Polecane posty

NAMOOR    6
a choroby podstawy źdźbła? ja uważam że nie ma sensu.

 

 

A to jest właśnie baaardzo ważny zabieg. Jak tego nie zrobisz to możesz sobie myśleć o jakości w pszenicy.

A nie daj Boże masz jeszcze odmianę z wrażliwszym źdźbłem i pogoda będzie sprzyjać grzybom.

 

Potem powiesz że cycocel nie zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

jak na dole w łanie nie zrobi się porządków z chorobami to późniejsza ochrona nie ma sensu, zabieg na łamliwość trzeba wykonać w fazie 1 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no wiem podobnie jak ccc czyli połaczyc je ale u mnie narazie jest poczatek wegetacji wiosennej i oziminy pózno siane jescze nie ukrzewione a w dodatku sporo wyleciło przez plesn sniegowa :P mam zamiar przy herbicydzie dodac ccc na krzewienie zeby poprawic sytuacje. Dobry pomysł ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Czy stosowaliście system Univo (Input + Fandango)? Mam zamiar spróbować w tym roku przynajmniej na części pszenicy - ponoć jest to dobre ale nie tanie bo koszt dwóch zabiegów to ok 250zł/ha i ciekawe czy przy obecnych cenach się to kalkuluje. Część pszenicy rośnie po rzepaku, reszta po zbożach.

Inną opcją jest zastosowanie Wirtuoza (0,75L) i Revelera (0,8L) w najniższych dawkach i tu koszt ok 220zł/ha.

Kolejny pomysł to Bumper super (1L) + Talius (0,15), drugi zabieg Duet ultra - łączny koszt ok 200zł/ha

W którymś Top Agrar pisało że na podstawy źdźbła w pszenicach uprawianych w monokulturze polecali fungicydy: Unix , Capalo i Input.

W pszenicach sianych po przedplonach niezbożowych wystarczającą skuteczność osiągną fugicydy: Bumper super, Alert, Duet Ultra.

Co byście zaproponowali?

Czy na drugi zabieg lepiej zastosować fungicyd ze strobiluryną czy triazolowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
mam zamiar przy herbicydzie dodac ccc na krzewienie zeby poprawic sytuacje. Dobry pomysł ?

 

Uważaj. Zwłaszcza, że nocami jest zimno.

Jak masz zabiedzone rośliny jeszcze bardziej je pognębisz.

 

Jak masz pytania to na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie doradca od Osadkowskiego stwierdził że ten litr CCC nic nie daje na rozkrzewienie przy gorszych pszenicach może pogorszyć i musi być ciepło.Na słabe zboża lepiej dać 20kg mocznika i jakąś odżywkę do opryskiwacza i 250l min wody na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no ale jak dostało oziminy juz azot w postaci saletry koło 2 tygodni temu to jest sens znowu jechac tylko z mocznikiem i odzywka ?/


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

może jakiś biostymulator dać? dać siarczan magnezu, miedź, mangan, agrolef, ale to już droga impreza, tylko czy warto? ja w słabe pszenice nie zamierzam pchać kasy, zima zrobiła swoje, jest około 200 roslin na m 2 i do tego słabo rozkrzewionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie to samo :P nie wiem czy nie mniej jak 200 na m2 musze policzyc i maja po 1-2 licie :) u mnie najgorzej jest z pszenzytem pszenica lepiej przezimowała ale tez nie ma rewelki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym popryskać pszenzyto ozime aby zapobiec chorobom podstawy źdzbła?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja też mam podobny problem z łamliwością podstawy źdźbła. Miałem kupić inny fungicyd ale kupiłem Tilt Turbo bo nic ciekawego nie mieli, Unixu też nie mieli ale mają mieć. Chce go kupić i połączyć z Tiltem.

Na drugi zabieg zdecyduję się na Arteę. Myślę, że taka kombinacja pozwoli na wyniszczenie wszystkich ważniejszych chorób w pszenicy i pszenżycie. Powoli zbliża się czas 1 zabiegu :P


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Ile teraz Unix kosztuje?

 

Ale zdaje się, że tani nie jest.

No to znaczy masz kasę na opryski...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja dzis zamówiłem tilt turbo i artea no i cała reszte herbicydy, regulatory o odzywki. Jadna sumka sie zrobiła :P fungi tylko na pszenice i jeczmien wziołem pszenzyto zrobie eksperymentalnie z 1ha :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tilt 96,5 w 1l a w 5 l 467, artea 1l 155 a 5l 746 kazgood siedlce z dostawa do domu, płatne gotówka, zamawiane przez przedstawiciela bo w sklepie ceny koło 10% wyzsze mili w detalu. Wzięłem towaru na 6tys.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Za Tilt Turbo zapłaciłem 490 parę złotych za 5 litrów - sprawdzę dokładnie jak będę w domu. Basfoliar 36 extra kosztuje 5.45 za litr - taka dodatkowa informacja.

Ceny Unixu nie znam bo szczerze mówiąc nawet nie zapytałem. Artea podobnie jak piszą koledzy powyżej.

A tu link: http://allegro.pl/item992118585_artea_330_ec_grzybobojczy_zboza_ozime_jare_1l_2ha.html

 

Wcale nie mam dużo kasy na opryski:) Po prostu chcę uzyskać przyzwoity plon. A bez ochrony fungicydowej to raczej nie jest możliwe.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja zamówiłem jako odzywke wuxal mikro


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ja Bogatkę w piątek zrobiłem 0,9 Input i 0,15 Talius a wczoraj 0,35 Moddusa poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to u was juz pierwsze kolanko na wierzchu ??? U mnie to pewnie ze 3 tygodnie jescze bo dopiero 2-3 liscie ma :) Czego moduss a nie ccc ?? JA mysle modusem jechac jak ccc nie załątwi sprawy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Dowiadywałem się o ceny Unix'u. Przeraziły mnie bo kilogram tego preparatu kosztuje ok 200 zł! W mieszance z Tilt Turbo 1l/ha + Unix 0,7 kg/ha koszt zabiegu waha się w granicach 240 zł/ha. Bardzo drogo wychodzi.

 

Moddus pewnie dlatego, że nie skraca systemu korzeniowego, zwiększa intensywność fotosyntezy (lepsze wykorzystanie nawozów), powoduje lepsze rozkrzewianie zbóż i podwyższa plon. Wszystko to masz w wysokiej cenie Moddusa :) :)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Proszę jak to marketing z regulatora wzrostu zrobił biostymulator :)

 

Moddus jest ok, ale nie przesadzał bym z jego "cudownymi" właściwościami.

 

Nie widzę różnic w plonie po Moddusie czy samym ccc.

Nie widzę też różnic w rozkrzewieniu zbóż.

Nie zauważyłem również istotnych różnic w rozwoju systemy korzeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

No ja nie wymyśliłem sobie tych właściwości :) Czytałem kiedyś ulotkę Moddusa i tak zapamiętałem. Tak jak mówisz - to marketing wszystkiemu winien :)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

To dobry preparat.

 

U mnie jest teraz za zimno na Moddusa. Dzisiaj rano miałem tmp pomiędzy 0 a minus 2 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj