Polecane posty

1piotr1    14

ja osobiście zastosowałem tilt plus bo też wystapiło nasilone wystepowanie mączniaka, odrazu dodalem antywylegacz i nawóz , ceny niestety niepamietam bo środek został zakupiony juz w grudniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

na pierwszy oprysk jakiś karbendazym wystarczy, choćby sarfun 500SC, (tani i działa bdb. więc po co przepłacać)

na 2 oprysk (liść flagowy) to raczej artea, alert, bo septoriozę ograniczają a teraz jej nie ma

jak będę skracał antywylegaczem to chyba minimalną dawką, bo na suszę to nie ma co przesadzać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

witam Panowie mam nadzieje że pomożecie mi w tej sprawie, a mianowicie:Mam zasianą pszenice po pszenicy i zauważyłem że w dość szybkim tempie atakuje ją grzyb (DTR) Chciałbym abyście mi powiedzieli czy pryskać ją teraz-wiadomo jest susza a więc czy oprysk dobrze podziała, a może lepiej poczekać i pryskać po opadach... Zakupiłem tilt plus i mam zamiar dodać jeszcze siarczan magnezu, plonovit i antywylegacz, a za tem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A jesteś pewny że to DTR ? Nie pomyliłeś z fizjologiczną reakcją rośliny na susze, a może i przymrozki nocne ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Z tego co sie orietuje to Alert juz jest wycofany,ewentualnie stare zapasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

teraz jest sucho to nie ma co ładować się w koszty,ja dałem na pierwszy zabieg tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Jesli chcesz taka mieszanina popalic zboze to pryskaj :) Ale tak na powaznie to oprysk w ta susze nic nie da a antywylegaczem mozesz jeszcze doprowadzic do tego ze skrocisz korzenie rosliny i bedzie wtedy nieciekawie.Poczekaj na deszcz...miejmy nadzieje ze w koncu popada bo nie jest dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Do deer Jestem raczej przekonany że to DTR, oprysk wykonałem w sobotę wieczorem. Niedługo ma podobno padać i nie chciałem aby choroba się dalej rozwijała. Dobrze zrobiłem? Może ktoś inny jeszcze doda coś od siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Odpowiem tak tilt plus zastosowaleś niepotrzebnie być może za wcześnie, może powinienieś poczekać na deszcz gdyż teraz zgrożenie chorobami grzybowymi jest minimalne ze wzgledu na suszę. Druga rzecza poco antywylegacz jak jest susza, skróci ci korzenie pszenicy co spotęguje efekt suszy, Ja nie stosuję nic czekam na deszcz. Po oapdach zobaczę co się dzieje na plantacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ja tez czekam. najpierw pszenica po deszczu dostanie solidnie papu a poźniej fungi oblukam, oprysk poszedł na 1 plantacje po solidniej słomie na choroby podstawy.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Jerzy dlaczego napisałeś, że tilt plus zastosowałem niepotrzebnie ( objawy choroby są wyraźne, raczej nie myle ich z objawami suszy) a tilt to środek właśnie głównie na właśnie na DTR Napisz coś więcej, bo jestem ciekawy Twojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

właśnie u mnie w oziminach szczególnie sianych po burakach występuje mączniak i to bardzo poważnie myślałem ze to jest noże suszy efekt ale okazało się że jednak nie wiec poszła artea (bardzo dziwna w tym roku bo nie śmierdzi) i po niewielkim deszczu poprawa była w zbożach widoczna.

 

Co do skracania to napisze już w tym temacie modusem najlepiej jest jechać kiedy w zbożach przyrosty korzenia(białe takie) mają długość ok 1cm inaczej lepiej nie robić tego zabiegu poczekać. Modus jest i tak najbezpieczniejszy aj go tylko używam a ccc w ogóle ze względu na agresywność dużą i szkodliwość dla zbóż. W tym sezonie ja zrezygnowałem ze skracania ze względu na susze modus stoi do przyszłego sezonu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Ja troche zmienie wątek: mianowicie: Jak u was z zabiegami fugicydowymi? Trafiliscie w termin? U mnie własnie jeden jeczmien jary "uciekł"... Przez tą pogode znow nie mozna wykonac zabiegów.

Jakie stosujecie srodki własnie pod koniec terminu? Chodzi mi głownie o jęczmien jary.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

W jęczmieniu stosuję Arteę i skutek jest bardzo dobry, pllamistośc ustępuje, gorzej z terminami pryskam na raty jak pogoda pozwoli, na niektórych plantacjach zabieg będzie spóźniony ze względu na popadujący deszcz, terminy uciekają ale co zrobić, jak trzeba było to nie padało teraz popaduje bez przerwy.

Jeżeli chodzi o pszenicę na początku strzelania w źdbło opryskałem Capalo i jest OK, na więcej niestety nie ma kasy w tym roku. pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jęczmienia jarego w tym roku nie pryskam,ceny niskie i na wyższe się nie zanosi w lepszych latach pryskałem Arteą.Natomiast na pszenicę ozimą w pierwszym zabiegu dałem Escudo(pięknie działa),a na drugi przewiduje Duet Ultra zastosuje go po kwitnieniu pszenicy.W tym roku obsiałem wszystko odmianą Anthus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

W tym roku zastosowałem na pszenicę tilt plus i widzę, że jest to środek godny polecenia, wcześniej stosowałem bumper i nie zabespieczył dobże pszenicy, choć plon był przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Co do pszenicy ozimej - poszło trochę tiltu i resztki alertu co został mi skądś tam.

Co do jęczmienia jarego - teraz mamy problem bo modus (skracanie) leży już ponad tydzień i zaraz nie będzie sensu pryskać przez tę pogodę - leje i zaraz dolewa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Jerzy wiec postawiłes na same triazole w jęczmieniu? Ojciec planuje zastosowac teraz ( niestety pełnia kłoszenia, w niektorych przypadkach początki - jęczmień jary browarny) Cerelux Plus 535, tam są dodatkowo morfoliny, ale jest mniej triazoli w litrze... Planował jescze zastosowac Cerone, ale na to to juz jest w ogole za pozno...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Arteę mam sprawdzoną i działa dobrze w jęczmieniu, kiedys stosowałem Alert, co do Cereluxu mam pewne wątpliwości czy będzie dobry efekt, stosowałem w pszenicy i rewelacji nie było, Co do Cerone w tym roku szczęśliwie zastosowałem na plantacje najbardziej narażone, wszystkich nie zdązyłem prysnąć (przekropna pogoda) bo już mija faza ostek i zaczyna się kłosić, taki rok.pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerC385    0

U nas pszenżyto najpierw pryskane było alertem a drugi zabieg artea.

Jeczmień jednorazowa wczoraj arteą,

W pszenżycie efekt super jak narazie a w jęczmieniu się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja w tym roku opryskałem jęczmień tilt plus i cerelux plus dodawałem jeszcze do tego superam żeby się lepiej lepiło do rośliny. co do efektu to nie wiem bo po oprysku cały czas pada dodnia dzisiejszego i zastanawiam się czy ten opryscos wogóle zadziała.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

czy pryskacie jeszcze pszenice na grzyba czy czekacie aż przekwitnie? bo ja przez tą pogodę to za wiele nie popryskałem, a nie wiem czy teraz można pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja pryskam jak kwitnie i się zaczyna kłosić,lepsze pszenice fandango a słabsze falconem, warto dodać coś na pryszczarki, chodzi mi o jakiś peretroid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja przez pogode nie opryskałem nic, i czekam teraz aż przekwitnie i wtedy prysnę o ile bedzie potrzeba bo póki co to zboże jest zdrowe ale wiadomo jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W czsie kwitnienia zbóz nie wolno stosowac azotu w płynie.Zabiegi na grzyba jak najbardziej a zamiast Superamu lepiej odzywki dolac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj