystać bo nie uśmiecha mi się wydanie tylu pieniędzy na Unix :)- radę pandanger'a


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Można wiedzieć ile kosztuje 1 litr Mirage?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

ProRok jest dużo tańszy od Mirage, mam zaoferowany po 209zł netto za opakowanie 5L. Mieszając go z Tiltem Turbo mamy dobry zabieg za godziwe pieniądze - dzięki chłopaki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj