Polecane posty

sajmon8526    0

Witam.Mam pytanie odnośnie fungicydu z przekroczona data ważności .Artemis z datą produkcji marzec 2019r a okres ważności 2 lata więc juz rok  po terminie . Utylizować czy wykorzystać ? Jakie macie doświadczenia w  takich sytuacjach ?

Edytowano przez sajmon8526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ponoć na zachodzie środki nie mają daty ważności, jak nie przemrozony to powinno być ok. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Co robić? Utylizować? Chłopie, jak był odpowiednio przechowywany to spokojnie wykorzystaj, ja tak robię i tak jak kolega pisze - w Niemczech np nie ma terminu ważności

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058 napisał:

Jakie macie plany na ochronę fungicydową w zbożach ozimych na ten sezon ?

zakupiony Turbo pak i amistar+ protio. na części pójdzie Turbo pak, na drugiej części amistar+protio na t1 oczywiście, a na T2 zamiana na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
Dnia 28.02.2022 o 07:48, bizonlukaszZ056 napisał:

zakupiony Turbo pak i amistar+ protio. na części pójdzie Turbo pak, na drugiej części amistar+protio na t1 oczywiście, a na T2 zamiana na drugie

Nie wiem czy ja Cię dobrze zrozumiałem, ale jesli chcesz to zrobic tak jak trzeba, to wez ten protiokonazol i terna z turbopaku i tym zrob T1, a na T2 amistar z metkonazolem z turbopaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce zrobić w pszenzycie jeden zabieg na grzyba i tu pytanie,  czy zrobić t1 czy poczekać na t2 i w pszenicy dwa zabiegi i ten sam problem w którym momencie pryskac ? Jakieś rady z własnego doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
1 minutę temu, Lukasz123321 napisał:

Panowie chce zrobić w pszenzycie jeden zabieg na grzyba i tu pytanie,  czy zrobić t1 czy poczekać na t2 i w pszenicy dwa zabiegi i ten sam problem w którym momencie pryskac ? Jakieś rady z własnego doświadczenia?

Zrób 2 tańsze. Np T1 prochloraz t2 tebukonazol 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Tomek90 napisał:

Zrób 2 tańsze. Np T1 prochloraz t2 tebukonazol 

Może  pytanie nie odnośnie oprysków ale mimo   , że podałem tydzień temu 200 kg saletry zboze jest jasno zielone jest spowodowane zimnymi nocami ?czy jednak są jakieś braki w glebie ?

Edytowano przez Lukasz123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
Dnia 15.04.2022 o 17:48, Lukasz123321 napisał:

Może  pytanie nie odnośnie oprysków ale mimo   , że podałem tydzień temu 200 kg saletry zboze jest jasno zielone jest spowodowane zimnymi nocami ?czy jednak są jakieś braki w glebie ?

Może kwestia odmiany, miałem kiedyś odmianę gustav, to przy findusie było.duzo jaśniejsza, mimo jednakowo nawożenia i gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
Dnia 15.04.2022 o 17:14, Tomek90 napisał:

Zrób 2 tańsze. Np T1 prochloraz t2 tebukonazol 

Jakie dawki substancji zalecił byś przy takiej ochronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Prognozy pogody mówią że w dzień do 13 stopni, a w nocy do 3 i raczej nie specjalna pogoda. Pszenżyto kolanko ma jakoś 1,5cm i więcej. Jak myślicie jechać z zabiegiem czy czekać? Substancje to cyprodynil, prochloraz i fenpropidyna 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
19 minut temu, michal1993 napisał:

Prognozy pogody mówią że w dzień do 13 stopni, a w nocy do 3 i raczej nie specjalna pogoda. Pszenżyto kolanko ma jakoś 1,5cm i więcej. Jak myślicie jechać z zabiegiem czy czekać? Substancje to cyprodynil, prochloraz i fenpropidyna 

Temperatura nie jest zła tylko co robić jak rośliny są całe mokre do wieczora, a ja dzisiaj chcę pryskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja wczoraj temat przegapiłem. Chwilę było ok na pryskanie ale w prognozie lekki deszcz i odpuściłem a byłoby dobrze. Te 3 stopnie w nocy mnie martwią - z tego łatwo do przygruntowego przymrozku


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593
GRZES1545 napisał:

Dnia 15.04.2022 o 17:14, Tomek90 napisał:

Zrób 2 tańsze. Np T1 prochloraz t2 tebukonazol 

Jakie dawki substancji zalecił byś przy takiej ochronie?

według mnie po litrze tego i tego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

witam. czy mogę wykonać jutro t1 I r1 moddus i turopack jeśli dziś jest pochmurno i około 13 stopni w dzień A w nocy 2. jutro ma być niby około 15 w dzień 4 w nocy też pochmurno bez słońca. Czy lepiej poczekać jeszcze na lepszą pogodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

monokultura,słoma zebrana za to obornik wleciał. 

mysle jutro wjechac z fungi o ile nie bedzie wiało.Noca ma byc 2-3 stopnie hm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Panowie duet na start w paku na 20ha 2300zł opłaca się brać??

Oczywiście będzie stosowany na 16ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj